Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Harmonogram odbioru odpadów na drugie półrocze

  Harmonogram odbioru odpadów na drugie półrocze

  2020.06.08

  Poniżej przekazujemy Państwu harmonogram odbioru odpadów komunalnych na II półrocze 2020 r.

  Przypominamy, że odbiór odpadów rozpoczyna się od godziny 7 rano. Prosimy o wystawienie pojemników i otwarcie altan śmietnikowych.

   

 • „Moja Woda” – dofinansowanie do zbiorników retencyjnych

  „Moja Woda” – dofinansowanie do zbiorników retencyjnych

  2020.06.04

  Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z nowego programu „Moja Woda”. Program ten jest inicjatywą Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które zainwestują 100 mln zł w łagodzenie skutków suszy w Polsce..

   

 • Weryfikujemy dane w deklaracjach

  Weryfikujemy dane w deklaracjach

  2020.06.03

  Informujemy, że trwa weryfikacja danych zawartych w deklaracjach o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

   

 • Nowelizacja ustawy o kołach gospodyń wiejskich

  Nowelizacja ustawy o kołach gospodyń wiejskich

  2020.05.27

  Przygotowana w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej nowelizacja ustawy o kołach gospodyń wiejskich wchodzi w życie 27 maja 2020 r. Przepisy zakładają przeznaczenie w tym roku 40 milionów złotych na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich (KGW). To od 3 do 5 tys. zł na działalność zarejestrowanego KGW. Kwota zależy od liczby członków organizacji. Ustawa wchodzi w życie w dniu następującym po publikacji w Dzienniku Ustaw.

 • Europejski Dzień Parków Narodowych

  Europejski Dzień Parków Narodowych

  2020.05.22

  24 maja obchodzimy Europejski Dzień Parków Narodowych. Data ta jest nieprzypadkowa – dokładnie 24 maja 1909 roku utworzony został szwedzki Sarek, czyli pierwszy w Europie park narodowy.

   

 • Stop suszy

  Przeciwdziałania skutkom suszy

  2020.05.18

  Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, w czterech odnotowano w Polsce susze. Obserwacje wskazują, że zjawiska te mają tendencje do wydłużania się oraz zmian w czasie i przestrzeni. Susza jest zjawiskiem bardzo złożonym i walka z jej skutkami nie może opierać się wyłącznie na jednym rozwiązaniu. Tu potrzeba działań na wielu płaszczyznach.

   

 • 15 maja - Dzień Niezapominajki

  15 maja - Dzień Niezapominajki

  2020.05.15

  Dzień Niezapominajki - święto przyrody i ekologii, obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. Inicjatorem i pomysłodawcą święta był Andrzej Zalewski - redaktor radiowej Jedynki, prowadzący EkoRadio.


 • 11 maja - Dzień bez śmiecenia

  11 maja - Dzień bez śmiecenia

  2020.05.08

  Każdy kolejny dzień - w domu, w pracy czy nawet na urlopie to produkcja śmieci. Każdego dnia nasze kosze wypełniają się niemalże po brzegi. Dlatego pomimo tego szczególnego czasu, choć może właśnie szczególnie teraz, proponujemy udział w Dniu bez śmiecenia. 
  I, co najlepsze, wcale nie chodzi o to, żeby zrezygnować ze wszystkich udogodnień i niejednokrotnie przecież praktycznych rozwiązań. Zamiast marnować wystarczy segregować odpady, można używać urządzeń 
  z akumulatorami zamiast baterii, wyłączać komputer, zakręcać kran, robić listę zakupów…

   

 • Uwaga! Susza - dbajmy o wodę

  Uwaga! Susza - dbajmy o wodę

  2020.04.24

  Susza: prezydent ostrzega przed brakiem wody; IMWG wprowadza nowy typ ostrzeżenia

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wprowadza nowy typ ostrzeżenia: przed suszą hydrologiczną.

  Zmiana ma związek z pogłębiającym się zagrożeniem suszą w Polsce. Od 1 maja 2020 r. nowe ostrzeżenia będą opracowywane i wydawane w okresie od 1 maja do 31 października oraz publikowane w serwisach internetowych IMGW-PIB a także m.in. na stronie www.stopsuszy.imgw.pl

   

Stronicowanie