Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • 8 sierpnia obchodzimy Dzień Pszczół

  8 sierpnia obchodzimy Dzień Pszczół

  2019.08.07

  Wielki Dzień Pszczół to ogólnopolskie święto przypadające na dzień 8 sierpnia, którego celem jest upowszechnienie wiedzy nt. pszczół, ukazanie roli zapylaczy w środowisku przyrodniczym, a także aktywizowanie społeczeństwa do podejmowania działań na rzecz ochrony i poprawy warunków bytowania tych owadów.

 • Dofinansowanie do fotowoltaiki

  Dofinansowanie do fotowoltaiki

  2019.08.05

  Informujemy, że Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r.

 • Tłumaczymy (nie)trudne pojęcia

  Tłumaczymy (nie)trudne pojęcia

  2019.07.16

  GMO – organizm modyfikowany genetycznie (ang. Genetically modified organism) – organizm, którego genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskanie nowych cech fizjologicznych. Pierwsze rośliny sprzedawano w Stanach Zjednoczonych na początku lat 90. XX wieku.

 • Susza - złóż wniosek

  Susza - złóż wniosek

  2019.07.09

  Wnioski o oszacowanie szkód spowodowanych suszą można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 lipca. Szczegóły w załączonym obwieszczeniu Burmistrza Miasta i Gminy Serock.

 • Usuwamy azbest!

  Usuwamy azbest!

  2019.06.27

  Miasto i Gmina Serock otrzymała promesę na zadanie „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Serock w 2019 roku”.

   

 • Chrońmy zwierzaki przed upałami

  Chrońmy zwierzaki przed upałami

  2019.06.11

  Wysokie temperatury są męczące nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych milusińskich. Zwierzęta nie regulują ciepłoty ciała poprzez pocenie się całą powierzchnią ciała tak jak ludzie – mogą to robić jedynie za pomocą opuszków palców oraz w czasie ziania. Właściciele psów powinni zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii, pozwalających na prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia w okresie letnim, które nie tylko zapewnią mu dobre samopoczucie ale przede wszystkim uchronią przed niebezpiecznym dla życia udarem cieplnym.

 • 9 sposobów na życie bez plastiku

  9 sposobów na życie bez plastiku

  2019.06.05

  Każdy z nas wie, że z zużycia plastikowych jednorazówek powstaje ogromna ilość odpadów.

 • Zero Waste -życie bez śmiecenia

  Zero Waste -życie bez śmiecenia

  2019.06.04

  Zero Waste -jedną z koncepcji spojrzenia na ochronę środowiska.

 • Oszczędzanie energii

  Oszczędzanie energii

  2019.06.03

  Jednym z elementów zrównoważonego rozwoju jest energooszczędność.

 • Gospodarka o obiegu zamkniętym

  Gospodarka o obiegu zamkniętym

  2019.05.31

  Nie sposób myśleć o zrównoważonym rozwoju bez gospodarki o obiegu zamkniętym. Sama idea GOZ to odpowiedź na globalne, europejskie i krajowe problemy gospodarcze – np. wzrost cen surowców, społeczne obawy (np. pogarszający się stan środowiska), a także na codzienne troski nas wszystkich (np. planowa awaryjność produktów czy zbyt duża ilość opakowań). To droga od pozyskania surowców, wytwarzania produktów, handel, konsumpcję aż do powstania i zagospodarowania odpadów.

Stronicowanie