Rotator zdjęć

Główna treść strony 2022 rok

Zapraszamy na weekend do Serocka

STRZEŻONE KĄPIELISKO
W tym roku sezon kąpielowy rozpoczynamy wcześniej. Już od najbliższej soboty, 18 czerwca, nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska przy ul. Retmańskiej (plaża miejska), w godzinach 10.00-18.00, czuwać będą ratownicy. Otwarty będzie także budynek sanitarny. Niestety ze względu na awarię do czasu naprawy nie będzie czynny wodny plac zabaw.

IZBA PAMIĘCI I TRADYCJI RYBACKICH W SEROCKU
W sezonie letnim Izba Pamięci i Tradycji Rybackich czynna jest w każdy weekend (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) od 11.30 do 17.30. Wstęp bezpłatny. Więcej TUTAJ.

WYSTAWY OUTDOOROWE
Podczas weekendowego spaceru warto obejrzeć wystawę przygotowaną na 5. urodziny Izby Pamięci w Serocku, zawieszoną przy budynku Izby, ul. św. Wojciecha. Opodal znajduje się także druga wystawa – przygotowana co prawda na ubiegłoroczną 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, ale z ponadczasowymi treściami, do zapoznania się z którymi gorąco zachęcamy. Przy ratuszu miejskim natomiast można się zapoznać z wystawą przygotowaną na 25-lecie otwarcia ratusza.

TARGOWISKO
Przypominamy, że oprócz targu, który tradycyjnie odbywa się na serockim rynku, rolnicy i ich domowników mogą handlować na wyznaczonym do tego miejscu przy ul. Zacisze. To dobra okazja, aby uruchomić proces kupna/sprzedaży produktów od lokalnych rolników. Zachęcamy do korzystania z tego wariantu. Więcej TUTAJ.

STATEK Z WARSZAWY DO SEROCKA
Z Warszawy do Serocka można przypłynąć statkiem wycieczkowym. Szczegóły TUTAJ.

REJSY PO JEZIORZE ZEGRZYŃSKIM

Jak co roku zachęcamy Państwa do skorzystania z rejsów statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim. Statek wypływa z serockiego molo w soboty i niedziele o godzinach: 11.00, 12.00 i 13.00. Bilety dostępne są u armatora statku, w cenie: 25 zł bilet normalny, 10 zł – dla posiadaczy Karty Serocczanina, 15 zł – bilet ulgowy (dzieci do 17 lat, studenci, seniorzy 70+).  Zapraszamy także do przepłynięcia katamaranem, na który można zabrać także rower, na trasie Serock-Cupel-Arciechów (i z powrotem). Szczegóły na plakacie.

APLIKACJA GMINNA „SEROCK”
Wszystkie powyższe informacje, zaproszenia na przedsięwzięcia oraz szereg informacji praktycznych znajdziecie na naszej nowej, gminnej, aplikacji SEROCK. Gorąco zachęcamy do jej pobrania na Państwa smartfony. Więcej informacji TUTAJ.

PARKOWANIE – POZA RYNKIEM
W ramach akcji UWOLNIJ RYNEK – zachęcamy Państwa do pozostawiania swoich samochodów na parkingach zlokalizowanych na terenie miasta – poza rynkiem. Lista parkingów na załączonej informacji. 

 

  • plakat izba pamięci
  • plakat rejsy
  • plakat aplikacja
  • parkingi

wstecz