Rotator zdjęć

Główna treść strony 2024 rok

Zapraszamy wystawców na Piknik średniowieczny na grodzisku Barbarka 2024

 • Zaproszenie dla rękodzielników

Lekcja WOSu w Urzędzie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Serocku

13 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Serock odbyło się trzecie, i zarazem ostatnie, spotkanie w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku. Z przedstawicielami instytucji samorządowej spotkali się uczniowie klasy 8 ze Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku.
 
Gości powitała Agnieszka Woźniakowska, Kierownik Referatu Promocji i Wizerunku, która opowiedziała o strukturze władz w gminie i urzędzie oraz przedstawiła pracę swojego referatu.
Następnie o obowiązkach swoich referatów opowiedzieli: Pan Jakub Szymański - Kierownik Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju, Pan Adam Krzemiński - kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Bezpieczeństwa, Pani Magda Kawałowska - Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich oraz Pani Agata Kaczmarska z Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.
 
Uczniowie w trakcie spotkania mieli możliwość zadania pytań obecnym pracownikom UMiG oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z zakresu funkcjonowania gminy.
 
Serdecznie dziękujemy uczniom za odwiedziny i mamy nadzieję, że wizyta ta okazała się cennym doświadczeniem.
 • 2
 • 8
 • 1
 • 4
 • 5
 • 6
 • 9
 • 11

Objazd na trasach LKA Linii 1, 2 i 5

Trwa przebudowa ulicy Nasielskiej między Serockiem a Karolinem (droga powiatowa nr 1805W).

W związku z tym, do odwołania, LKA na Liniach 1, 2 i 5 w obydwu kierunkach będzie pomijała remontowany odcinek drogi i jechała z przystanku Serock Centrum ul. Zakroczymską, przez Karolino ul Prosta, następnie ul. Nasielską w kierunku Dębinek, zgodnie z poniższą mapą poglądową.

Tymczasowo wyłączone z obsługi zostaną przystanki zlokalizowane na ul. Nasielskiej tj. Serock ul. Nasielska (01/02), Serock ul. Podleśna 01/02, Serock ul. Bajkowa 01/02, Serock ul. Moczydło 01.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie w Urzędzie

12 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Serock odbyło się drugie spotkanie w ramach żywej lekcji WOSu w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku. Z przedstawicielami instytucji samorządowej spotkali się uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie.
 
Uczniów i opiekunów powitał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock, Pan Marek Bąbolski. Spotkanie poprowadził Sekretarz Miasta i Gminy Serock, Pan Rafał Karpiński, który opowiedział uczniom o strukturze władz w mieście i gminie, a także przekazał podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania urzędu jako instytucji.
 
Następnie głos zabierali kolejno przedstawiciele poszczególnych referatów: Pani Agata Kaczmarska z Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Pani Ewa Kuchta i Marta Mierzwa z Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju, Pani Magda Kawałowska – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich oraz Pani Agnieszka Woźniakowska - Kierownik Referatu Promocji i Wizerunku. Pracownicy urzędu opowiedzieli o specyfice swojej pracy w ramach poszczególnych oddziałów.
 
W trakcie spotkania uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zadania pytań obecnym pracownikom UMiG.
 
Serdecznie dziękujemy uczniom za odwiedziny i mamy nadzieję, że wizyta ta okazała się cennym doświadczeniem.
 • 1
 • 3
 • 4
 • 5
 • 7
 • 10
 • 11
 • 13

Budowa toru pumptrack w Skubiance

Budowa toru pumptrack w Skubiance przebiega bez większych komplikacji. Wygląda na to, że już niebawem będzie można korzystać z nowego obiektu.

Realizacja zadania dofinansowana jest z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Dla Sportu 2024”, w kwocie ponad 226 tys. zł.

Przebudowa drogi gminnej w Zalesiu Borowym

W ostatnim czasie została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej w Zalesiu Borowym. Głównym celem planowanych robót budowlanych będzie wykonanie chodnika na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do końca zabudowań. Chodnik będzie usytuowany po stronie zagospodarowanych nieruchomości. Jako uzupełnienie działań w ramach przebudowy drogi zostanie też wyremontowana nawierzchnia.

Opracowanie dokumentacji projektowej jest inicjatywą mieszkańców i finansowane jest ze środków pochodzących z tzw. funduszu soleckiego.

Na ten rok zaplanowane są prace nad dokumentacją techniczną. Roboty budowlane będą wykonywane w latach kolejnych, po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel.

Uczniowie z Woli Kiełpińskiej na lekcji WOSu w Urzędzie Miasta

11 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Serock odbyło się spotkanie przedstawicieli urzędu wraz z uczniami klasy 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej

Uczniów i opiekunów powitał Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Pan Artur Borkowski. Spotkanie poprowadził Sekretarz Miasta i Gminy Serock, Pan Rafał Karpiński, który opowiedział uczniom o strukturze władz w mieście i gminie, a także przekazał podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania urzędu jako instytucji.

Następnie głos zabierali kolejno przedstawiciele poszczególnych referatów:

Pani Magda Kawałowska – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich, Pan Jakub Szymański- Kierownik Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju, Pani Ilona Kuśnierz z Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Pan Adam Krzemiński – kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Bezpieczeństwa. Pracownicy urzędu opowiedzieli o specyfice swojej pracy w ramach poszczególnych oddziałów.

Po prezentacji pracy referatów uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zadania pytań obecnym pracownikom UMiG. 

Serdecznie dziękujemy uczniom za odwiedziny i mamy nadzieję, że wizyta ta okazała się cennym doświadczeniem.

 • 2
 • 7
 • 3
 • 5
 • 4
 • 8
 • 6

Oświetlenie na ul. Zorzy w Karolinie

W ubiegłym tygodniu formalnie odebraliśmy roboty budowlane wykonane w ramach budowy oświetlenia w ul. Zorzy w Karolinie.

Przedsięwzięcie jest inicjatywą sołecką, na którą w ubiegłym roku przeznaczono środki z tzw. funduszu sołeckiego wsi Karolino.

W ramach inwestycji wybudowano oświetlenie na odcinku 140 m.

 • karolino

Współpraca z Politechniką Warszawską

W poniedziałek 3 czerwca Burmistrz Artur Borkowski, na zaproszenie zespołu naukowego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej uczestniczył w przedstawieniu prac przygotowanych przez Studentów studiów magisterskich, w ramach przedmiotu Polityka Przestrzenna, poświęconych Serockowi i gminom powiatu legionowskiego. W ramach prac semestralnych studenci opracowywali scenariusze rozwoju Miasta i Gminy Serock, mające jak najlepiej odpowiadać wyzwaniom czekającym na naszą społeczność w przyszłości.

Przed przygotowaniem prac, studenci musieli poznać region któremu poświęcili swoją pracę, prowadząc wizje terenowe i współpracując z kadrą urzędu. Problematyka poruszona przez studentów wpisuje się w prowadzone przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku prace nad diagnozą strategiczną naszej gminy, które wkrótce pozwolą ostatecznie przystąpić do intensywnych prac nad nową Strategią Rozwoju Gminy i Planem Ogólnym.

Zapoczątkowana współpraca z Politechniką Warszawską powinna w przyszłości okazać się wielkim wsparciem przy pracach nad gminnymi dokumentami planistycznymi, jak Strategia Rozwoju czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i mamy nadzieję, że wkrótce zostanie sformalizowana niezbędną umową partnerską.  

 • 444488639_452801947474915_745772891712468760_n
 • 447815721_452801930808250_8034486950485865026_n

Powstanie nowa wieża telekomunikacyjna PLAY

Informujemy, że przy ul. Zacisze, na terenie dawnego tartaku (obecnie teren SIS Sp. z o.o.) planowana jest budowa stacji bazowej (wieży telekomunikacyjnej) firmy PLAY. Nowe urządzenia nadawcze  zainstalowane w tej części miasta przyczynią się do usprawnienia korzystania z usług (połączeń) z sieci PLAY. Planowane anteny i urządzenia będą znajdować się na wysokości ok. 40 m, która gwarantuje bezpieczeństwo dla mieszkańców. Poniżej znajduje się planowana lokalizacja wieży.

Pragniemy też poinformować, że równolegle prowadzone są rozmowy w sprawie lokalizacji nowej stacji bazowej telefonii komórkowej na nieruchomości gminnej przy ul. Topolowej w Nowej Wsi. Operator telekomunikacyjny przeanalizował możliwości wykorzystania działki na potrzeby budowy nowej infrastruktury, która potwierdziła potrzeby jej budowy. W najbliższym czasie spodziewamy się finalizacji rozmów.

Wakacyjna wyprawka stomatologiczna

Uśmiechem jesteśmy w stanie zaskarbić sobie przychylność innych osób. Uśmiech towarzyszy nam od pierwszych miesięcy życia i jest naturalną reakcją na przyjemne zdarzenia. I choć najważniejsze jest to, żeby się właśnie uśmiechać - jak najczęściej, jak najradośniej, to z pewnością warto dbać także o to, by ten uśmiech malowany był... zdrowymi zębami .


