Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Tajemnicza postać w wodach Narwi

UWAGA! W ostatnich dniach jeden z mieszkańców gminy spotkał w Serocku tajemniczą postać. Dostaliśmy maila o zaskakującej treści: „Spacerowałem sobie w kierunku Jadwisina nadrzeczną ścieżką, korzystając z pierwszych wiosennych promieni słońca. Nic nie zakłócało towarzyszącej mi ciszy. Zmęczony dość długą wędrówką, chciałem odpocząć na ławce przy dzikiej plaży. Nagle mój wzrok przykuła postać kobiety o pięknej figurze - niewiasta wygrzewała się na piasku, twarz skierowaną miała ku słońcu, nie widziała mnie. Mała tak piękne włosy, że nie mogłem oderwać od nich oczu. Kiedy spostrzegła, że ją obserwuję w jednej chwili zniknęła. Dam sobie rękę uciąć, że miała wielki rybi ogon! Wskoczyłbym za nią do wody, ale z wrażenia nie mogłem dać kroku. Proszę o pomoc w znalezieniu informacji, kim mogła być ta postać”.  

Dotarliśmy do źródeł opisujących podobne spotkania na terenie gminy z postaciami, o których autorzy mówią „ni to kobieta, ni ryba”. Najprawdopodobniej są to legendarne nimfy wodne zamieszkujące wody Narwi i Jeziora Zegrzyńskiego. Tę, którą spotkał nasz mieszkaniec nazwaliśmy Narwiana.

Temat jest jednak tak gorący i tak zaskakujący, że podjęliśmy kroki, aby sprawdzić autentyczność przekazanego zgłoszenia. O postępach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Wstecz

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.