Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Susza - złóż wniosek

  Susza - złóż wniosek

  2019.07.09

  Wnioski o oszacowanie szkód spowodowanych suszą można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 lipca. Szczegóły w załączonym obwieszczeniu Burmistrza Miasta i Gminy Serock.

 • Usuwamy azbest!

  Usuwamy azbest!

  2019.06.27

  Miasto i Gmina Serock otrzymała promesę na zadanie „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Serock w 2019 roku”.

   

 • Chrońmy zwierzaki przed upałami

  Chrońmy zwierzaki przed upałami

  2019.06.11

  Wysokie temperatury są męczące nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych milusińskich. Zwierzęta nie regulują ciepłoty ciała poprzez pocenie się całą powierzchnią ciała tak jak ludzie – mogą to robić jedynie za pomocą opuszków palców oraz w czasie ziania. Właściciele psów powinni zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii, pozwalających na prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia w okresie letnim, które nie tylko zapewnią mu dobre samopoczucie ale przede wszystkim uchronią przed niebezpiecznym dla życia udarem cieplnym.

 • 9 sposobów na życie bez plastiku

  9 sposobów na życie bez plastiku

  2019.06.05

  Każdy z nas wie, że z zużycia plastikowych jednorazówek powstaje ogromna ilość odpadów.

 • Zero Waste -życie bez śmiecenia

  Zero Waste -życie bez śmiecenia

  2019.06.04

  Zero Waste -jedną z koncepcji spojrzenia na ochronę środowiska.

 • Oszczędzanie energii

  Oszczędzanie energii

  2019.06.03

  Jednym z elementów zrównoważonego rozwoju jest energooszczędność.

 • Gospodarka o obiegu zamkniętym

  Gospodarka o obiegu zamkniętym

  2019.05.31

  Nie sposób myśleć o zrównoważonym rozwoju bez gospodarki o obiegu zamkniętym. Sama idea GOZ to odpowiedź na globalne, europejskie i krajowe problemy gospodarcze – np. wzrost cen surowców, społeczne obawy (np. pogarszający się stan środowiska), a także na codzienne troski nas wszystkich (np. planowa awaryjność produktów czy zbyt duża ilość opakowań). To droga od pozyskania surowców, wytwarzania produktów, handel, konsumpcję aż do powstania i zagospodarowania odpadów.

 • Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

  2019.05.30

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju  30 maja – 5 czerwca 2019 r.

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ang. European Sustainable Development Week - ESDW) to ogólnoeuropejska inicjatywa, która ma na celu wspieranie 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

 • Przedszkolaki dbają o środowisko

  Przedszkolaki dbają o środowisko

  2019.05.24

  W dniu 20 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku wzięły udział w sprzątaniu naszego miasta. 7-latki zaopatrzone przez Urząd Miasta i Gminy Serock w rękawice i plastikowe worki oczyściły z odpadów teren plaży miejskiej oraz ulicę Napoleońską. Dzieci były pełne zaangażowania i entuzjazmu, dzięki czemu zebrały kilka worków odpadów.
   

 • Obchodzimy dzień pszczół

  Obchodzimy dzień pszczół

  2019.05.20

  W dniu 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy Słowenii, która w ten sposób chciała podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności.

Stronicowanie