To dlatego dziś w serockim przedszkolu, a wczoraj w szkole podstawowej, dzieci uczyły się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Inicjatorem spotkania był Pan dr n. med. Dariusz Paluszek, Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej, który do serockich uczniów przybył w towarzystwie Pani prof. dr hab. n. med. Doroty Olczak-Kowalczyk, Pana dr. n.med. Artura Drobniaka oraz lekarzy stomatologów z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.


Jesteśmy dumni z naszych dzieci i ich rodziców, bo wszyscy najmłodsi wiedzieli, jak prawidłowo myć zęby oraz jakie produkty jeść, a jakich ograniczać, żeby zęby były zdrowe.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pakiety stomatologiczne.


Pan Burmistrz, Artur Borkowski zadeklarował chęć współpracy gminy przy okazji podobnych akcji i rozszerzenie jej o inne pola aktywności.


Warto dodać, że w dniach 14-16 czerwca w serockim hotelu Narvil odbędą się VIII Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne, w których co roku bierze udział około 500 stomatologów z całej Polski.


Relacja z dzisiejszego spotkania pojawi się w programach informacyjnych telewizji Polsat.

 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna
 • Wakacyjna wyprawka stomatologiczna

4 czerwca 1989 r. – powiew wolności

4 czerwca 1989 r. odbyły się w Polsce, pierwsze od zakończenia II wojny światowej, częściowo wolne wybory do Sejmu i Senatu RP. Wyniki głosowania dały opozycji - Komitetowi Obywatelskiemu „Solidarność” wszystkie możliwe do uzyskania mandaty w Sejmie i 99 mandatów w Senacie. Niedługo później powołano pierwszy niekomunistyczny rząd z Tadeuszem Mazowieckiem jako premierem.

Przed wyborami 1989 r. powstawały lokalne Komitety Obywatelskie „Solidarność”. Taki też funkcjonował w Serocku a jego członkowie postawili sobie za cel obronę praw i interesów obywateli, szerzenie idei samorządności czy przygotowanie do wyborów.

Pierwsze zebranie serockiego komitetu odbyło się 10 maja 1989 r. w domu parafialnym. 35. lat później, 4 czerwca 2024 r., pod tym samym domem parafialnym odbyło się spotkanie członków i sympatyków Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Serocku.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni członkowie KO „Solidarność” Pan Witold Goluba, Pan Sławomir Jakubczak, Pan Stanisław Jaworski, Pan Marek Łazowski, Pan Jan Sierpiński, Pan Sylwester Sokolnicki i Pan Sławomir Wroniak, radni Rady Miejskiej w Serocku IX kadencji oraz mieszkańcy.
 
Zebranych gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Pan Artur Borkowski, który podziękował członkom KO za ich pracę i wkład w walkę o demokratyczną Polskę. Następnie głos zabrali Pan Sylwester Sokolnicki, wieloletni Burmistrz Miasta i Gminy Serock oraz Starosta Legionowski poprzedniej kadencji oraz Pan Sławomir Jakubczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku w latach 1994-2002, którzy opowiedzieli o swoich przeżyciach i pracy w KO „Solidarność” w Serocku. Gościom podziękował także Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku, Pan Tomasz Pszczoła.
 
Na zakończenie spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Serock wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Serocku wręczyli członkom serockiej „Solidarności” symboliczną pamiątkę – kartkę z kalendarza z dnia 4 czerwca 1989 r., z dnia wyborów.
 
Dziękujemy wszystkim za obecność.
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja
 • 4 czerwca fotorelacja

Rozpoczęły się już prace remontowe na terenie placu zabaw osiedla Nowy Świat

Zakres zadania przewiduje wymianę zdegradowanej nawierzchni oraz zniszczonych urządzeń.

Do czasu zakończenia modernizacji korzystanie z placu zabaw nie będzie możliwe, ale już w wakacje najmłodsi będą mogli cieszyć się odnowionym obiektem.

 

Dzień Dziecka w Serocku

W sobotę 1 czerwca miało miejsce wyjątkowe święto, kiedy to w całej Polsce organizowane są liczne obchody, pikniki czy festiwale z myślą o naszych najmłodszych milusińskich. Z tej też okazji, dla wszystkich serockich pociech został zorganizowany Gminny Dzień Dziecka.
 
I tak oto, w tę sobotę plac przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika wypełniony został wszystkimi kolorami oraz licznymi atrakcjami.
 
Część artystyczna rozpoczęła się od fenomenalnych występów tanecznych Jagódek oraz Pszczółek z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku, pod czujnym okiem opiekunek - Izabeli Mięgoć oraz Emilii Grzegorczyk, kolejno na scenę wkroczyła grupa tańca współczesnego z Centrum Kultury pod kierunkiem Marleny Wilgos.
 
Następnie przyszedł czas na sztukę sceniczną. I tak oto mogliśmy obejrzeć spektakl w wykonaniu uczniów klas 2a, 2b, 5a i 7c opowiadający o konwencji praw dziecka. Młodym artystom teatralnym przewodziły panie Barbara Klik, Katarzyna Tulin, Katarzyna Różycka oraz Anny Kurcz.
 
Po występach teatralnych przyszedł czas nieco muzyki. Wychowankowie pana Mateusza Klika zaprezentowali na scenie swe umiejętności gry na pianinie i gitarze. Następnie posłuchać mogliśmy występów wokalnych w wykonaniu grupy Kantyczki, pod kierunkiem pani Moniki Misiury oraz grupy In Canto prowadzonej przez panią Maję Radomską.
 
Kolejnym elementem scenicznego programu artystycznego, był występ cheerleaderek z „The Cats”, pod opieką pani Magdaleny Konarzewskiej.
Młodsi podopieczni mogli również obejrzeć przygotowany przez teatr Pomarańczowy Cylinder spektakl pt. „Profesorek Wodorek w Kosmosie”.
 
Część artystyczną zakończyły występy tancerek z Alexia Dance Studio, przygotowanych przez Aleksandrę Marek oraz pokaz Capoeiry w wykonaniu Fabio Santiago.
 
Chociaż na scenie działo się niewątpliwie wiele to liczne atrakcje najmłodszych można było znaleźć na całym placu. Przygotowane zostały liczne stoiska przy których można było spotkać postacie z najróżniejszych bajek i baśni od groźnych piratów, po nimfy wodne. W namiocie UMiG na dzieci czekały kolorowanki, krzyżówki inne zabawy do rozwiązania, a także wodne tatuaże. Animatorzy z Centrum Kultury oferowali malowanie buziek, a strażacy z OSP w Serocku zachęcali do zwiedzenia wozu strażackiego. Młodzi amatorzy sportu mogli wziąć udział w zawodach oraz rywalizacjach przygotowanych przez Serockie Inwestycje Samorządowe. Odwiedzający mogli posilić się w kawiarence Rady Rodziców, poskakać na dmuchańcach, skosztować darmowej waty cukrowej i popcornu.
 
Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz przede wszystkim dzieciom za liczne przybycie, dobrą i pełną uśmiechu zabawę oraz aktywny udział w oferowanych przez nas atrakcjach. Mamy nadzieję, że miniony Dzień Dziecka będzie stanowić dla fantastyczne oraz niezapomniane przeżycie.
 
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja
 • Dzień Dziecka fotorelacja

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

To wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy wspólnie zadecydować o przyszłości Unii Europejskiej. Głosowanie zawsze ma znaczenie, bez względu na to, czy chodzi o wybory lokalne, krajowe czy europejskie.

To nasze głosy zadecydują, kto będzie nas reprezentował w Parlamencie Europejskim podczas przygotowywania nowych przepisów i kto wpłynie na wybór członków Komisji Europejskiej. A te decyzje mają z kolei bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie i życie wielu innych ludzi.

 

Wszelkie informacje dotyczące miejscowych lokali wyborczych dostępne są w linku poniżej:

https://www.bip.serock.pl/5169,informacje-obwieszczenia-komunikaty

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

W związku ze wzrostem przestępczości z wykorzystaniem skradzionych danych osobowych* Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik aplikacji mObywatel 2.0 może:

 • zastrzec swój numer PESEL,
 • cofnąć zastrzeżenie (bezterminowo lub czasowo),
 • dowiedzieć się, kto sprawdzał jego numer PESEL i z jakiego powodu,
 • sprawdzić historię swoich zastrzeżeń.

Zastrzeżenie i cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL

Zastrzeżenie numeru PESEL zabezpiecza przed niechcianym kredytem lub zakupem na raty.

Po zastrzeżeniu numeru PESEL nadal można:

 • pójść do lekarza,
 • zrealizować receptę,
 • kupić bilety lotnicze,
 • załatwić sprawę w urzędzie.

Cofanie zastrzeżenia numeru PESEL jest szczególnie przydatne, kiedy chcemy z niego skorzystać, np. wziąć kredyt lub kupić sprzęt na raty. Po cofnięciu zastrzeżenia można ponownie zabezpieczyć swój numer PESEL najwcześniej po upływie 30 minut.

