Rotator zdjęć

Główna treść strony DBAMY O ŚRODOWISKO

DBAMY O ŚRODOWISKO

Stronicowanie

 • Kampania „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

  Kampania „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

  2023.03.07
 • Z eko-warsztatami u najmłodszych

  Z eko-warsztatami u najmłodszych

  2023.01.30

  W związku z tym w dniu 26.01.2023 r w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku odbyły się zajęcia w dwóch grupach przedszkolnych „Jeżykach i Niedźwiadkach”...

   

 • Nowa firma odbierająca odpady

  Nowa firma odbierająca odpady

  2023.01.24

  10 stycznia 2023 r. zostały podpisane umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych sprzed posesji oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku, które będą obowiązywały od 1 lutego 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku. Umowy zostały zawarte z firmą PARTNER Dariusz Apelski, Aleja Jana Pawła II 80/158, 00-175 Warszawa.

   

 • Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze

  Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze

  2022.11.24

  Przypominamy, że mieszkańcy Miasta i Gminy Serock mają możliwość skorzystania z punktu konsultacyjnego prowadzonego w Urzędzie, w którym można uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosków o uzyskanie dotacji w Programie Czyste Powietrze. Głównym celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Jest to wsparcie finansowe dla osób fizycznych, których dochód roczny nie przekracza kwoty 100 000 zł, a także które są właścicielami bądź współwłaścicielami nieruchomości, dla której jest wyodrębniona księga wieczysta oraz budynek jest oddany do użytkowania. Złożenie wniosku prowadzone jest w formie internetowej przez stronę https://portal.wfosigw.pl/ W celu wypełnienia formularza w pierwszej kolejności kluczową kwestią jest założenie oraz aktywowanie konta. Skorzystanie z punktu to także pozyskanie informacji o warunkach i wysokości możliwej do uzyskania dotacji na wymianę pieca oraz termomodernizację budynków (m.in. wymianę okien, docieplenie budynku). Punkt funkcjonuje w poniedziałki w godzinach pracy Urzędu tj. 8:00-18:00, pok. Nr 9. W celu zachowania prawidłowego funkcjonowania punktu oraz poświęcenia odpowiedniej ilości czasu dla każdego mieszkańca, obowiązują zapisy pod nr. tel. (22) 782 88 53. Konsultacje prowadzone są w ramach zawartego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

   

 • Kolejne spotkanie z EkoEdukatorem

  Kolejne spotkanie z EkoEdukatorem

  2022.09.29

  Już 6 października br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku zostanie przeprowadzone kolejne spotkanie z EkoEdukatorem...

Stronicowanie