Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Wystawa obrazów Stanisława Witolda Bieniasa w serockim ratuszu

W dniach 17 – 30 lipca w ratuszu można podziwiać wystawę obrazów Stanisława Witolda Bieniasa.

Stanisław Witold Bienias (ur. 1948 r.)

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Studia ukończył w Katedrze profesorów P. Biegańskiego i A. Tomaszewskiego. Po ukończeniu studiów poświęcił się całkowicie malarstwu, nie zerwał jednak zupełnie z dziedziną swojej uniwersyteckiej edukacji. W jego twórczości często pojawiają się tematy starej polskiej architektury na tle malowniczych pejzaży, przedstawianych w różnych porach roku. W 1983 r. otrzymał uprawnienia ministra kultury i sztuki w dziedzinie malarstwa sztalugowego. Od 1980 r. jest członkiem organizacji plastyków warszawskich.

Wystawiał swoje prace na kilkudziesięciu wystawach w Polsce, Kanadzie, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Królewcu i kilkakrotnie w Serocku.

Artysta-malarz zaprasza do swej pracowni, która znajduje się w gminie Serock, w miejscowości Cupel przy ul. Grabowej 1. W położonej nad starorzeczem Bugu pracowni można zobaczyć ciekawe portrety, pejzaże z okolic Serocka, Mazowsza, Kurpiowszczyzny, ale także fragmenty starej Warszawy). stanislaw_witold_bienias@op.pl  telefon: 798-768-175, (22) 793-10-83. 

 

Zapraszamy do oglądania.

 

 

 

Wstecz

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.