Historia numeru PESEL w aplikacji

Kolejną przydatną funkcją usługi Zastrzeż PESEL jest historia, w której sprawdzimy:

 • daty zastrzeżeń numeru PESEL,
 • kto, kiedy i z jakiego powodu sprawdzał nasz numer PESEL.

Funkcja nie tylko daje wgląd w historyczne operacje, ale też pomaga w wychwyceniu prób nieuprawnionego wykorzystania numeru PESEL.

Zastrzeżony PESEL – weryfikacja już od czerwca

Od 1 czerwca 2024 banki i inne instytucje będą miały obowiązek sprawdzać, czy PESEL jest zastrzeżony np. przed udzieleniem kredytu. Jeśli mimo zastrzeżenia powstanie zobowiązanie, instytucje te nie będą mogły dochodzić roszczeń z tego tytułu. Tym bardziej warto korzystać z usługi Zastrzeż PESEL i chronić swoje dane.

* Źródło: https://dokumentyzastrzezone.pl/wp-content/uploads/2024/04/infodok-2024.01-03-wydanie-57-sklad-240419-gk04.pdf (dostęp 28.05.2024)

 

Więcej informacji o aplikacji i usłudze Zastrzeż PESEL znajdziesz na stronie www.info.mObywatel.gov.pl

Film instruktażowy o usłudze Zastrzeż PESEL: https://www.youtube.com/watch?v=oJqNj5wH__Y

Remont dachu budynku Kasyna Oficerskiego w Zegrzu

27 maja ogłosiliśmy przetarg na remont dachu budynku Kasyna Oficerskiego w Zegrzu. Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co powoduje, że etap projektowania skoncentrowany będzie na uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę a etap budowlany będzie dotyczył wymiany pokrycia dachowego i zdegradowanych elementów konstrukcji więźby dachowej. Realizacja jest możliwa dzięki środkom z budżetu państwa przyznanym w kwocie niemal 3,5 mln zł.

Planowo prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Ultraszybki Internet w gminie Serock

Szanowni Państwo,

Na obszarze Miasta i Gminy Serock rozpoczęto realizację projektu FERC.01.01 „Budowa ultraszybkiej sieci szerokopasmowej na terenie województwa mazowieckiego w zakresie obszaru nr 5.14.08.a”.

Beneficjentem i wykonawcą programu FERC (Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy) jest Laito Sp. z o.o. Prace na podstawie umowy z CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa) mają trwać do końca 2026 roku. Inwestycja realizowana jest z dotacji Unii Europejskiej oraz ze środków własnych beneficjenta.     

Projekt ma na celu umożliwić dostęp do ultraszybkiego Internetu przy jak najwyższych parametrach technicznych na obszarach, gdzie stwierdzono niedoskonałości rynku w zakresie Internetu o wysokich przepustowościach.

W ramach programu FERC powstanie światłowodowa szkieletowa sieć szerokopasmowa, na której będzie możliwe świadczenie usług dla odbiorców prywatnych oraz firm zlokalizowanych w regionie. Co więcej, budowana sieć będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że swoje usługi będą mogli Państwu zaoferować najbardziej rozpoznawalni dostawcy usług telekomunikacyjnych. Więcej informacji na temat programu FERC znajdą Państwo na stronie: https://laito.pl/.

Na terenie Miasta i Gminy Serock projekt realizowany jest w następujących miejscowościach: Bolesławowo, Borowa Góra, Cupel, Dębe, Dębinki, Dosin, Gąsiorowo, Guty, Izbica, Jachranka, Jadwisin, Kania Nowa, Kania Polska, Karolino, Ludwinowo Dębskie, Ludwinowo Zegrzyńskie, Łacha, Marynino, Nowa Wieś, Serock, Skubianka, Stanisławowo, Stasi Las, Szadki, Święcienica, Wierzbica, Wola Kiełpińska, Wola Smolana, Zabłocie, Zalesie Borowe, Zegrze.

Projekt zakłada wybudowanie infrastruktury światłowodowej, wykorzystując tam, gdzie jest to możliwe, istniejącą podbudowę słupową (słupy telekomunikacyjne, energetyczne i oświetleniowe), jak również istniejącą kanalizację teletechniczną. W miejscach, w których nie ma możliwości wykorzystania ww. infrastruktury, planowana jest budowa sieci w technologii doziemnej.

Realizacja projektu będzie możliwa po uzyskaniu przez firmę Laito Sp. z o.o. zgód właścicieli nieruchomości, przez które poprowadzona będzie sieć światłowodowa.

Za proces inwestycyjny w całości odpowiada beneficjent programu, tj. firma Laito Sp. z o.o. Miasto i Gmina Serock deklaruje wsparcie tych działań poprzez: priorytetowe rozpatrywanie wniosków oraz wydawanie zgód, uzgodnień i decyzji administracyjnych będących w kompetencji gminy - w tym zgód na umieszczenie sieci światłowodowej na terenach należących do gminy, koordynację prac przy realizacji gminnych inwestycji, udostępnienia gminnej infrastruktury technicznej, rozpowszechnienie wśród mieszkańców informacji dotyczących programu.

Głosuj na projekt dla mieszkańców Serocka w BOM

Warsztaty technologiczne dla dzieci i rodziców na terenie gminy Serock z zakresu technologii i nauki np. robotyki, programowania, sztucznej inteligencji. Zajęcia będą prowadzone w ciągu roku 2025 poza miesiącami letnimi i będą nakierowane na zgłębienie zainteresowania nowoczesnymi technologiami przez wykonywanie praktycznych zadań w oparciu o modelowanie, roboty oraz ćwiczenia świecie wirtualnym.

Opis projektu

Najlepszym sposobem pozyskiwania wiedzy i nowych umiejętności jest nauka przez zabawę. Pomysłodawcy projektu chcieliby aby zaangażować w ten sposób nie tylko dzieci, ale również rodziców do wspólnego poznawania technologii. W szkole nie zawsze istnieją odpowiednie warunki, kadra i zasoby do przeprowadzenia atrakcyjnych zajęć, które mogłyby skutecznie aktywizować dzieci i młodzież. “Zabawa w technologię” ma to zmienić i osiągnąć następujące rezultaty:
1) pobudzenie wiedzy o otaczającym nas świecie technologii i zainteresowanie zawodami inżynieryjskimi, programisty, fizyka, architekta
2) praktyczne zajęcia w formie zabawy będą dostarczać praktycznych umiejętności z zakresu obsługi technologii przyszłości takich jak: programowanie, Sztuczna Inteligencja, robotyzacja, druk 3D
3) rozwijanie zdolności do krytycznego i kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów
4) zintegrowanie całych rodzin wokół zajęć stacjonarnych i online
5) pokazanie na forum Powiatu Legionowskiego i regionu podwarszawskiego, że Serock posiada nowoczesne społeczeństwo gotowe używać technologię i naukę w życiu codziennym

Program ma być przede wszystkim praktyczny i stanowić ważne podwaliny pod dalszą edukację w szkołach średnich i wyższych. Program będzie realizowany poprzez:

A) Wykłady otwarte z technologii w formule offline i online gdzie techniczni i biznesowi praktycy zrobią wstęp do zajęć praktycznych. Wykłady powinny zawierać wprowadzenie do co najmniej 5 obszarów tematycznych takich jak: Programowanie, Sztuczna Inteligencja, Robotyzacja, Modelowanie (techniki manualne), Druk 3D. Ponadto powinien dotknąć programu szkolnego dla klas 1-8 szkoły podstawowej z kilku przedmiotów ścisłych jak np. matematyka, przyroda, biologia, chemia, fizyka tak by pobudzić zainteresowanie również uczniów o zainteresowania niematematycznych i nieprzyrodniczych. Wykłady powinny pokazać aplikacje/zastosowanie technologii w nowoczesny sposób w codziennym życiu.

