Rotator zdjęć

Główna treść strony SYMBOLE GMINNE

SYMBOLE GMINNE

Herb, barwy i flaga Miasta i Gminy Serock zostały przyjęte przez Radę Miejską Uchwałą Nr 92/XVI/95 Rady Miejskiej w Serocku z dnia 22 kwietnia 1995 r.

HERB MIASTA I GMINY SEROCK

  • Herbem Miasta i Gminy Serock jest herb miasta Serocka. W...

 

Herbem Miasta i Gminy Serock jest herb miasta Serocka. W błękitnym polu umieszczona jest postać Świętego Wojciecha w stroju biskupim. Św. Wojciech w prawej ręce trzyma złoty pastorał, lewa ręka jest zgięta i oparta na piersiach, szata wierzchnia - ornat - jest w kolorze złotym, z czerwonym pasem pośrodku, szata spodnia - alba - w kolorze białym. Twarz i ręce w kolorze białym, stopy w kolorze złotym. Po prawej stronie świętego umieszczona jest duża litera "S" jako skrót słowa "SANCTUS", a po stronie lewej duża złota litera "A" jako skrót słowa "ADALBERTUS".

Herb gminy umieszczany jest w pomieszczeniach urzędowych i salach posiedzeń, należących do organów i jednostek organizacyjnych gminy.

BARWY MIASTA I GMINY SEROCK

 

Barwami Miasta i Gminy Serock są kolory błękitny, złoty, biały i czerwony, ułożone w poziomych, równoległych pasach, z których górny pas, zajmujący siedem dwunastych szerokości jest błękitny, poniżej którego następują kolejno po sobie pasy złoty, biały i czerwony, każdy zajmujący jedną dwunastą szerokości oraz dolny pas błękitny, zajmujący dwie dwunaste szerokości.

Barwy te tworzą flagę Miasta i Gminy Serock.

 

  • Barwami Miasta i Gminy Serock są kolory błękitny, złoty,...

HEJNAŁ

  • Hejnał gminny. Oparty jest on na motywach opery „Halka”...

Uchwałą Rady Miejskiej w Serocku Nr 654/LXXXI/2002 z dnia 27 kwietnia 2002 roku w sprawie ustanowienia hejnału gminnego zatwierdzono hejnał gminny. Oparty jest on na motywach opery „Halka” Stanisława Moniuszki, do którego libretto napisał Włodzimierz Wolski wpisany w dzieje Serocka. Muzykę skomponował Mieczysław Leśniczak. Hejnał jest grany każdego dnia o godz. 12.00 z wyjątkiem świąt państwowych 3 Maja i 11 Listopada.

KURANT

  • Zapis nutowy Serockiergo walczyka, który stał się motywem...

 

Oparty jest na melodii „Serockiego walczyka”, który skomponował Marian Różycki - nauczyciel muzyki z Serocka. Kurant rozbrzmiewa codziennie, o każdej pełnej godzinie.