Dbamy o środowisko

Menu rwd

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Oszczędzanie energii

  Oszczędzanie energii

  2019.06.03

  Jednym z elementów zrównoważonego rozwoju jest energooszczędność.

 • Gospodarka o obiegu zamkniętym

  Gospodarka o obiegu zamkniętym

  2019.05.31

  Nie sposób myśleć o zrównoważonym rozwoju bez gospodarki o obiegu zamkniętym. Sama idea GOZ to odpowiedź na globalne, europejskie i krajowe problemy gospodarcze – np. wzrost cen surowców, społeczne obawy (np. pogarszający się stan środowiska), a także na codzienne troski nas wszystkich (np. planowa awaryjność produktów czy zbyt duża ilość opakowań). To droga od pozyskania surowców, wytwarzania produktów, handel, konsumpcję aż do powstania i zagospodarowania odpadów.

 • Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

  2019.05.30

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju  30 maja – 5 czerwca 2019 r.

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ang. European Sustainable Development Week - ESDW) to ogólnoeuropejska inicjatywa, która ma na celu wspieranie 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

 • Przedszkolaki dbają o środowisko

  Przedszkolaki dbają o środowisko

  2019.05.24

  W dniu 20 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku wzięły udział w sprzątaniu naszego miasta. 7-latki zaopatrzone przez Urząd Miasta i Gminy Serock w rękawice i plastikowe worki oczyściły z odpadów teren plaży miejskiej oraz ulicę Napoleońską. Dzieci były pełne zaangażowania i entuzjazmu, dzięki czemu zebrały kilka worków odpadów.
   

 • Obchodzimy dzień pszczół

  Obchodzimy dzień pszczół

  2019.05.20

  W dniu 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy Słowenii, która w ten sposób chciała podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności.

 • Rowerem po gminie Serock

  Rowerem po gminie Serock

  2019.05.16

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na przejażdżki szlakami rowerowymi znajdującymi się na terenie naszej gminy. Dostępne są cztery szlaki rowerowe: żółty, czerwony, niebieski i czarny, które przebiegają drogami leśnymi, przez pola, wzdłuż linii brzegowej Jeziora Zegrzyńskiego, a także w okolicach zabytkowych i ciekawych miejsc na terenie gminy. Ich łączna długość wynosi 88,6 km.
   

 • 13 maja Dniem Patków Wędrownych

  13 maja Dniem Patków Wędrownych

  2019.05.13

  Kto z nas wyobraża sobie spacer w parku czy lesie bez śpiewu ptaków. To właśnie z ich radosnym ćwierkaniem kojarzy się nam wiosna, a później letnie poranki. Wiele ptaków, które na wypoczynek zimowy odlatują do ciepłych miejsc, powraca do nas z pierwszym podmuchem wiosny, jak tylko temperatura wzrośnie powyżej zera. Mało kto z nas wie, że 13 maja obchodzony jest Dzień Ptaków Wędrownych. Celem święta jest promowanie ochrony wędrujących ptaków na całym świecie, szczególnie tych zagrożonych wyginięciem.

 • Majówka w zgodzie z przyrodą

  Majówka w zgodzie z przyrodą

  2019.04.30

  Weekend majowy za pasem. Wiele osób będzie spędzało go aktywnie wybierając wypoczynek na łonie natury, korzystając z jej dobrodziejstw.

 • Wymień odpady na sadzonki!

  Wymień odpady na sadzonki!

  2019.04.19

  Informujemy o możliwości otrzymania sadzonki w zamian za oddany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz za surowce wtórne.

  Elektroodpady można przekazywać od 1 kwietnia br. do 27 kwietnia do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku, który mieści się przy ul. Nasielskiej 21. W zamian za przekazany odpad otrzymacie Państwo kupon, który będzie uprawniał Państwa do odbioru sadzonki, podczas trwania pikniku w dniu 27 kwietnia. Pozostałe odpady (surowce wtórne) należy dostarczyć do stoiska Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, podczas pikniku, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. od godziny 10.00 na serockim rynku.

  Obowiązująca zasada:
  Przy wydawaniu sadzonek będziemy stosowali następującą zasadę: jedna sadzonka drzewa wydawana będzie w zamian za:
  1 kg nakrętek lub
  5 kg makulatury lub
  3 kg baterii lub
  5 kg zgniecionych butelek PET lub
  10 kg małego* sprzętu AGD lub
  1 sztuka dużego* sprzętu AGD.

  *Przez mały sprzęt AGD rozumiane są np. suszarka do włosów, lokówka, telefon, radio, konsola. Duży sprzęt AGD to np. lodówka, telewizor, pralka, suszarka do prania, zamrażarka. Odpady te należy dostarczać do punktu PSZOK!

  W tym roku będziemy wydawali sadzonki drzew liściastych takich jak: jarząb pospolity, wiąz polny, lipa drobnolistna, jesion wyniosły, dąb szypułkowy.

  Szczegóły akcji: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel.: 22 782 88 40, 22 782 88 39 lub ochronasrodowiska@serock.pl.

  Informujemy, że podczas pikniku odbędą się dla dzieci Animacje Zielono Mi. Prosimy, aby każde z dzieci wzięło ze sobą plastikową butelkę lub zakrętki!!

  Dla dorosłych przygotowaliśmy specjalną loterię, która odbędzie się podczas pikniku. Zapraszamy do stoiska Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, w sobotę 27 kwietnia br. o godzinie 10.00.

   

 • Już niedługo Piknik Ekologiczny!

  Już niedługo Piknik Ekologiczny!

  2019.04.15

  Śladem lat poprzednich, również i w tym roku organizujemy Piknik Ekologiczny. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 27 kwietnia br. od godziny 10.00 na rynku w Serocku. W ramach tego ekologicznego wydarzenia przygotowujemy dla Państwa wiele ciekawych przedsięwzięć i niespodzianek.
   

Stronicowanie