B) Zajęcia szkoleniowe celem wyrobienia umiejętności z zakresu 5 obszarów tematycznych takich jak: Programowanie, Sztuczna Inteligencja, Robotyzacja, Modelowanie (techniki manualne), Druk 3D. Zajęcia będą odbywać się w szkołach podstawowych w formie dodatkowych zajęć oraz opcjonalnie na zaproszenie w zakładach pracy związanych z technologiami, projektowaniem. Będzie to cykl 10 zajęć w grupach max 30 osobowych (dziecko + rodzic) i w zależności od zainteresowania będzie pozwoli dotrzeć do ok 500 dzieci ze szkół podstawowych i ich rodziców. Zajęcia będą każdorazowe składać się z modułu szkolenia oraz modułu zajęć praktycznych przykładowo powinny polegać na:
- programowanie - napisaniu prostego kodu/aplikacji,
- Sztuczna Inteligencja - wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji przez dostęp do bezpłatnych i płatnych aplikacji na rynku z zakresu Sztucznej Inteligencji takich jak Chat GPT, Suno, Excel Formula Bar, Runway, OpenAI etc. oraz bezpieczne korzystanie z nich,
- robotyzacja - zasady projektowania, budowy, programowania oraz sterowania robotami przygotowanymi z rozproszonych elementów/klocków przygotowanych w dużej części na zajęciach z druku 3D,
- modelowanie - różne techniki polegające na budowaniu maszyn, urządzeń, obiektów w środowisku wirtualnym oraz z dedykowanych klocków, zestawów narzędzi fizycznie na zajęciach,
- druk 3D - projektowanie oraz przygotowywanie elementów do wydruku, najlepiej w celu zastosowania do modułów robotyzacja, modelowanie, programowanie,
Podczas modelowych warsztatów dla grupy 40 osób (rodziców i dzieci) będą przeprowadzone przez 2 trenerów zajęcia szkoleniowe i praktyczne celem bezpośredniego szkolenia dla rodzin (dzieci i rodziców). Takich zajęć powinno się odbyć co najmniej 10 dla danej szkoły w wyżej wymienionych obszarach dotykających różnych zagadnień np. matematyki, fizyki, przyrody. Zostaną dostarczone również osobne pakiety szkoleniowe dla lokalnych koordynatorów warsztatów by wiedza została przeniesiona od trenerów na poziom lokalnych opiekunów (najczęściej nauczycieli różnych przedmiotów z lokalnych szkół podstawowych) i była dalej rozpropagowana lokalnie oraz by lokalni opiekunowie mogli pomóc podczas rozwiązywania zadań w ramach modelowych case studies. Uwaga, w gminie Serock są 4 szkoły podstawowe z czego SP w Serocku jest największa pod kątem liczby uczniów i tam powinny odbyć się dodatkowe zajęcia. Jeżeli w grupie będzie 50 uczestników x 10 szkoleń po 2-3 godziny to by objąć 500 uczniów zajęciami musi być 100 szkoleń w Gminie w ciągu roku 2025. Lokalni trenerzy powinni otrzymać osobny pakiet 30 godzin szkoleń ze swojego obszaru i powinno być ich co najmniej 5, a więc w sumie 150 godzin szkoleń z obsługi sprzętu i oprogramowania.

C) Zajęcia oparte o prawdziwe, szkoleniowe maszyny, profesjonalne, laboratoryjne pomoce naukowe jak klocki, elementy przeznaczone do budowy modeli i robotów podobne do tych używanych w instytutach naukowych i w centrach badawczo-rozwojowych firm przemysłowych. Zajęcia będą wsparte wirtualnym środowiskiem do szkolenia oraz utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności. Podczas zajęć będą używane materiały do druku 3D, z których wytworzone zostaną używane w kolejnych zadaniach elementy konstrukcyjne i makiety. Zadania będą praktyczne i uczące rozwiązywania problemów.

D) Marketing przedprojektowy celem zachęcenia do skorzystania z Projektu oraz dokumentowanie Projektu celem promocji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Nastąpi przez to zainspirowanie do kolejnych podobnych projektów edukacyjno-naukowych.

 

GŁOSUJ TUTAJ

 

Więcej tutaj: https://bom.mazovia.pl/projekt/2170#project-preview-overlay

 • budżet obywatelski mazowsza

Z pamięcia o zmarłych samorządowcach

Z okazji dzisiejszego Dnia Samorządu Terytorialnego przedstawiciele władz samorządu serockiego Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Pan Artur Borkowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Serocku, Pan Józef Lutomirski w asyście Straży Miejskiej zapalili znicze na grobach zmarłych radnych i pracowników samorządowych oraz osób zasłużonych dla Miasta i Gminy Serock.

 • Chimkowski
 • Cielenkiewicz
 • Dachniewski
 • Jakubowscy
 • Jasiobędzki
 • Justyniarski
 • Kaplica
 • Kasiński
 • Kościesza
 • Krzyczkowski
 • Krzyczkowski-2
 • Łaniewski
 • M.Krzyczkowski
 • Miłosz
 • Moczydłowska
 • Pawlak
 • Plewko
 • Podgórski
 • Sosnowski
 • Sosnowski-2
 • Stępień-1
 • Stępień-2
 • Ślaziński
 • Ślaziński-2
 • Wierzbicki
 • Zawadzka-1
 • Zawadzka-2
 • Zurawska-1
 • Żurawska-2

Zapraszamy na warsztaty kredowe dla dzieci

23 maja (czwartek) przed Ratuszem w Serocku (obok fontanny) odbędą się Warsztaty kredowe dla dzieci. 🎨

Grupa dzieci i młodzieży (w dwóch blokach) będzie miała okazję wziąć udział w warsztatach, gdzie pod kierunkiem lokalnych artystów i wolontariuszy nauczą się, jak sztuka może służyć wyrażaniu ważnych idei, takich jak równość. Każde dziecko otrzyma kredę, a następnie pod okiem ekspertów stworzy własne dzieło sztuki odzwierciedlające ich interpretację równości. Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały.
 
I blok dla dzieci w wieku 6-12 lat od 14:00-15:00
 
II blok dla młodzieży 10-18 lat od 16:00-17:00
 
(To wstępna propozycja - każdy może przyjść kiedy chce). 😄
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu.

Relacja z Gminnego Dnia Strażaka w Serocku

18 maja odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Gminnego Dnia Strażaka na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców oraz gości honorowych.
Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów jednostek strażackich z terenu Gminy Serock. Meldunek o gotowości do uroczystości złożył druh Piotr Puzio, dowódca uroczystości, Prezesowi Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Legionowie, druhowi Krzysztofowi Goślickiemu.
Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Pan Artur Borkowski, który w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę strażaków w społeczności lokalnej i ich nieocenioną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie najmłodszych druhów Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Ślubowanie złożyli: Antoni Pielach, Aleksander Pielach, Szymon Jaśkowski, Alan Rępalski oraz Filip Wasążnik. Tekst roty ślubowania odczytał druh Bartosz Beli. Po ślubowaniu, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku druh Sławomir Czerwiński oraz druh Bartosz Beli dokonali uroczystego pasowania oraz wręczyli akty ślubowania.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych i pamiątkowych statuetek najbardziej zasłużonym druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Serock za rok 2023. Wyróżnienia otrzymali: druh Kazimierz Buda, druh Andrzej Nowicki, druh Waldemar Sowiński, druh Tomasz Skoroszewski, druh Krzysztof Pawlak, druh Rafał Pawlak, druh Łukasz Gajewski, druh Marek Wawrzyński, druh Michał Pielach, druh Konrad Jasiński, druh Sławomir Czerwiński oraz druh Kazimierz Jasiński. Wyróżnienia wręczył Burmistrz Artur Borkowski.
Podczas uroczystości Burmistrz wręczył również drobne upominki dla każdej z jednostek OSP z terenu gminy. Upominki odebrali prezesi OSP w Serocku, OSP w Gąsiorowie, OSP w Woli Kiełpińskiej i OSP w Stanisławowie.

W dalszej części głos zabrali Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Sławomir Czerwiński, Prezes Spółki Serockie Inwestycje Samorządowe Pani Kamila Mokrzycka, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Pszczoła oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie bryg. Karol Mendak.
Uroczystość zakończyła się odprowadzeniem sztandarów i złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystej zbiórki przez dowódcę uroczystości. Wieczór zwieńczyła „strażacka potańcówka” z Zespołem ESSOX oraz DJ Mały.

W imieniu OSP w Serocku dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w obchodach Gminnego Dnia Strażaka!
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja
 • Gminny Dzień Strażaka fotorelacja

Wojciechowe Świętowanie

Tegoroczne Wojciechowe Świętowanie, jak co roku, tłumnie przyciągnęło gości na serocki rynek. Wesoły korowód, stoiska promocyjne i gastronomiczne, występy lokalnych artystów, koncerty a nawet wesołe miasteczko… Wszystko pięknie połączyło się w niepowtarzalny obraz świętującego Serocka.
 
Hawajski Korowód
Co roku w maju organizujemy uroczyste obchody święta patrona Serocka, świętego Wojciecha. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się uroczystym korowodem, któremu w tym roku towarzyszyły kwieciste hawajskie motywy. Wymarsz rozpoczął się o godzinie 16.00 i wzięło w nim udział liczne grono przedstawicieli wielu grup społecznych. Na czele kroczył Szczudlarz z serocką flagą (Klaun Pomidor), a za nim: "The Cats "CAT FIT, Serocka Orkiestra Dęta, przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Serock z Burmistrzem Arturem Borkowskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Pszczołą na czele, delegacje z miast partnerskich: litewskiej Ignaliny, czeskiego Lanskroun i polskiego Radzionkowa, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Serocku i jednostek organizacyjnych; Rada Seniorów Miasta i Gminy Serock, Serocka Akademia Seniora, Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku, Samorządowe Przedszkole im. Wodnika Szuwarka w Zegrzu, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku, Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Serocku, Szkoła w Woli Kiełpińskiej, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zegrzu, 13 WWDH "Horn", KS Sokół Serock, Serockie Inwestycje Samorządowe Sp z o.o., Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku; Mango Academy, Stowarzyszenie Nasza Borówka, Koło Gospodyń Wiejskich Borowa Góra, Otwarte Ramiona, Stowarzyszenie Działań Twórczych Między Nami, Sołectwo Izbica, Sołectwo Nowa Wieś, Cindry na Kole, Sołectwo Skubianka i na końcu przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP Serock, OSP Stanisławowo, OSP Gąsiorowo, OSP Wola Kiełpińska.
 
