Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Sprzątanie świata - włącz się do akcji

  Sprzątanie świata - włącz się do akcji

  2019.04.08

  Powiew wiosny, coraz cieplejsze dni zachęcają do wiosennych porządków w naszych przydomowych ogrodach. Grabimy liście, skopujemy grządki, sadzimy pierwsze kwiaty…

 • 4 kwietnia Dzień Zwierząt Bezdomnych

  4 kwietnia Dzień Zwierząt Bezdomnych

  2019.04.04

  4 kwietnia obchodzony jest Dzień Zwierząt Bezdomnych.

 • Wypalanie traw i łąk jest niebezpieczne!

  Wypalanie traw i łąk jest niebezpieczne!

  2019.04.02

  Wypalanie traw, łąk i pól to problem, który powtarza się każdego roku w porze wiosennej, zanim jeszcze wegetacja roślin rozpocznie się na dobre. Ogień, który płonie na łąkach i nieużytkach nie tylko zabija i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze, ale też łatwo może wymknąć się spod kontroli i spowodować wiele szkód.

 • Zaadoptuj mnie

  Zaadoptuj mnie

  2019.03.28

  Znaleziono młodego pieska w Skubiance

 • Dni dla przyrody

  Dni dla przyrody

  2019.03.22

  W kalendarzu ekologicznym zapisanych jest wiele wydarzeń mających na celu przypomnienie i uświadomienie jak ważne jest dbanie o środowisko oraz jego ochrona.

 • Bezpłatna sterylizacja zwierząt domowych

  Bezpłatna sterylizacja zwierząt domowych

  2019.03.18

  Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej sterylizacji, kastracji zwierząt domowych – kotów i psów.  
  Warunkiem otrzymania karty zlecenia na zabieg jest wypełnienie oświadczenia (druk oświadczenia zamieszczamy poniżej) i dostarczenie go do Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, do Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Po dostarczeniu oświadczenia otrzymają Państwo kartę zlecenia/usługi, z którą będziecie mogli Państwo udać się do gabinetu weterynaryjnego.

 • Serock kompostuje

  Serock kompostuje

  2019.03.13

  Zapraszamy do udziału w pilotażowej akcji, prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku pn. ,,Serock kompostuje”, w ramach której, pierwszych sto osób otrzyma w użyczenie kompostownik przydomowy, przeznaczony do kompostownia odpadów ulegających biodegradacji pochodzących z ogrodów i gospodarstw domowych.

 • Nie zwlekaj, już teraz możesz usunąć azbest ze swojej nieruchomości !

  Nie zwlekaj, już teraz możesz usunąć azbest ze swojej nieruchomości !

  2019.03.07

  Miasto i Gmina Serock w bieżącym roku również planuje pozyskać środki finansowe na unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie.

 • Zbierz (się do) kupy…

  Zbierz (się do) kupy…

  2019.03.01

  Słoneczna pogoda zachęca nas do spacerów. Wybieramy się na nie często w towarzystwie naszego czworonożnego pupila. Niestety często nasza radość zakłócana jest przez niemiłe niespodzianki w postaci psich odchodów. Jest ich mnóstwo i są wszędzie: na trawnikach, na chodnikach, w osiedlowych piaskownicach. Dlatego też apelujemy do wszystkich, którzy wyprowadzają swoje psy: ZBIERZMY (SIĘ DO) KUPY.
   

 • Poszukujemy właściciela psa

  Poszukujemy właściciela psa

  2019.02.21

  Poszukujemy właściciela psa rasy posokowiec.

Stronicowanie