Rotator zdjęć

Główna treść strony 2015

Wymiana doświadczeń z zagranicznymi partnerami w ramach projektu YEP

Przedstawiciele serockiego samorządu zostali zaproszeni na międzynarodową konferencję związaną z podsumowaniem realizacji projektu „YEP ‒ Young Europeans Promoting Social Enterprises”, organizowanego przez partnerską, włoską gminę Celleno.
W konferencji (14-25.09.2015) poświęconej wymianie doświadczeń między partnerami i gośćmi projektu wzięła udział 3 osobowa delegacja reprezentująca Miasto i Gminę Serock, w aspektach: opieki społecznej, oświaty oraz promocji. Celem projektu było zaprezentowanie i poznanie nowych praktyk społecznych związanych z innowacyjną przedsiębiorczością społeczną. Projekt był przeznaczony dla organizacji, które wspierają osoby w niekorzystnej sytuacji życiowej, w szczególności kobiety i młodzież przez działania w sferze społeczno-kulturalnej i gospodarczo-ekonomicznej. W trakcie trwania projektu odbyły się lokalne spotkanie w Polsce oraz końcowe spotkanie we Włoszech ze wszystkimi partnerami i gośćmi projektu. Spotkanie we Włoszech obfitowało w liczne konferencje, dyskusje i warsztaty, w trakcie których partnerzy i goście projektu wymieniali się doświadczeniami, praktykami, a także przedstawiali własny potencjał i lokalne problemy determinujące działania. 

Gospodarze konferencji zorganizowali szereg spotkań z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji włoskich, które przedstawiały swoje działania. Pokazywano nam piękne miasta i niezwykłe dziedzictwo kulturowe,  zapewniono posiłki i wiele artystycznych przeżyć. Była to również okazja do  nawiązanie nowych kontaktów i tworzenia pomysłów na kolejne projekty.

Projekt „YEP ‒ Young Europeans Promoting Social Enterprises” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europa dla Obywateli 2014‒2020. 

Partnerzy projektu to: Włochy (Castiglione in Teverina, Graffignano, Celleno), Czechy (Lanskroun), Grecja (Dyonysos), Hiszpania (Herrera del Duque) oraz Gmina Wieliszew i Gmina Serock z Polski. W projekcie wzięli rówież udział przedstawiciele Cypru (Idalion) i Rumunii (Siret).

Ref. Komunikacji Społecznej

 

wstecz