Bardzo dziękujemy za Waszą obecność. Jest ona potwierdzeniem, że jesteśmy wspólnotą, która potrafi się integrować i celebrować wspólne wartości.
 
Jubileusze
Po dotarciu korowodu na rynek rozpoczęła się główna część imprezy, podczas której w tym roku świętowaliśmy również bardzo ważne jubileusze. Od wielu lat nasze miasto umacnia swoje relacje partnerskie, starając się budować silne i trwałe więzi zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. W 2024 roku obchodzimy: 25-lecie współpracy z litewskim miastem Ignalina, 25-lecie współpracy z czeskim miastem Lanskroun oraz 20-lecie współpracy z polskim miastem Dzierżoniów. Z tej okazji samorządy podpisały symboliczne deklaracje dalszej współpracy, tworząc solidne fundamenty dla kontynuacji wspólnych przedsięwzięć i wymiany międzykulturowej. Na serockiej scenie zagościli przedstawiciele serockiego samorządu: Burmistrz Miasta i Gminy Serock - Pan Artur Borkowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock – Pan Marek Bąbolski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku – Pan Tomasz Pszczoła, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Pani Anna Brzezińska, były Starosta Legionowski i były Burmistrz Miasta i Gminy Serock - Pan Sylwester Sokolnicki, doradca Europarlamentarzysty Pana Bronisa Rope, Pan Henrikas Šiaudinis a także przedstawiciele miast partnerskich i oczywiście nasz patron, święty Wojciech.
 
Podczas podpisywania deklaracji serocki samorząd reprezentował Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Pan Artur Borkowski, Ignalinę Burmistrz Miasta Ignalina - Pan Laimutis Ragaišis. Z ramienia Miasta Lanskroun deklarację podpisał Zastępca Burmistrza Miasta Lanškroun, Pan Oldrich Strnad, a Dzierżoniów reprezentowała Sekretarz Miasta, Pani Anna Beker. To dla nas ogromy zaszczyt i powód do dumy, że możemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami, budując przyszłość opartą na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. Te symboliczne jubileusze podkreślają nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale także wskazują kierunek, w którym chcemy rozwijać nasze relacje partnerskie w nadchodzących latach.
 
Występy sceniczne
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy sceniczne, podczas których zaprezentowali się licznie utalentowani artyści, m.in. dzieci i młodzież z crème de la crème serockiej ziemi - laureaci XX. Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej w kategorii form estradowych Na scenie nie zabrakło również podopiecznych Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, którzy zachwycali publiczność i tańcem i śpiewem. Kolejnym punktem programu był występ zespołu Ambitus z hitami polskiego rocka, Koncert Karpiu oraz zespołu Myslovitz. Atmosfera podczas występów była niesamowicie energetyczna i pełna entuzjazmu, a publiczność nie szczędziła braw podczas każdego występu.
 
Stoiska promocyjne
W międzyczasie na serockim rynku działały liczne stoiska promocyjne i gastronomiczne, strefa animacji dla dzieci i cieszące się ogromnym zainteresowaniem wesołe miasteczko. Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w licznych konkursach oraz loteriach i zgarnąć lokalne gadżety. Na dzieci czekały kolorowanki, tatuaże wodne i malowanie buziek. Jednym z gości na serockim festynie była Fundacja Otwarte Ramiona, która prowadziła zbiórkę na zakup sprzętu medycznego (defibrylatora) dla szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Wśród wystawców znaleźli się także przedstawiciele ratusza – stoiska Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, gdzie można było zaczerpnąć informacji na temat programu Czyste Powietrze i otrzymać roślinkę, Referatu Promocji i Wizerunku promującego serocką aplikację mobilną. Gościli u nas także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
 
Podziękowania
Dziękujemy Wszystkim Państwu za liczną obecność, za wspaniałą zabawę, za wspólnie spędzony czas i możliwość celebracji ważnych dla Miasta i Gminy Serock wydarzeń. Dla Was i z Wami chcemy budować lokalną wspólnotę, która jednoczy się nie tylko w poważnych chwilach, ale także w codziennych sprawach. Wierzymy, że takie momenty jak wspólne świętowanie spajają naszą lokalną społeczność i wzmacniają więzi międzyludzkie. Niech ta atmosfera wzajemnego szacunku, radości i współpracy towarzyszy nam na co dzień, inspirując do działania na rzecz dobra naszego miasta i wszystkich jego Mieszkańców.
 
Dziękujemy równie mocno organizatorom wydarzenia @CKICZ oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, wszystkim Referatom Urzędu i jednostkom organizacyjnym urzędu zaangażowanym w organizację wydarzenia, wszystkim patronom i partnerom, firmie Jadar Sp. z o.o. , Kwiaciarni Marzenie, Fundacji Otwarte Ramiona Fundacji Splotu Ramiennego a także Agencji To i Owo z Legionowa. Bez Państwa zaangażowania organizacja Wojciechowego święta nie byłaby możliwa. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!
 
Zachęcamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji.
 
Wydarzenie współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • Wojciechowe Świętowanie 2024

14 maja został ogłoszony przetarg na budowę wodociągu w miejscowości Guty

Inwestycja jest inicjatywą mieszkańców i będzie realizowana z udziałem środków finansowych wyodrębnionych w ramach tzw. funduszu sołeckiego, o przeznaczeniu którego decydują mieszkańcy danego sołectwa.

Termin składania ofert w postępowaniu upływa 29.05.2024 r. Planujemy, że inwestycja będzie zrealizowana do końca III kwartału tego roku.

Jednocześnie przypominamy, że już niebawem odbędą się wybory sołtysów. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału.
Zachęcamy, by wszelkie sprawy dotyczące inwestycji lokalnych zgłaszać do sołtysów - to pierwszy krok, a zarazem oficjalna droga kierowania sprawy do urzędu.

Aplikacja do gospodarowania nieczystościami ciekłymi

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że jesteśmy na etapie wdrażania oprogramowania Monitoring Ścieki Polskie, którego zastosowaniem jest wsparcie monitoringu nieczystości ciekłych wytwarzanych na terenie naszej gminy, pochodzących z terenów nieskanalizowanych. W skład oprogramowania wchodzi m.in. bezpłatna aplikacja dla mieszkańców „szambo.online” (aplikacja do bezpłatnego pobrania w sklepie Google Play oraz w App Store).

Jest to łatwa w obsłudze aplikacja skierowana do właścicieli nieruchomości, których nieruchomości wyposażone są w zbiornik bezodpływowy - szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków. Jej funkcje obejmują m.in. wirtualny miernik zapełnienia zbiornika + automatyczne alerty/powiadomienia zapobiegające przelaniu się szamba, co pozwoli na regularne, z odpowiednim wyprzedzeniem zamawianie wywozu nieczystości ciekłych.

Dodatkowo użytkownicy aplikacji będą mieli możliwość przechowywania w niej wszystkich dokumentów niezbędnych podczas prowadzonych kontroli takich jak – umowa z firmą asenizacyjną i rachunki za wywóz szamba. Taki sposób przechowywania dokumentów zdecydowanie ułatwi ich wyszukanie w trakcie kontroli.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że funkcjonowanie aplikacji ma również przyczyni się do realizacji ustawowego obowiązku jaki spoczywa na gminach, polegający na prowadzeniu ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych.

Serdecznie zapraszamy do pobierania i korzystania z aplikacji.

 

Więcej informacji na temat aplikacji i jej funkcjonalności znajdziecie Państwo na stronie: ściekipolskie.org

 

Remonty lokali komunalnych w Serocku

Trwają, zapoczątkowane w kwietniu, prace remontowe lokali mieszkalnych, administrowanych przez Miejsko–Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku. Prace realizowane są przez wyłonioną w postępowaniu przetargowym firmę USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE „Arbud" Kaszuba Arkadiusz z siedzibą w Pułtusku. Gruntownym remontom poddawane są 4 lokale komunalne, przy ulicy Kościuszki 3, 13 A i 14 w Serocku. W ramach zleconych usług, remontowi podlegać będą m.in. podłogi, łącznie z wymianą desek, przewody kominowe, instalacje elektryczne, instalacje wodno – kanalizacyjne, razem z wymianą armatury sanitarnej. We wszystkich lokalach zostaną również pomalowane ściany.

Koszt wykonania całości prac remontowych we wszystkich lokalach, zgodnie z kosztorysem ofertowym wyniesie nieco ponad 200 tys. zł.

Zgodnie z zawartą umową prace mają zostać zakończone do 31 lipca 2024 roku.

Malowanie przejść dla pieszych i linii segregacyjnych na terenie Serocka

W kwietniu podpisana została umowa z firmą Almax Arkadiusz Tomasz Ludwiniak, z siedzibą 05-200 Wołomin, Zagościniec na „Oznakowanie poziome dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Serock w roku 2024".

