2017

Menu rwd

Menu podstrona

Gmina Serock laureatem nagrody Ambasador Wschodu

W sobotę, 2 grudnia,  na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim odbyła się czwarta edycja gali Ambasadorów Wschodu.

Projekt realizowany jest przez wydawcę magazynu Kraina Bugu. Statuetki Ambasadora Wschodu są przyznawane w kategoriach: samorząd, biznes, projekt, turystyka, kultura i sztuka oraz odpowiedzialny społecznie. W tym roku, w kategorii „samorząd” nominowana była gmina Serock. Co roku przyznawana jest także Nagroda Specjalna, a od 2016 roku również tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu.

- Każdy ambasador jest ważny dla regionu – mówi Sławomir Sosnowski marszałek województwa lubelskiego. – Wszędzie tam gdzie liczy się permanentna, zgodna ze wszystkimi regułami gra, czy to w samorządzie czy biznesie, to należy to wyróżniać i pokazywać jako wzór do naśladowania – podkreśla Sosnowski.

W kategorii samorząd statuetkę otrzymało miasto Supraśl, gmina Serock otrzymała natomiast wyróżnienie. W kategorii turystyka zwyciężyło Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Statuetkę przyznano też w kategorii społecznie odpowiedzialny, a otrzymała ją Fundacja AMF Nasza Droga. Wyróżniono też Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, z kolei w kategorii kultura i sztuka wyróżniono Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice. Kapituła przyznała też Fundacji Pogranicze w Sejnach nagrodę specjalną. Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu otrzymała pisarka Barbara Wachowicz.

Projekt „Ambasador Wschodu” został zainicjowany w 2013 r. przez wydawcę magazynu Kraina Bugu. Jego misją jest odkrywanie, wspieranie i promowanie działań mających szczególną wartość dla obszaru wschodniej Polski. Statuetki Ambasadora Wschodu są przyznawane w kategoriach: samorząd, biznes, projekt, turystyka, kultura i sztuka oraz odpowiedzialny społecznie. Co roku przyznawana jest także Nagroda Specjalna, a od 2016 r. również tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu.

Formuła projektu jest trzy etapowa i zakłada nieustanne monitorowanie określonych przestrzeni i podejmowanych w nich działań, nominowanie najlepszych, a następnie powołanie Kapituły i wyłonienie laureatów. W Kapitule zasiadają przedstawiciele wszystkich obszarów życia społecznego: kultury, mediów, biznesu, samorządu oraz sektora NGO.

źródła:

http://www.dziennikwschodni.pl/
http://ambasadorwschodu.pl/

 

 

wstecz