Rotator zdjęć

Główna treść strony Wyrobienie dowodu osobistego

Wyrobienie dowodu osobistego

Sprawy związane z wydaniem dowodu osobistego, zgłoszenie utraty dowodu osobistego, można załatwić za pośrednictwem wspomnianego wcześniej profilu zaufanego poprzez po do czego zachęcamy. W tym celu kliknij TUTAJ i wybierz właściwą sprawę.

Jak powinno wyglądać zdjęcie?

- zdjęcie powinno być aktualne – zrób je nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku,

- na zdjęciu nie możesz mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie,

- zdjęcie powinno przedstawiać całą głowę (od jej czubka) oraz górną część barków,

- twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia.

 

Przykładowe zdjęcia:

  • przykład poprawnego zdjęcia do dowodu
  • przykład poprawnego zdjęcia do dowodu
  • przykład poprawnego zdjęcia do dowodu

Po wprowadzeniu wniosku do systemu zostanie wygenerowane potwierdzenie złożenia wniosku, które po wcześniejszym uzgodnieniu możemy przesłać do wnioskodawcy w dowolnej formie.

To bardzo ważne aby w miejscu do tego przeznaczonym na wniosku, wpisywać swój aktualny numer telefonu. To ułatwi kontakt z Państwem. Zostaną  Państwo powiadomieni SMS-em o odbiorze dowodu osobistego. W tej chwili dowód osobisty jest odbierany z zachowaniem wszelkich środków ostrożności!  Wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne bez względu na przyczynę wymiany. Czas oczekiwania na wyrobienie nowego dowodu osobistego ustawowo trwa 30 dni.

Wnioskuj o dowód osobisty tylko w sytuacjach koniecznych (upływ terminu ważności, zagubienie lub zniszczenie). Wymiana dowodu ze względu na brzydkie zdjęcie lub wymiana na e-dowód naprawdę nie jest w tej chwili sprawą niezbędną.

Jeżeli złożenie wniosku przez Internet sprawia Ci trudność, możesz to zrobić osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Serock. Poprawnie wypełniony wniosek, wraz z załączoną fotografią zostaw w urnie w przedsionku Urzędu. Wniosek należy wypełnić Wielkimi literami.

Poniżej znajdują się wnioski do pobrania:

  1. Wniosek o wydanie dowodu osobistego

  2. Formularz zgłoszenia utraty lub zniszczenia dowodu osobistego

 

Wszystkie wnioski znajdziesz TUTAJ. 

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 22 782 88 32, 22 782 88 52 lub mailowy: usc@serock.pl

Aby odebrać dowód, zadzwoń wczesniej pod któryś z powyższych numerów i ustal termin odbioru.