Wszelkie prace związane z naniesieniem powłoki znaków na nawierzchnię drogi, kształt i wymiar oznakowania są realizowane zgodnie z rozporządzeniem  Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Najpilniejsze prace związane z odnawianiem oznakowania poziomego na drogach gminnych, czyli przejścia dla pieszych, azyle, linie segregacyjne itp., są już na ukończeniu.

 • 20240422_131124

Nowe wiaty przystankowe w miejscowości Serock i Jachranka

W Serocku i w Jachrance zamontowane zostały nowe wiaty przystankowe.

W Serocku na przystankach przy ulicy Warszawskiej, tuż przy Rondzie 25 – lecia Samorządu Serockiego, zamontowane zostały dwie wiaty typu EOS, natomiast w Jachrance, na wysokości dawnego ośrodka GUS, zamontowana została wiata typu „ATENA". Wzór wiat jest zgodny z wiatami montowanymi w pozostałych miejscowościach gminy. Koszt zakupu i zamontowania nowych wiat wyniósł 50 tysięcy złotych.

Całość prac związanych z realizacją zadania koordynował i nadzorował Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serock.

 • Wiata przystankowa

Spotkania sołeckie

Szanowni Państwo,
zbliżają się wybory sołtysów oraz rad sołeckich. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach sołeckich, to doskonała okazja do poznania kandydatów oraz rozważenia wyboru przedstawiciela, który znając i rozumiejąc potrzeby lokalnej społeczności będzie jej godnym reprezentantem.
 • sołectwa

Konkurs Ortograficzny „ORTOMIX”

25 IV w Szkole Podstawowej w Jadwisinie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla Trzecioklasitów „ORTOMIX” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pana Artura Borkowskiego.

W tym roku do zmagań ortograficznych stanęły trzy pięcioososbowe drużyny: z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej, ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie. Nagrodą główną w konkursie był puchar przechodni, który od lat wędruje po placówkach edukacyjnych naszej gminy, zajmując honorowe miejsce wśród szkolnych trofeów.

Tegoroczny konkurs składał się z 9 zadań, wśród których były m.in. rebusy, mandale, kwiatki ortograficzne oraz teksty z lukami. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością pracy w zespole. Na twarzach wszystkich uczniów widać było ogromne zaangażowanie, skupienie, nutkę rywalizacji oraz ogrom dobrego humoru, który ani na chwilę nie opuszczał dzieci. Taki też był zamysł organizatorów – aby nauka szła w parze ze świetną zabawą. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a finalnie I miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z Serocka.

Nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła Pani Małgorzata Leszczyńska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jadwisinie oraz Pani Monika Zielińska-Nowak Wicedyrektor Szkoły. Nagrodę główną – puchar przechodni „ORTOMIX” wręczył Pan Marek Bąbolski – Zastepca Burmistrza Miasta i Gminy Serock.
 
Organizatorzy
Agnieszka Lipska
Anna Karkowska
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny
 • Konkurs fotograficzny

Droga gminna w Zalesiu Borowym będzie miała chodnik

Jesteśmy w trakcie postępowania mającego na celu wyłonienie wykonawcy prac projektowych, który będzie zobowiązany opracować dokumentację techniczną, na podstawie której w następnej kolejności uzyskane będą zgody budowlane.

Zadanie dotyczy drogi gminnej położonej na terenie miejscowości Zalesie Borowe od skrzyżowania z drogą wojewódzką w kierunku miejscowości Wola Smolana na długości zabudowań. W wyniku przedsięwzięcia zostanie zaprojektowany chodnik wraz z remontem nawierzchni jezdni.

 

Dokumentacja techniczna zostanie opracowana w tym roku. Realizacja prac budowlanych przewidziana jest na kolejne lata

I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w kadencji 2024-2029

6 maja 2024 roku w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Serocku kadencji 2024-2029. Sesję otworzyła najstarsza wiekiem radna, Pani Janina Osińska. Po przekazaniu przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Serocku, Panią Alicję Melion, zaświadczenia o wyborze wszyscy nowo wybrani radni oraz burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski złożyli ślubowanie. 

Kolejnym punktem był wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej. W tajnym głosowaniu radni oddawali głos na zgłoszonych wcześniej kandydatów na przewodniczącego. Na przewodniczącego Rady Miejskiej IX kadencji wybrany został Pan Tomasz Pszczoła, który – po przyjęciu insygniów – poprowadził dalszą część obrad. Ustalono liczbę wiceprzewodniczących i przeprowadzono głosowanie na ich wybór. Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Serocku IX kadencji zostali: Józef Lutomirski oraz Marzena Nowakowska. Na koniec głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Serock gratulując wszystkim radnym.

„Otwiera się nowy rozdział serockiej historii, wierzę, że oparty na silnych fundamentach wartości, jakie niesie z sobą samorządność. Cieszę się, że jesteśmy spójni co do tego, aby tę lokalną politykę prowadzić w „serockim standardzie”. Jestem głęboko przekonany, że wszyscy radni wchodzą do Rady z głowami pełnymi pomysłów i chęciami do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Słowa przysięgi artykułują to wprost, są pewną bramą do objęcia tej funkcji, ale także zobowiązaniem, które nas wiąże. Ze swojej strony chciałem również zadeklarować swoją gotowość do współpracy, działamy według określonego zamysłu, planu, pewnego zbioru obietnic wyborczych, które chcemy realizować. Zapewne będą one wymagały pewnej rewizji, wierzę jednak, że wszyscy jesteśmy otwarci na dialog, aby jak najlepiej kreować przyszłość naszego najbliższego otoczenia” – Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Artur Borkowski.

 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029
 • I Sesja Rady Miejskiej w Serocku w latach 2024-2029

Sesja absolutoryjna

Absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Serock udzielone jednogłośnie!

30 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa odbyła się LXXXIII Sesja Rady Miejskiej w Serocku, w trakcie której Rada Miejska w Serocku wyraziła pozytywną ocenę pracy Burmistrza Miasta i Gminy Serock – Artura Borkowskiego w wydatkowaniu publicznych pieniędzy za 2023 r.

Podczas sesji burmistrz Artur Borkowski przedstawił raport o stanie gminy za rok 2023. Przeprowadzono także debatę nad Raportem o stanie Miasta i Gminy Serock za 2023 rok i rozpatrzono projekt uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi wotum zaufania. Uchwała została przyjęta jednogłośnie 15 głosami „za”.

Następnie sprawozdanie finansowe Miasta i Gminy Serock za rok 2023 zaprezentowała Monika Karpińska – Skarbnik Miasta i Gminy Serock.

Głosowanie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu zostało poprzedzone przedstawieniem stanowiska Komisji Rewizyjnej, obejmującym pozytywną opinię Komisji o wykonaniu budżetu Miasta i Gminy Serock za rok 2023 oraz wnioskiem Komisji o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock z tego tytułu, a także przedstawieniem pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Serocku w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock za 2023 rok. Uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2023 rok została przyjęta jednogłośnie z 15 głosami „za”. Podobnie uchwała w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok także została przyjęta jednogłośnie, przy pełnym poparciu Radnych Miasta i Gminy Serock.

 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna
 • Sesja absolutoryjna

Rusza nabór wniosków

Rusza nabór wniosków na uzyskanie dotacji gminnej do wymiany urządzeń grzewczych oraz na przedsięwzięcia służące gospodarce wodnej, polegające na likwidacji funkcji zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe poprzez budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Nabór potrwa do 31 maja. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji gminnej do wymiany źródła ogrzewania lub przydomowej oczyszczalni ścieków, muszą pamiętać, aby złożyć wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, jeszcze przed demontażem starego oraz przed zakupem nowego źródła ogrzewania, a także przed zakupem przydomowej oczyszczalni ścieków. Zakup może zostać poniesiony dopiero po zawarciu umowy z Miastem i Gminą Serock. Wysokość dotacji do wymiany źródła ogrzewania wynosi do 4000 zł, zaś do przydomowej oczyszczalni ścieków do 3500 zł. Wnioskodawca, będący osobą fizyczną, posiadający ważną, tj. obowiązującą na dzień złożenia wniosku gminną Kartę Serocczanina jest uprawniony do uzyskania podwyższonej kwoty dotacji o 1000 zł.

Dotacja na wymianę źródeł ogrzewania na terenie Miasta i Gminy Serock będzie realizowana w ramach pozyskanej dotacji i zawartej umowy w programie „Mazowsze dla czystego ciepła” z budżetu Województwa Mazowieckiego. Ponadto istnieje możliwość połączenia dotacji gminnej na wymianę pieca z programem „Czyste Powietrze”, który jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Osoby zainteresowane uzyskaniem środków zachęcamy do złożenia wniosku. Z regulaminem oraz warunkami przyznawania dotacji gminnej można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu: www.serock.pl w zakładce Ochrona Środowiska, osobiście Biuro Obsługi Mieszkańca stanowisko nr 4- Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, lub telefonicznie: (22) 782 88 53. O warunkach programu „Czyste Powietrze” więcej pod adresem: www.czystepowietrze.gov.pl

 

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Serocku

26 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:00 rozpoczęła się LXXXII uroczysta sesja Rady Miejskiej w Serocku.

