Rotator zdjęć

Główna treść strony #Szczepimysię

#Szczepimysię

TYMCZASOWY PUNKT SZCZEPIEŃ W RATUSZU, który działa w soboty, w godzinach 8:00 – 13:00 cieszy się nadal zainteresowaniem mieszkańców i osób przyjezdnych - w tym cudzoziemców przebywających i pracujących w naszej gminie. Od listopada będą mogły się tutaj zaszczepić także trzecią dawką te osoby, które będą miały aktywne skierowanie.

TYMCZASOWY PUNKT SZCZEPIEŃ W RATUSZU zaprasza TAKŻE W LISTOPADZIE

Zainteresowanie, jakim cieszy się punkt szczepień w ratuszu oraz obecna sytuacja epidemiologiczna, wpłynęły na decyzję o kontynuowaniu  działań punktu w październikowe soboty. Istniejące ryzyko nasilenia zachorowań w czwartej fali może wpłynąć na potrzebę zaszczepienia się przez osoby, które dotąd nie zdecydowały się na ten krok. Także w serockiej przychodni można zaszczepić się bez zapisów: 4 listopada, 10 listopada, 18 listopada i 25 listopada w godzinach 15.00-19.00.

SZCZEPIENIA TEŻ W DĘBEM

W listopadzie będzie można zaszczepić się także w Ośrodku Zdrowia w Dębem (Dębe 38). Tutaj również możliwe są szczepienia dzieci (powyżej 12 r.ż.) i również dostępne są szczepionki Pfizer i Johnson&Johnson. Szczepienia w tym punkcie realizowane są we wtorki, w godzinach 18.00-19.00 bez wcześniejszych zapisów.

SZKOŁY RUSZYŁY Z KAMPANIĄ PROMUJĄCĄ SZCZEPIENIA WŚRÓD MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Tymczasowy punkt szczepień w ratuszu, a także punkty w przychodni w Serocku i Dębem, to dobre opcje na zaszczepienie dziecka w dogodnym czasie, Dzieci, które ukończyły 12 rok życia szczepione są szczepionką Pfizer.

NADAL MOŻESZ ZASZCZEPIĆ SIĘ W POZOSTAŁYCH PUNKTACH

Ponadto przypominamy, że w Serocku funkcjonują dwa populacyjne punkty szczepień (wymagane wcześniejsze zapisy): w SP ZOZ przy ul. Kędzierskich 2 (22 782 66 00) i w Goldenmedzie przy ul. Pułtuskiej 53 D (22 100 41 10).

MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z TRANSPORTU:

Miasto i Gmina Serock zapewni transport osobom zarejestrowanym na szczepienie, które nie mogą dotrzeć do punktu szczepień samodzielnie. Mogą z niego skorzystać osoby, które:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

Zgłoszenie zapotrzebowania na transport realizowane są pod nr tel. 506 368 913, w dni robocze, w godzinach 8.00- 15.00.

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ:

Z mobilnych punktów szczepień na COVID-19 mogą skorzystać osoby, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie, także przy wykorzystaniu transportu wspomnianego wyżej. Zapotrzebowanie na skorzystanie z mobilnego punktu szczepień można zgłaszać w wybranym punkcie szczepień podczas rejestracji.

  • szczepimy sie