Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Przedsiębiorco, podpisz umowę na odbiór odpadów

  Przedsiębiorco, podpisz umowę na odbiór odpadów

  2021.07.23

  Urząd Miasta i Gminy Serock przypomina, że każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą jest zobowiązany do zawarcia indywidualnej umowy na odbiór odpadów komunalnych z podmiotem, wpisanym do rejestru działalności regulowanej na terenie Gminy Serock. Obowiązek ten reguluję ustawa z dnia 13  września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2021 r., poz. 888 t.j.)

 • Nowy obowiązek - od 1 lipca rusza CEEB

  Nowy obowiązek - od 1 lipca rusza CEEB

  2021.07.02

  Z dniem 1 lipca br. każdy właściciel lub zarządca budynku będzie miał 12 miesięcy na złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Tego dnia rusza też Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, czyli system informatyczny umożliwiający złożenie deklaracji online.

   

 • Dzień psa

  Dzień psa

  2021.07.01

  Pies od zawsze jest najlepszym przyjacielem człowieka - początki udomowienia tego zwierzęcia sięgają kilkunastu tysięcy lat wstecz.

 • Obowiązek oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym

  Obowiązek oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym

  2021.06.15

  Tablica z numerem porządkowym nieruchomości – okazuje się, że brak tej niepozornej rzeczy może sprawiać problem m. in. służbom drogowym, porządkowym, karetkom pogotowia, straży pożarnej. Niejednokrotnie brak tabliczki numerycznej znacząco utrudnia realizację usługi odbioru odpadów komunalnych.

   

 • Odpady powstające w gospodarstwach rolnych

  Odpady powstające w gospodarstwach rolnych

  2021.06.07

  Prowadzisz gospodarstwo rolne? Przypominamy, że odpady powstające w wyniku działalności rolniczej, tj. folie kiszonkarskie, sznurek, worki po nawozach, czy agrowłóknina z okrywania upraw nie należą do odpadów komunalnych.

   

 • Dzień Dziecka na ścieżkach

  Dzień Dziecka na ścieżkach

  2021.06.01

  Z okazji Dnia Dziecka, zachęcamy Państwa do aktywnego wypoczynku z dziećmi na naszych ścieżkach dydaktycznych, krajoznawczo-turystycznych. Ścieżki przebiegają wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego, wśród interesujących obiektów przyrodniczych takich jak Rezerwat Jadwisin, Rezerwat Wąwóz Szaniawskiego, Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu, wśród bogatej fauny i flory.

 • Czyste Powietrze - punkt w urzędzie

  Czyste Powietrze - punkt konsultacyjny w urzędzie

  2021.05.27
  Przypominamy, że od ubiegłego roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku działa Punkt, w którym można skonsultować oraz złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Następnie wniosek przesyłany jest do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gdzie następuje jego ocena merytoryczna.

   
   
 • #serockdlaziemi

  #serockdlaziemi

  2021.05.10

  Miło nam poinformować, że 10 maja 2021 r. zakończyły się prace komisji konkursowej polegające na ocenie prac zgłoszonych w ramach konkursu #serockdlaziemi zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

 • Dotacje na wymianę pieców i budowę oczyszczalni

  Dotacje na wymianę pieców i budowę oczyszczalni

  2021.04.28

  Już w maju rusza kolejny nabór wniosków na udzielenie dotacji gminnej na wymianę systemów grzewczych oraz na przedsięwzięcia służące gospodarce wodnej polegające na likwidacji funkcji zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe poprzez budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

Stronicowanie