Otwarcie Sesji rozpoczęło się od oprawy artystycznej. Na fortepianie zagrały Katarzyna Kucińska pod opieką pani Marzeny Pietkiewicz oraz Maja Mękarska pod opieką Jakuba Prasała.

Po przedstawieniu porządku obrad głos zabrali Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, którzy powitali wszystkich gości oraz podziękowali za przybycie. W krótkich słowach wprowadzenia opowiedzieli o patronującym miastu świętym Wojciechu.

Następnie głos zabrał pan dr Mirosław Pakuła, który w nawiązaniu do święta patrona wygłosił krótką prelekcję pt. „Kult Świętego Wojciecha w Polsce”.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali „Za zasługi dla Miasta i Gminy Serock”. Jako wyraz uznania za wsparcie i zaangażowanie w realizację zadań służących lokalnej społeczności, Rada Miejska w Serocku przyznała medale:

 • Pani Annie Brzezińskiej - radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji, Przewodniczącej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pani Anna Brzezińska od wielu lat czynnie wspiera Miasto i Gminę Serock w realizacji zadań służących lokalnej społeczności.
 • Pani Annie Nałęcz - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w latach 2020–2021, dyrektor generalnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w latach 2021-2023. Pani Anna Nałęcz odegrała niezaprzeczalną rolę we wsparciu wniosków, które realizowane były przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Panu Michałowi Prószyńskiemu - radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji oraz Szefowi Gabinetu Politycznego MSWiA w latach 2019-2023. Pan Michał Prószyński od wielu lat wspiera Miasto i Gminę Serock w działaniach istotnych dla społeczności Miasta i Gminy Serock.

Następnie wręczono wyróżnienia oraz podziękowania za wysokie osiągnięcia w dziedzinie kultury, które otrzymali:

 • Pani Ewa Modzelewska – mieszkanka Serocka i emerytowana nauczycielka matematyki. Z inicjatywy Pani Ewy powstała Grupa Tango Serock oraz zostały zapoczątkowane regularne spotkania, w których stale uczęszcza na zajęcia około 20 osób. Podczas współpracy z CKiCz Pani Ewa stawia na działalność non-profit, dzieląc się swoją pasją i zaangażowaniem z serocką grupą, jednocześnie starając się wyjść poza zamkniętą grupę- proponuje zajęcia dla osób w każdym wieku i na różnych poziomach zaawansowania.
 • Ksiądz Rafał Winnicki - od sierpnia 2022 roku pełni posługę w serockiej Parafii pw. św. Anny. Jest miłośnikiem muzyki rockowej oraz instrumentów gitarowych. Pasję do muzyki ksiądz Rafał wyraża budując poczucie przynależności do wspólnoty, aktualnie prowadzi młodzieżową scholę i jest frontmanem rockowego zespołu Misja, którego występy urozmaicały programy artystyczne podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturowych oraz akcji charytatywnych.
 • Serocka Akademia Seniora (Jagoda i Sławomir Jackowscy) Serocka Akademia Seniora to stowarzyszenie, którego celem jest szeroko pojęta działalność edukacyjna, kulturalna i społeczna dla lokalnych seniorów. Instytucja działa na rzecz serockiej społeczności – organizuje spotkania, gościnne wykłady, wyjazdy na spektakle i koncerty, wycieczki, zajęcia z zakresu kultury fizycznej, zajęcia językowe, spotkania taneczne i zawody sportowe. Członkowie stowarzyszenia angażują się w szkołach charytatywne zbiórki, wydarzenia świąteczne i mikołajkowe spotkania, a także aktywizują i wspomagają rozwój dzieci podczas zajęć i warsztatów w świetlicach szkolnych. Organizują także międzypokoleniowe wyjazdy dla dziadków i wnuków.

Następnie uhonorowano osobowy, które wyróżniono podczas konkurów kulinarnych, które odbyły się w latach 2023-2024.

Gratulacje za wyróżnienie w „Mazowieckim konkursie serów zagrodowych” podczas Mazowieckiej Gali Aktywizacji Obszarów Wiejskich w 2023 r. oraz podziękowanie za  promowanie Miasta i Gminy Serock poprzez działalność kulinarną otrzymali:

Pan Józef Dyga – za ser Puszek z chili - w kategorii sery świeże

Pani Joanna Dyga-Piszewska – za ser salami -  w kategorii sery dojrzewające

Pani Władysława Zwierzchoń – za ser typu gouda – w kategorii sery dojrzewające

Pani Dorota Dyga – za ser twarogowy – w kategorii sery kwasowe

Gratulacje za zdobycie Lauru Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz podziękowanie za  promowanie Miasta i Gminy Serock poprzez działalność kulinarną otrzymały:

Pani Dorota Dyga – za Gąsiorowski ser ze skórką –w kategorii produkty mleczarskie

Pani Marzena Nowakowska – za Słonecznikowy chleb na zakwasie – w kategorii wyroby piekarnicze

Gratulacje za zdobycie wyróżnienia w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz promowanie Miasta i Gminy Serock poprzez działalność kulinarną otrzymały:

Pani Iwona Jończyk – za Słodko- kwaśne szaleństwo z Szarej Renety – w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego.

Pani Teresa Krzyczkowska – za Wiśniówkę z kardamonem  - w kategorii napoje

Następnie przyznano podziękowania za osiągnięcia indywidualne, które wręczono:

 • Pani Marzenie Sikorskiej za uzyskanie tytułu „Sołectwa Gospodarnego” podczas Mazowieckiej Gali Aktywizacji Obszarów Wiejskich w 2023 r., za projekty z dużym aktywnym udziałem mieszkańców i ich pracę oraz za zajęcie I miejsca w kategorii Bezpieczne i Przyjazne Sołectwo za zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu działki gminnej o numerze 429/1 obr. Nowa Wieś”.
 • Pani Halinie Nałęcz za 40 lat działalności jako przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Maryninie oraz wybitne osiągnięcia kulinarne.
 • Neli Musiał za zainicjowanie oraz zorganizowanie akcji pn. „Dzień Pluszowego Misia”, w ramach której została przeprowadzona zbiórka pluszaków oraz zabawek na rzecz Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ Szpitala Klinicznego Żwirki i Wigury.
 • Panu Markowi oraz Adamowi Staśkiewiczom za zainicjowanie oraz przeprowadzenie akcji przemierzenia terytorium Polski trasą od Zakopanego na Hel, w celu wspomożenia zbiórki pieniędzy dla Martynki Siemińskiej.

Kolejnym punktem sesji było podsumowanie działalności kadencji 2018-2024, którą przeprowadzili Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Rosiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, którzy opowiedzieli o najważniejszych wydarzeniach związanych z życiem gminy.

Jednym z ostatnich elementów programu było podziękowanie za współpracę podczas mijającej kadencji. Podziękowania otrzymali:

 • Radni Powiatu
 • Radni Rady Miejskiej w Serocku
 • Rada Seniorów
 • Sołtysi

Po wręczeniu podziękowań przewidziano czas na wystąpienia zaproszonych gości: Głos zabrali Anna Brzezińska, Sylwester Sokolnicki, Piotr Kosiak oraz bryg. Karol Mendak.

Po krótkich wystąpieniach nastąpiło uroczyste zamknięcie obrad Sesji.

 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

XII Bieg Wojciechowy oraz VIII Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w biegach ulicznych

XII Bieg Wojciechowy oraz VIII Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w biegach ulicznych przechodzą do historii. Na szczęście chłodna pogoda nie odstraszyła biegaczy.

Biegi to druga impreza promująca Wojciechowe Świętowanie na sportowo. Przed nami jeszcze Wojciechowy Turniej Tenisa Stołowego planowany na 11.05.2024 r. w SP Jadwisin na który serdecznie zapraszamy.

W tym roku pomiar czasu po raz kolejny wykonywała firma Time-Sport.pl. Na ich stronie znajdziecie wszystkie szczegółowe wyniki.
Dzieci i młodzież https://tiny.pl/d98s7
Serocka Dycha https://tiny.pl/d98sw
Nordic Walking https://tiny.pl/d98sf
 
Biegi dzieci i młodzieży odbywały się głównie na naszym Serockim Rynku. Rozpoczęliśmy od najmłodszych roczników szkolnych, tuż po godzinie 10:15 pierwsi biegacze pokonywali swoje dystanse. Po dekoracji dzieci odbyły się biegi młodzieży. Tu frekwencja nieco słabsza, ale emocje tak samo duże. Dekoracji najlepszych zawodników dokonała Prezes spółki Serockie Inwestycje Samorządowe Sp z oo Pani Kamila Mokrzycka.

W biegu rodzinnym wystartowały przedszkolaki ze swoimi opiekunami. Na mecie czekały na nich upominki od naszego sponsora oraz medale. Przy wsparci Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz kolejnego sponsora zrealizowaliśmy nowy projekt – Międzypokoleniowa Sztafeta z książką. Sztafeta składała się z 3 osób, seniora, rodzica oraz dziecka. Po pokonaniu każdego okrążenia zawodnicy przekazywali książki. Bardzo fajna forma integracji oraz aktywności.

