Dbamy o środowisko

Menu rwd

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Zasady prawidłowej segregacji odpadów

  Zasady prawidłowej segregacji odpadów

  2020.02.13

  Zachęcamy do zapoznania z obowiązującymi zasadami prawidłowej segregacji odpadów. Wyróżniamy pięć frakcji tj. papier (pojemnik niebieski), metale i tworzywa sztuczne (żółty pojemnik), szkło (pojemnik zielony), bioodpady (pojemnik brązowy) i odpady zmieszane (pojemnik czarny).

 • Dotacje służące ochronie środowiska

  Dotacje służące ochronie środowiska

  2020.01.24

  Kontynuując działania mające na celu ochronę powietrza oraz przedsięwzięcia służące ochronie gospodarki wodnej na terenie Miasta i Gminy Serock informujemy, że mieszkańcy mają możliwość skorzystania z dotacji gminnych do wymiany węglowego pieca lub kotła c.o. oraz do likwidacji funkcji zbiornika bezodpływowego poprzez budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.
   

 • Informacja o zmianach w BDO

  Informacja o zmianach w BDO

  2020.01.17

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji (Dz.U. 2019, poz. 2531), liczba odpadów zwolnionych z ewidencjonowania wzrosła do 46 grup. Wprowadzona zmiana jest szczególnie istotna dla małych i średnich przedsiębiorstw wytwarzających niewielkie ilości odpadów.

   

 • Sprawdzimy odpady wystawiane przez mieszkańców

  Sprawdzimy odpady wystawiane przez mieszkańców

  2020.01.08

  Urząd Miasta i Gminy w Serocku informuje, że z dniem 7 stycznia br. Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa rozpoczął cykl kontroli funkcjonowania gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Pierwszy etap kontroli polega na sprawdzeniu, czy odpady wystawiane są przez osoby, które złożyły w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szczegółowej weryfikacji podlegają zamieszkałe budynki nowo wybudowane. Sprawdzane jest również wywiązywanie się mieszkańców z obowiązku segregacji.

 • Harmonogram odbioru odpadów na I półrocze 2020 roku

  Harmonogram odbioru odpadów na I pół. 2020 r.

  2020.01.02

  Przedstawiamy Państwu harmonogram odbioru odpadów, dla poszczególnych miejscowości, które obowiązywać będą w I połowie 2020 roku.

   

 • Jak dbać o pupila w okresie Nowego Roku?

  Jak dbać o pupila w okresie Nowego Roku?

  2019.12.30

  Wkrótce Sylwestrowa Noc i jak co roku właściciele psów zastanawiają się, co zrobić z pupilem w najbardziej huczną noc w roku. Wystrzały fajerwerków szczególnie silnie oddziałują na psy, które wpadają w panikę, kulą się i uciekają przed hałasem, potrafią być agresywne. Musimy pomóc przetrwać tę noc zwierzakom. Kilka rad jak przygotować i pomóc zwierzakowi przetrwać Noc Sylwestrową.

   

 • Święta nie do zmarnowania

  Święta nie do zmarnowania

  2019.12.24

  W dniu 19 grudnia 2019 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbył się pokaz kulinarny pn.  „Święta nie do zmarnowania”. Warsztaty prowadziła Sylwia Majcher - ekspertka i trenerka kuchni oraz idei zero waste w mediach krajowych – m.in. Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, TVN24, Onet Rano, Trójka, Tok FM, autorka reportaży dla TVN24.pl, Wysokich Obcasów, Magazynu Kuchnia.

 • Zmiany w gminnym systemie gospodarowania odpadami

  Zmiany w gminnym systemie gospodarowania odpadami

  2019.11.20

  We wtorek, 13 listopada br., w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku została podpisana umowa dotycząca odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Serock.

 • Rozliczenie dotacji azbestowej

  Rozliczenie dotacji azbestowej

  2019.11.19

  Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że w ramach zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowy dotacji Nr 0306/19/OZ/D z dnia 11 września  2019 roku na zadanie pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Serock w 2019 r.” odebrano i przekazano do unieszkodliwienia łącznie 101,706 Mg (ton) azbestu z 25 nieruchomości.

 • Sezon grzewczy w pełni

  Sezon grzewczy w pełni

  2019.11.13

  Sezon jesienny to czas, w którym w większości domów rozpoczyna się sezon grzewczy.

Stronicowanie