Rotator zdjęć

Główna treść strony 2023

Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

          Warunki uczestnictwa i zgłoszenie udziału do Konkursu

Uczestnikami Konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, zwane dalej „KGW”. KGW muszą posiadać osobowość prawną i własny rachunek bankowy zarejestrowany na ten podmiot

W Konkursie mogą wziąć udział wszystkie KGW uczestniczące w poprzednich edycjach Konkursu, w tym także te, które zakwalifikowały się do finału wcześniejszych edycji Konkursu, pod warunkiem, że zgłoszona Praca konkursowa dotyczy potrawy innej niż potrawa zakwalifikowana do finału Konkursu w poprzednich jego edycjach.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie przez upoważnionego przedstawiciela KGW w okresie od dnia 1 do dnia 31 marca 2023 r. drogą elektroniczną, Formularza zgłoszeniowego, do którego link jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl.

  • plakat przedstawiający konkurs
  • plakat przedstawiający konkurs

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Sposób zgłaszania prac do konkursu oraz warunki uczestnictwa określa regulamin. Więcej informacji na temat organizacji działania można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

Szczegółowe informacje tutaj:

  • konkurs

Tytuł obiektu: III Edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Nabór do Konkursu od 12 stycznia do 12 marca 2023 r.


Co trzeba zrobić?
1. wypełnić kartę zgłoszeniową
2. przygotować krótki materiał audiowizualny na temat Koła


Etapy Konkursu: wojewódzki i ogólnopolski


Wybór Laureatów i Finalistów:
finał Konkursu – lipiec 2023 r.
ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – wrzesień 2023 r.
podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie


Organizator: Kancelaria Prezydenta RP
Patronat Honorowy Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy


Szczegóły: prezydent.pl/malzonka-prezydenta

Więcej informacji tutaj:

  • Plakat konkurs Koła Gospodyń Wiejskich

Konkurs dla młodzieży "Fe(e)rie obrazków"

Jeśli lubisz kręcić filmiki i wrzucać je do sieci – na Instagram, TikToka czy FB – to może przy okazji masz ochotę zgarnąć nagrodę?

Zbliżają się ferie zimowe, dwa tygodnie odpoczynku od szkoły, więcej czasu na przyjemności, zabawę, spotkania ze znajomymi. Wiele i wielu z Was zapisuje różne momenty swojego życia na telefonie. Proponujemy, żebyście podjęli wyzwanie i stworzyli w ten sposób rodzaj własnego pamiętnika z ferii.

Niezależnie od tego, co będziecie robić – leżeć na kanapie z książką, telefonem, padem do konsoli, chodzić znajomymi trasami, odwiedzać nowe miejsca, tańczyć na imprezach, odsypiać poranne wstawanie na lekcje o 8.00, jeździć na nartach, bujać w obłokach...
– zarejestrujcie to w formie nagrania wideo i opublikujcie na swoim profilu w mediach społecznościowych z hasztagiem: #feerieobrazkow

Autorzy lub autorki trzech najbardziej kreatywnych nagrań (bądź serii nagrań) otrzymają nagrody: karty prezentowe Empik o wartości 300, 200 i 150 zł.

Czekamy na Wasze (opublikowane) historie do końca lutego!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2023 r. 

 

Wiecej informacji tutaj: https://pik.legionowski.pl/aktualnosci/228

  • konkurs ferie plakat