Rotator zdjęć

Główna treść strony Profil zaufany

Profil zaufany

Profil Zaufany pozwoli Ci załatwić większość spaw urzędowych. To identyfikator, który w Internecie potwierdza Twoją tożsamość. 

Jak założyć Profil Zaufany? Najlepiej wyjaśnia to Michał Czernecki na filmie instruktażowym.
Obejrzyj film i postępuj według instrukcji ---> Kliknij TUTAJ. 

Poniżej znajdziesz także instrukcję opisową, która krok po kroku wyjaśni Ci, jak założyć Profil Zaufany. Staraliśmy się opisać tak, aby wszystko było jasne, mamy nadzieję, że nam się udało.

 1. Kliknij TUTAJ 
 2. Z menu po lewej stronie naciśnij na napis Profil Zaufany
 3. Pojawią Ci się dwie opcje, omówmy pierwszą – PRZEZ INTERNET.

To opcja, która pozwoli Ci założyć Profil Zaufany bez wychodzenia w domu, ALE aby móc w ten sposób Profil Zaufany założyć, musisz posiadać dostęp elektroniczny do swojego Banku.
Druga istotna kwestia – musisz sprawdzić – czy Twój bank udostępnia opcję potwierdzenia Profilu Zaufanego. Zrobisz to TUTAJ.


Po kliknięciu w ikonę swojego Banku przejdziesz do logowania do tego Banku, a tam powinieneś znaleźć opcję potwierdzenia Profilu Zaufanego. Niestety tutaj już nie jesteśmy w stanie pomóc, gdyż każdy Bank ma swoje własne opcje co do bankowości elektronicznej. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz miał trudność z poruszaniem się po bankowości elektronicznej, zawsze możesz zadzwonić na infolinię swojego Banku, gdzie uzyskasz pomoc. Pamiętaj jednak, że w obecnej sytuacji również Banki pracują w ograniczonym składzie personalnym i kontakt może być utrudniony.

 1. Teraz omówimy drugą opcję. Jeżeli nie przebrniesz przez opcję potwierdzenia Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną, pamiętaj, że możesz to zrobić w jednym z punktów potwierdzających Profil Zaufany. Aby skorzystać z takiej opcji, naciśnij myszką na napis W PUNKCIE POTWIERDZAJĄCYM. Poniżej znajdź i strzałką rozwiń opcję: Co musisz zrobić.
  Dla ułatwienia przeklejamy instrukcję z tego punktu:
 2. Wejdź na stronę Profilu Zaufanego klikając TUTAJ 
 3. Kliknij Zarejestruj się – na górze strony po prawej stronie.
 4. Wybierz FORMULARZ ONLINE
 5. Wypełnij formularz.
 6. Kliknij Zarejestruj się. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego.
 7. Sprawdź, czy dobrze pamiętasz podany identyfikator i hasło – i za ich pomocą zaloguj się na TEJ stronie.
 8. Idź do wybranego punktu potwierdzającego i potwierdź tam założenie profilu zaufanego. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Szczegóły znajdziesz w sekcji Gdzie potwierdzisz profil zaufany.
 9. Jeżeli nie zdążysz potwierdzić profilu zaufanego w ciągu 14 dni – zaloguj się na stronie Profilu Zaufanego i ponownie złóż wniosek.

  Profil Zaufany możesz potwierdzić w naszym urzędzie. UWAGA! Aby móc to zrobić MUSISZ wykonać najpierw na swoim komputerze powyższe czynności. Pracownik Urzędu nie może zrobić tego za Ciebie, nie możesz tego zrobić również w Urzędzie. To są kroki, które każdy musi poczynić indywidualnie na swoim komputerze. Do pracownika Urzędu należy potwierdzenie, że Ty to Ty. W tym celu – jeśli już założysz Profil Zaufany, przyjdź z ważnym dowodem osobistym i okaż go Pracownikowi Urzędu, aby mógł potwierdzić w systemie elektronicznym Twoją tożsamość.

  Punkt potwierdzenia Profilu Zaufanego znajduje się na parterze w Biurze Obsługi Mieszkańca (stanowisko nr 4) i jest otwarty w godzinach pracy urzędu.

  Od 23 kwietnia Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło Tymczasowy Profil Zaufany, który potwierdza się za pomoca videorozmowy. To najprostszy sposób na założenie profilu zaufanego. Taki sposób daje nam do niego trzymiesięczny dostęp. Przeczytaj więcej TUTAJ.

Więcej informacji TUTAJ

 • -
Powrót do topu strony