Dbamy o środowisko

Menu rwd

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Rozpoczynamy sezon grzewczy

  Rozpoczynamy sezon grzewczy

  2018.10.19

  Chłodne wieczory, zimne noce powoli przybliżają nas do rozpoczęcia sezonu grzewczego. Na razie jeszcze tylko ,,przepalamy” , ale już teraz warto wiedzieć co możemy, a czego nie możemy palić w piecach.

 • Szkolenie ,,Produkty tradycyjne oraz promocja lokalnych gospodarstw agroturystycznych"

  Szkolenie ,,Produkty tradycyjne oraz promocja lokalnych gospodarstw agroturystycznych"

  2018.10.11

  W dniach 2-3 października 2018 r. zorganizowane zostało przez Miasto i Gminę Serock dwudniowe szkolenie w ramach operacji pn. ,,Produkty tradycyjne oraz promocja lokalnych gospodarstw agroturystycznych”.

 • Czyste Powietrze - spotkanie z mieszkańcami

  Czyste Powietrze - spotkanie z mieszkańcami

  2018.10.05

  4 października odbyło się spotkanie dotyczące rządowego programu „Czyste Powietrze”. 

 • Czyste powietrze

  Zapraszamy na spotkanie 4 października br. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Serocku

  2018.09.25

  „Czyste powietrze” – zaproszenie na spotkanie
  Zapraszamy Państwa na spotkanie organizowane przez Ministerstwo Środowiska, w trakcie którego będą udzielane informacje na temat zasad udzielania dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze oraz wskazówki dotyczące wypełniania wniosku.
  Spotkanie odbędzie się w dniu 4 października br. o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku, ul. Pułtuska 68. Będzie to okazja do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych do wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. Spotkanie poprowadzi ekspert, który przedstawi również problematykę ochrony powietrza oraz epizodów smogowych w tym skutków zdrowotnych i ekonomicznych tych zjawisk.
  Podstawowym celem Programu priorytetowego Czyste Powietrze jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowobudowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

   

 • Laury Marszałka dla mieszkańców gminy Serock

  Laury Marszałka dla mieszkańców gminy Serock

  2018.09.19

  Do XI edycji konkursu zgłoszono 144 produkty żywnościowe - przyznano 16 nagród i 12 wyróżnień

 • Najładniejszy ogród wybrany!

  Najładniejszy ogród wybrany!

  2018.09.07

  Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs ,,Moja posesja-moja pasja”.

 • Zwierzęta znalezione w minionym tygodniu

  Zwierzęta znalezione w minionym tygodniu

  2018.08.31

  Poniżej zamieszczamy opisy i zdjęcia zwierząt, które zostały znalezione w minionym tygodniu. Być może ktoś z Państwa rozpozna swojego pupila lub zwierzę sąsiada.

 • Utylizujemy azbest

  Utylizujemy azbest

  2018.08.24

  Miasto i Gmina Serock otrzymała promesę i wyłoniła wykonawcę na utylizację azbestu w 2018 r.

  Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na posiedzeniu Zarządu w dniu 25 maja 2018 roku udzielił Miastu i Gminie Serock dofinansowania w formie dotacji w wysokości do 28 666,14 zł, co stanowi do 51,99 % kosztu kwalifikowanego zadania. Pozostałe 48,01 % (26 467,95 zł) pochodzić będzie z budżetu gminy. W ramach zadania planowane jest zutylizowanie ok. 127 ton azbestu znajdującego się na terenie 57 nieruchomości, z czego demontaż stanowić będzie 43 tony, a odbiór składowanego na posesji eternitu 84 tony.

   

 • Pies czeka na człowieka

  Pies czeka na człowieka

  2018.08.09

  Poszukujemy właściciela lub osoby chętnej do adopcji małego szczeniaczka – suni.

 • Mazowiecka „uchwała antysmogowa”

  Mazowiecka „uchwała antysmogowa”

  2018.08.02

  Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przypomina, że Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął w dniu 24 października 2017 r. uchwałę Nr 162/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. Uchwała antysmogowa). Uchwała antysmogowa weszła w życie 11 listopada 2017 r. i stanowi akt prawa miejscowego, który obowiązuje wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego, samorządy oraz podmioty działające na jego terenie.

Stronicowanie