Aktywizujemy mieszkańców

Menu rwd

Aktywizujemy mieszkańców

Stronicowanie

 • Święto dyni w Stanisławowie

  Święto Dyni w Stanisławowie

  2019.10.10

  Dyniowe rzeźby, potrawy, konkursy i dęby pamięci

   

 • Szkolenie ,,Produkty pszczele możliwością rozwoju obszarów wiejskich gminy Serock"

  Szkolenie ,,Produkty pszczele możliwością rozwoju obszarów wiejskich gminy Serock"

  2019.10.08

  W dniach 24 – 25 września 2019 r. odbyło się zorganizowane już kolejny raz przez Miasto i Gminę Serock dwudniowe szkolenie w ramach operacji pn. ,,Produkty pszczele możliwością rozwoju obszarów wiejskich gminy Serock”.

 • Najlepsza potrawa tradycyjna

  Najlepsza potrawa tradycyjna

  2019.10.01

  W dniu 27.09.2019 r. w Woli Kiełpińskiej już po raz trzynasty odbył się konkurs kulinarny o zasięgu powiatowym - Najlepsza Potrawa Tradycyjna. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Stowarzyszenie Wspólnota Lokalna Powiatu Legionowskiego oraz Urząd Miasta i Gminy w Serocku.
   

 • Plon, przyniesli plon

  Plon, przynieśli plon

  2019.09.23

  Grupa mieszkańców gminy Serock przez ostatnie tygodnie przygotowywała się do widowiska obrzędowego poświęconego dożynkom. Pod okiem Ani Kutkowskiej rozwijała umiejętności teatralne, a pod okiem Bogusi Segiet – wokalne. To już trzecie z widowisk organizowanych w ramach projektu Rola Folklora czyli serockie poszukiwania ludowej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach. Zaprezentowane zostało 22 września podczas Święta Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej.
   

 • Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich gminy Serock

  Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich gminy Serock

  2019.09.20

  Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich gminy Serock

 • Zaproszenie na szkolenie dot. produktów pszczelich

  2019.09.16

  Zaproszenie do udziału w operacji: „Produkty pszczele możliwością rozwoju obszarów wiejskich gminy Serock”.

   

   

   

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe

  2019.09.13

  Miasto i Gmina Serock realizuje projekt pn.
  „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”
  Wysokość otrzymanego grantu 148.320,00 zł

  Zachęcamy wszystkie osoby z  województwa mazowieckiego w szczególności mieszkańców gminy Serock do wzięcia udziału w bezpłatnych  szkoleniach, dzięki którym będzie można poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe.

 • Dzieci sprzątały nabrzeże Bugu

  Dzieci sprzątały nabrzeże Bugu

  2019.09.04

  W piękne słoneczne popołudnie 31 sierpnia 2019 r. dzieci z sołectw Kani Nowej i Cupla wraz z rodzicami i dziadkami postanowiły zorganizować pożegnanie wakacji. Sebastian – jeden z uczestników – zaproponował, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i na przykład pozbierać śmieci wzdłuż nabrzeża Bugu.

  Dzieci ze wsi szybko podchwyciły ten pomysł. W godzinę wraz z innymi dorosłymi przeszliśmy około kilometra i zebraliśmy około 20 worków śmieci.  Zdziwienie dzieci i dorosłych było ogromne gdy nad wodą zobaczyliśmy góry śmieci pozostawione przez osoby, które przyjeżdżają tu odpocząć lub łowić ryby. Z powodu tak ogromnych zanieczyszczeń – szczególnie dzieciom – było bardzo przykro, że osoby dorosłe zostawiają taki bałagan i zaśmiecają nasze okolice.


  Zwieńczeniem tego wieczornego wysiłku było przygotowanie przez wujka Wiesia ogromnego ogniska i uszykowania patyczków do pieczenia kiełbasek. Praca dzieci została nawet doceniona przez pana wędkarza, który w podziękowaniu przyniósł lody i słodycze.
  Z takiego zakończenia wakacji dzieci były zadowolone. Uśmiechnięte i bardzo zmęczone, o zmroku, powędrowały do swoich domów.


  I my bardzo dziękujemy dzieciom za tak piękną inicjatywę i zaangażowanie.

  Sołtys Kani Nowej – Teresa Wierzbicka
  Sołtys Cupla – Anna Lewalska

   

 • Cynamon i goździki

  Cynamon i goździki

  2019.08.26

  W nawiązaniu do odbywającego się po raz XVI w Warszawie Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera - przywracającego pamięć o przedwojennej, żydowskiej „Warsze” sławionej w twórczości literackiej Singera -  odbył się na grodzisku Barbarka wieczór poetycko – muzyczny pt. „Cynamon i goździki”. W Serocku bowiem, jak w wielu polskich przedwojennych miastach i miasteczkach, kultura żydowska splatała się z kulturą polską, a oba narody żyły razem uzupełniając się nawzajem.

   

 • Ziele roku 2019

  Ziele roku 2019

  2019.08.19

  W dniu 15 sierpnia podczas odpustu Święta Matki Boskiej Zielnej w Woli Kiełpińskiej odbył się po raz trzynasty konkurs ZIELE ROKU 2019. W konkursie wzięło udział 44 uczestników z terenu gminy Serock.

Stronicowanie