Aktywizujemy mieszkańców

Menu rwd

Aktywizujemy mieszkańców

Stronicowanie

 • Dzień dziecka w Nowej Wsi

  Dzień dziecka w Nowej Wsi

  2019.06.14

  Dzień dziecka, który 8 czerwca odbył się w Nowej Wsi był dniem radości i uśmiechu. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji: dmuchańce, eurobungee, wesoły cyrkowiec LOLO, clown POMIDOR. Było również puszczanie ogromnych baniek mydlanych, zaplatanie warkoczyków, a na chętnych czekała przejażdżka Floriankiem – mini pojazdem małych serockich strażaków. Tego dnia nie mogło zabraknąć również tego, co dzieci lubią najmocniej – słodkości i smakołyków.
   

 • Święto kwitnącej jabłoni w Dębem

  Święto kwitnącej jabłoni w Dębem

  2019.06.13

  8 czerwca w sołectwie Dębe odbył się Piknik "Święto kwitnącej jabłoni" połączony z dniem dziecka. Organizatorem byli Sołtys i Rada Sołecka.
  Dla dzieci odbyło się wiele konkursów oraz biegi o puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami oraz słodyczami. Dla dzieci było przygotowane stoisko z ciastami i napojami. Od godziny 18.00 była impreza dla dorosłych, którą uświetnił duet Magdalena Tunkiewicz Zakrzewska oraz Wojciech Bardowski - artyści scen warszawskich. O godzinie 22.00 odbył się pokaz sztucznych ogni. Panie przygotowały pyszne dania.
  Dorosłym umilał czas zespół "RAY", przy dźwiękach którego uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych.

   

  zdjęcia i tekst - organizatorzy

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe

  2019.06.11

  Miasto i Gmina Serock realizuje projekt pn.
  „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”
  Wysokość otrzymanego grantu 148.320,00 zł

  Zachęcamy wszystkie osoby z  województwa mazowieckiego w szczególności mieszkańców gminy Serock do wzięcia udziału w bezpłatnych  szkoleniach, dzięki którym będzie można poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe.

 • Jubileusz PZSP w Serocku

  Jubileusz PZSP w Serocku

  2019.06.07

  7 czerwca miała miejsce uroczystość z okazji 50-lecia Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Wolskiego w Serocku. Organizatorzy zadbali, by zgromadzeni w hali przyszkolnej goście, poczuli ducha historii tej szkoły. Przypomnieli bogate dzieje placówki, opowiedzieli jak zmieniał się jej charakter i profile, jakie wyzwania stanęły na przestrzeni lat przed kolejnymi dyrektorami i kadrą pedagogiczną. Opowiedzieli również o wysokim poziomie nauczania, którego świadectwem są wysokie miejsca w rankingach szkół średnich.
   

 • 4 czerwca 1989 r.

  4 czerwca 1989 r.

  2019.06.04

   4 czerwca 1989 r. Na drodze do wolności

   

 • Spotkanie w Ekolandii

  Spotkanie w Ekolandii

  2019.05.30

  15 maja to DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI. To święto przyrody ma na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska, a także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

 • Serockie gospodynie na kongresie KGW

  Serockie gospodynie na kongresie KGW

  2019.05.22

  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Dosina, Jadwisina, Ludwinowa Zegrzyńskiego i Zegrza  wzięły udział w Mazowieckim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się  na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach.

 • Laury Marszałka wręczone!

  Laury Marszałka wręczone!

  2019.05.15

  Znane są już wyniki XII edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2018.

  Wśród wyróżnionych producentów indywidualnych Laury zdobyły między innymi dwie mieszkanki naszej gminy: Pani Celina Nowakowska z Dosina za „Dosiniak” – chleb ziołowy (w kategorii wyroby piekarnicze) oraz Pani Magdalena Pietrzak z Gutów za „Porzeczkówkę Magdy” (w kategorii napoje). Serdecznie gratulujemy!

 • Już niebawem kolejne warsztaty Roli Folklora!

  Rola Folklora - zapraszamy na warsztaty

  2019.05.09

  Pod koniec kwietnia ruszamy z kolejnymi warsztatami w ramach projektu „Rola Folklora - czyli serockie poszukiwania lokalnej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach”. Działania w ramach projektu, którego beneficjentem jest Miasto i Gmina Serock, będą trwały przez cały 2019 rok.

 • Anielka Cheerleaderką

  Anielka Cheerleaderką

  2019.03.28

   8-letnia mieszkanka Serocka, uczennica SP w Jadwisinie
   

Stronicowanie