Aktywizujemy mieszkańców

Menu rwd

Aktywizujemy mieszkańców

Stronicowanie

 • Szkoła Magii w Woli Kiełpińskiej

  Szkoła Magii w Woli Kiełpińskiej

  2018.09.26

   Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września 2018 r. 

 • Foto w oprawie medialnej - zapraszamy na wystawę

  Foto w oprawie medialnej - zapraszamy na wystawę

  2018.09.17

  Foto w oprawie medialnej - taki tytuł nosi wystawa fotografii Pana Czesława Wroniaka, mieszkańca Borowej Góry. Wystawę można oglądać w holu serockiego ratusza do końca września. Serdecznie zapraszamy.

 • Seniorzy z Dzierżoniowa w Serocku

  Seniorzy z Dzierżoniowa w Serocku

  2018.09.11

  W dniach od  7 do 10 września 2018 na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Serock gościliśmy seniorów z partnerskiego miasta Dzierżoniowa.

 • Nagrodzono Skubiankę!

  Nagrodzono Skubiankę!

  2018.08.31

  Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że sołectwo Skubianka zostało laureatem konkursu – „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”, zajmując w nim III miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 sierpnia br. w Hotelu „500” w Zegrzu podczas XII Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 • Niedzielna szkóła tradycji zaprasza na czwarte spotkanie

  Niedzielna szkóła tradycji zaprasza na czwarte spotkanie

  2018.08.30

  Do poszukiwania ludowej obrzędowości Serocka skłonili nas mieszkańcy gminy, z którymi spotykaliśmy się przy okazji różnego rodzaju przedsięwzięć, związanych z historią miasta i gminy. To właśnie te niezwykłe, wzruszające, często zabawne wspomnienia naszych mieszkańców stały się impulsem do zainicjowania cyklu spotkań, podczas których zbieramy najpiękniejsze regionalne zwyczaje i obrzędy.

   

 • 5 lat koncertów pod brzozami

  5 lat koncertów pod brzozami

  2018.08.27

  W sobotni wieczór 18 sierpnia 2018 po raz piąty odbył się w Nowej Wsi koncert poetycko muzyczny „Pod brzozami”, który zgromadził - jak zwykle - wielu widzów – z Serocka, powiatu, a nawet przedstawicieli Polonii z  Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec.       

 • Biegiem uczcili pamięć Powstańców

  Biegiem uczcili pamięć Powstańców

  2018.08.06

  Reprezentacja pracowników samorządowych naszej gminy wzięła udział w Ultramaratonie Powstańca organizowanym w Wieliszewie i zajęła w nim III miejsce w kategorii Sztafeta Samorządowców. Do pokonania uczestnicy mieli aż 63 kilometry, a żar lejący się tego dnia z nieba dodatkowo zdawał się ten dystans wydłużać.

 • Wianki w Kani Nowej

  Wianki w Kani Nowej

  2018.07.04

  30 czerwca 2018 r. zorganizowaliśmy cykliczną imprezę integracyjną sołectw Kania Nowa i  Cupel.

 • Seniorzy uczcili 100 - lecie Niepodległości

  Seniorzy uczcili 100 - lecie Niepodległości

  2018.07.03

  Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości jest rocznicą szczególnie bliską ludziom starszym, którzy o wydarzeniach sprzed 100 lat wiedzą nie tylko z książek ale także znają z opowiadań swoich bliskich, którzy bezpośrednio brali udział w walkach o niepodległość i akcjach prowadzących do Wolności.

 • Już ruszyły rejsy po Jeziorze Zegrzyńskim

  Rejsy po Jeziorze Zegrzyńskim

  2018.06.08

  Rejsy ALBATROSEM w sezonie 2018

  W letnie weekendy - od 2 czerwca do 3 września 2018 r. -  na mieszkańców i gości odwiedzających Serock we wszystkie soboty, niedziele i święta, przy serockim molo, przy plaży miejskiej w Serocku czekać będzie statek „Albatros”.
  Statek zabiera na pokład 35 pasażerów w 45 minutowe rejsy promocyjne, sponsorowane przez Miasto i Gminę Serock.

   

Stronicowanie