Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Rowerem po gminie Serock

  Rowerem po gminie Serock

  2019.05.16

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na przejażdżki szlakami rowerowymi znajdującymi się na terenie naszej gminy. Dostępne są cztery szlaki rowerowe: żółty, czerwony, niebieski i czarny, które przebiegają drogami leśnymi, przez pola, wzdłuż linii brzegowej Jeziora Zegrzyńskiego, a także w okolicach zabytkowych i ciekawych miejsc na terenie gminy. Ich łączna długość wynosi 88,6 km.
   

 • 13 maja Dniem Patków Wędrownych

  13 maja Dniem Patków Wędrownych

  2019.05.13

  Kto z nas wyobraża sobie spacer w parku czy lesie bez śpiewu ptaków. To właśnie z ich radosnym ćwierkaniem kojarzy się nam wiosna, a później letnie poranki. Wiele ptaków, które na wypoczynek zimowy odlatują do ciepłych miejsc, powraca do nas z pierwszym podmuchem wiosny, jak tylko temperatura wzrośnie powyżej zera. Mało kto z nas wie, że 13 maja obchodzony jest Dzień Ptaków Wędrownych. Celem święta jest promowanie ochrony wędrujących ptaków na całym świecie, szczególnie tych zagrożonych wyginięciem.

 • Majówka w zgodzie z przyrodą

  Majówka w zgodzie z przyrodą

  2019.04.30

  Weekend majowy za pasem. Wiele osób będzie spędzało go aktywnie wybierając wypoczynek na łonie natury, korzystając z jej dobrodziejstw.

 • Wymień odpady na sadzonki!

  Wymień odpady na sadzonki!

  2019.04.19

  Informujemy o możliwości otrzymania sadzonki w zamian za oddany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz za surowce wtórne.

  Elektroodpady można przekazywać od 1 kwietnia br. do 27 kwietnia do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku, który mieści się przy ul. Nasielskiej 21. W zamian za przekazany odpad otrzymacie Państwo kupon, który będzie uprawniał Państwa do odbioru sadzonki, podczas trwania pikniku w dniu 27 kwietnia. Pozostałe odpady (surowce wtórne) należy dostarczyć do stoiska Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, podczas pikniku, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. od godziny 10.00 na serockim rynku.

  Obowiązująca zasada:
  Przy wydawaniu sadzonek będziemy stosowali następującą zasadę: jedna sadzonka drzewa wydawana będzie w zamian za:
  1 kg nakrętek lub
  5 kg makulatury lub
  3 kg baterii lub
  5 kg zgniecionych butelek PET lub
  10 kg małego* sprzętu AGD lub
  1 sztuka dużego* sprzętu AGD.

  *Przez mały sprzęt AGD rozumiane są np. suszarka do włosów, lokówka, telefon, radio, konsola. Duży sprzęt AGD to np. lodówka, telewizor, pralka, suszarka do prania, zamrażarka. Odpady te należy dostarczać do punktu PSZOK!

  W tym roku będziemy wydawali sadzonki drzew liściastych takich jak: jarząb pospolity, wiąz polny, lipa drobnolistna, jesion wyniosły, dąb szypułkowy.

  Szczegóły akcji: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel.: 22 782 88 40, 22 782 88 39 lub ochronasrodowiska@serock.pl.

  Informujemy, że podczas pikniku odbędą się dla dzieci Animacje Zielono Mi. Prosimy, aby każde z dzieci wzięło ze sobą plastikową butelkę lub zakrętki!!

  Dla dorosłych przygotowaliśmy specjalną loterię, która odbędzie się podczas pikniku. Zapraszamy do stoiska Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, w sobotę 27 kwietnia br. o godzinie 10.00.

   

 • Już niedługo Piknik Ekologiczny!

  Już niedługo Piknik Ekologiczny!

  2019.04.15

  Śladem lat poprzednich, również i w tym roku organizujemy Piknik Ekologiczny. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 27 kwietnia br. od godziny 10.00 na rynku w Serocku. W ramach tego ekologicznego wydarzenia przygotowujemy dla Państwa wiele ciekawych przedsięwzięć i niespodzianek.
   

 • Nie przygarniaj młodych zwierząt

  Nie przygarniaj młodych zwierząt

  2019.04.12

  Wiosną, przyroda budzi się do życia i w świecie zwierząt na świat przychodzą młode osobniki. Lasy Państwowe jak co roku apelują o zachowania rozwagi w podejmowaniu decyzji o zabraniu młodego ptaka czy sarny, które sprawia wrażenie porzuconego lub rannego. Zawsze przed podjęciem takiej decyzji, czy pomóc malcom, czy po prostu odejść, należy rozejrzeć się dookoła, a przede wszystkim znać zwyczaje zwierząt, które chcemy ratować.

   

 • Sprzątanie świata - włącz się do akcji

  Sprzątanie świata - włącz się do akcji

  2019.04.08

  Powiew wiosny, coraz cieplejsze dni zachęcają do wiosennych porządków w naszych przydomowych ogrodach. Grabimy liście, skopujemy grządki, sadzimy pierwsze kwiaty…

 • 4 kwietnia Dzień Zwierząt Bezdomnych

  4 kwietnia Dzień Zwierząt Bezdomnych

  2019.04.04

  4 kwietnia obchodzony jest Dzień Zwierząt Bezdomnych.

 • Wypalanie traw i łąk jest niebezpieczne!

  Wypalanie traw i łąk jest niebezpieczne!

  2019.04.02

  Wypalanie traw, łąk i pól to problem, który powtarza się każdego roku w porze wiosennej, zanim jeszcze wegetacja roślin rozpocznie się na dobre. Ogień, który płonie na łąkach i nieużytkach nie tylko zabija i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze, ale też łatwo może wymknąć się spod kontroli i spowodować wiele szkód.

 • Zaadoptuj mnie

  Zaadoptuj mnie

  2019.03.28

  Znaleziono młodego pieska w Skubiance

Stronicowanie