Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Globalne ocieplenie

  Globalne ocieplenie

  2019.08.30

  Globalne ocieplenie – (ang. global warming) zjawisko obserwowane od połowy XX wieku, związane z utrzymującym się trendem wzrostowym w średniej temperaturze ziemskiej atmosfery oraz oceanów.
   

 • Ankieta dotycząca krajobrazu pospolitego

  Ankieta dotycząca krajobrazu pospolitego

  2019.08.09

  Ankieta dotycząca krajobrazu pospolitego przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zgodnie z Europejską Konwencją Krajobrazową.

  Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety, Państwa opinia w tej sprawie jest dla nas szczególnie istotna, gdyż dotyczy postrzegania przez Państwa najbliższego otoczenia i wspólnego dziedzictwa małych ojczyzn.

  Państwa odpowiedzi posłużą identyfikacji tych obszarów w opracowywanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego dokumencie. Wypełnione ankiety należy dostarczyć do Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Serocku pok. nr 11 lub przesłać zeskanowane drogą mejlową na adres: a.kaczmarczyk@serock.pl

 • 8 sierpnia obchodzimy Dzień Pszczół

  8 sierpnia obchodzimy Dzień Pszczół

  2019.08.07

  Wielki Dzień Pszczół to ogólnopolskie święto przypadające na dzień 8 sierpnia, którego celem jest upowszechnienie wiedzy nt. pszczół, ukazanie roli zapylaczy w środowisku przyrodniczym, a także aktywizowanie społeczeństwa do podejmowania działań na rzecz ochrony i poprawy warunków bytowania tych owadów.

 • Dofinansowanie do fotowoltaiki

  Dofinansowanie do fotowoltaiki

  2019.08.05

  Informujemy, że Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r.

 • Tłumaczymy (nie)trudne pojęcia

  Tłumaczymy (nie)trudne pojęcia

  2019.07.16

  GMO – organizm modyfikowany genetycznie (ang. Genetically modified organism) – organizm, którego genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskanie nowych cech fizjologicznych. Pierwsze rośliny sprzedawano w Stanach Zjednoczonych na początku lat 90. XX wieku.

 • Susza - złóż wniosek

  Susza - złóż wniosek

  2019.07.09

  Wnioski o oszacowanie szkód spowodowanych suszą można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 lipca. Szczegóły w załączonym obwieszczeniu Burmistrza Miasta i Gminy Serock.

 • Usuwamy azbest!

  Usuwamy azbest!

  2019.06.27

  Miasto i Gmina Serock otrzymała promesę na zadanie „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Serock w 2019 roku”.

   

 • Chrońmy zwierzaki przed upałami

  Chrońmy zwierzaki przed upałami

  2019.06.11

  Wysokie temperatury są męczące nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych milusińskich. Zwierzęta nie regulują ciepłoty ciała poprzez pocenie się całą powierzchnią ciała tak jak ludzie – mogą to robić jedynie za pomocą opuszków palców oraz w czasie ziania. Właściciele psów powinni zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii, pozwalających na prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia w okresie letnim, które nie tylko zapewnią mu dobre samopoczucie ale przede wszystkim uchronią przed niebezpiecznym dla życia udarem cieplnym.

 • 9 sposobów na życie bez plastiku

  9 sposobów na życie bez plastiku

  2019.06.05

  Każdy z nas wie, że z zużycia plastikowych jednorazówek powstaje ogromna ilość odpadów.

 • Zero Waste -życie bez śmiecenia

  Zero Waste -życie bez śmiecenia

  2019.06.04

  Zero Waste -jedną z koncepcji spojrzenia na ochronę środowiska.

Stronicowanie