W Serockiej Dysze wzięło udział 111 zawodników a w nordic walking 18 kijkarzy. Nagrodziliśmy łącznie zawodników w 18 kategoriach. Gratulacje na scenie składał Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski oraz Pani Prezes Kamil Mokrzycka.
Bieg na 10 km to pierwszy etap Serockiej Triady Biegowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym cyklu. Przed nami Duo Cross 18.05 na 17 km i następnie Bieg Niepodległości na dystansie 5 km.
 
Niewątpliwą atrakcją kończącą ten niezwykły dzień było dodatkowe losowanie nagród, w którym wzięli wszyscy dorośli uczestnicy. Bez względu na osiągnięty wynik.
 
Dziękujemy za wszelkie wpłaty dla Martynka Siemińska.
 
Brawa dla Na Rev - serocka grupa bębniarzy za wspaniały doping na trasie 
Składamy serdecznie podziękowania dla naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy dzielnie pomagali przez cały dzień.
 
Serockie Inwestycje Samorządowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe
 • Biegi Wojciechowe

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Serocku

26 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:00 rozpoczęła się LXXXII uroczysta sesja Rady Miejskiej w Serocku.

Otwarcie Sesji rozpoczęło się od oprawy artystycznej. Na fortepianie zagrały Katarzyna Kuciska pod opieką pani Marzeny Pitkiewicz oraz Maja Menkarska pod opieką Jakuba Prasała.

Po przedstawieniu porządku obrad głos zabrali Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, którzy powitali wszystkich gości oraz podziękowali za przybycie. W krótkich słowach wprowadzenia opowiedzieli o patronującym miastu świętym Wojciechu.  

Następnie głos zabrał pan dr Mirosław Pakuła, który w nawiązaniu do święta patrona wygłosił krótką prelekcję pt. „Kult Świętego Wojciecha w Polsce”.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali „Za zasługi dla Miasta i Gminy Serock”. Jako wyraz uznania za wsparcie i zaangażowanie w realizację zadań służących lokalnej społeczności, Rada Miejska w Serocku przyznała medale:

 • Pani Annie Brzezińskiej
 • Pani Annie Nałęcz

Następnie wręczono wyróżnienia oraz podziękowania za wysokie osiągnięcia w dziedzinie kultury. Odznaczeni zostali:

 • Pani Ewa Modzelewska
 • Ksiądz Rafał Winnicki
 • Przewodniczący Serockiej Akademii Seniora Pan Sławomir Jackowski
 • Pani Marzena Sikorska

Następnie uhonorowano osobowy, które wyróżniono podczas konkurów kulinarnych takich jak „Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego 2024” oraz „Mazowiecki konkurs serów zagrodowych 2023”. Podziękowanie za promowanie Miasta i Gminy Serock poprzez działalność kulinarną otrzymali:

 • Pan Józef Dyga
 • Pani Joanna Dyga-Piszewska
 • Pani Władysława Zwierzchoń
 • Pani Dorota Dyga
 • Pani Marzena Nowakowska
 • Pani Iwona Jończyk
 • Pani Teresa Krzyczkowska

Następnie przyznano podziękowania za osiągnięcia indywidualne, które wręczono:

 • Pani Halinie Nałęcz
 • Neli Musiał
 • Panu Markowi Staśkiewiczowi

Kolejnym punktem sesji było podsumowanie działalności kadencji 2018-2024, którą przeprowadzili Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Rosiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, którzy opowiedzieli o najważniejszych wydarzeniach związanych z życiem gminy.

Jednym z ostatnich elementów programu było podziękowanie za współpracę podczas mijającej kadencji. Podziękowania otrzymali:

 • Radni Powiatu
 • Radni Rady Miejskiej w Serocku
 • Rada Seniorów
 • Sołtysi

Po wręczeniu podziękowań przewidziano czas na wystąpienia zaproszonych gości: Głos zabrali Anna Brzezińska, Sylwester Sokolnicki, Piotr Kosiak oraz bryg. Karol Mendak.

Po krótkich wystąpieniach nastąpiło uroczyste zamknięcie obrad Sesji.

Środowiskowe ABC w przedszkolu w Zegrzu

Z okazji obchodzonego w dniu 22 kwietnia 2024 r. Światowego Dnia Ziemi, na zaproszenie grona pedagogicznego Samorządowego Przedszkola im. Wodnika Szuwarka w Zegrzu, w dniu 25 kwietnia 2024 r. pracownice Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przeprowadziły warsztaty ekologiczne wśród najmłodszych.

W warsztatach uczestniczyły 4 grupy uczniów po około 25 osób w każdej. Wspólnie z przedszkolakami pracownice tut. urzędu rozmawiały na tematy środowiskowe takie jak: czym są odpady komunalne, na czym polega prawidłowa segregacja i jakie są oznaczenia poszczególnych odpadów, czym są zanieczyszczenia powietrza, w jaki sposób można zapobiegać ich powstawaniu, jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób, podczas zwykłych codziennych czynności można chronić środowisko naturalne i ograniczyć powstawanie odpadów. Na koniec został przeprowadzony test wiedzy. Dzieci  miały za zadanie wskazać do jakiego pojemnika powinny trafić poszczególne odpady. Każdy z przedszkolaków biorący udział w warsztatach otrzymał drobny upominek za czynne uczestnictwo. W zamian uczniowie przekazali na ręce naszych Pań dyplomy uznania za przeprowadzone warsztaty. Dziękujemy gronu pedagogicznemu za zaproszenie oraz możliwość przeprowadzenia warsztatów wśród najmłodszych.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji świeta patrona Serocka, św. Wojciecha

Już jutro o godz. 9.00 zapraszamy na transmisję na naszym facebooku oraz kanale na You Tube z uroczystej sesji Rady Miejskiej
w Serocku, z okazji święta patrona Serocka św. Wojciecha.
 
Uroczystej sesji Rady Miejskiej w Serocku towarzyszyć będzie prelekcja: Dr. Mirosława Pakuły pt.: „Kult św. Wojciecha w Polsce''.
 
Serdecznie zapraszamy!
 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

Jest nas coraz więcej

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w Mieście i Gminie Serock jest już zameldowanych 16000 mieszkańców. Okrągła liczba zameldowania przypadła Pani wraz z dwójką dzieci. Zameldowanie miało miejsce w dniu 25.04.2024r. o godzinie 8:00.

Nowej Serocczance przypadło wyróżnienie w postaci osobistego przywitania przez Burmistrza Miasta i Gminy Serock Artura Borkowskiego, który życząc spokojnego i udanego życia w gronie lokalnej społeczności wręczył symboliczny upominek.

Pamiątką z tego wydarzenia jest wspólne zdjęcie Burmistrza z nową mieszkanką.

 • Jest nas coraz więcej

Msza Św. z okazji święta Patrona Serocka

21 kwietnia odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców, z okazji święta Patrona Serocka, św. Wojciecha.

Zgromadzeni na liturgii koncelebrowanej przez ks. Dariusza Rojka - proboszcza parafii pw. św. Anny w Serocku i ks. Rafała Winnickiego - wikariusza serockiej parafii wypraszali wstawiennictwo swojego Patrona.

W Eucharystii udział wzięli: Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki, Burmistrz  Artur Borkowski, Zastępca Burmistrza Marek Bąbolski i Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Rosiński, poczty sztandarowe, mieszkańcy Miasta i Gminy Serock. Mszę uświetnił występ chóru Chór Cantores Adalberti pod kierunkiem Pani Liliany Bach. Uroczystość dopełnił czysty dźwięk czarującej trąbki, na której zagrał Robert Skoczeń.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • DSC00806
 • DSC00842
 • DSC00858
 • DSC00861
 • DSC06265
 • DSC06270
 • DSC06272
 • DSC06277

Raport o stanie gminy za 2023 rok

Przedstawiamy Państwu raport o stanie Miasta i Gminy Serock za 2023 rok, który został przygotowany w oparciu o art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2023 r. poz. 40 z późn. zm.) jako odpowiedź na obowiązek przedstawienia Radzie Miejskiej podsumowania działalności burmistrza w roku poprzednim. W przedstawianym Państwu dokumencie znajdują się kompleksowe informacje na temat realizacji polityki miejskiej, programów i strategii przyjętych przez Radę Miejską w Serocku, przyjętych w roku poprzednim Uchwał Rady Miejskiej, finansów gminy oraz efekty innych działań prowadzonych przez jednostki Miasta i Gminy. Raport został przekazany Radzie 23 kwietnia 2024 r.

30 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej, na której będą trwały prace nad uchwałą w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, Rada Miejska będzie rozpatrywać załączony raport. Zostanie nad nim także przeprowadzona debata, w której mogą zabierać głos mieszkańcy gminy.

Zgodnie z przywołaną wyżej ustawą mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że Rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Formularz zgłoszenia do zabrania głosu w debacie można pobrać poniżej.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z raportem i zapraszamy do dyskusji.

Przebudowa drogi w Wierzbicy

Po zimowej przerwie, kilka tygodni temu, wznowiliśmy prace związane z przebudową dróg gminnych w Wierzbicy. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy pierwszy etap inwestycji – przebudowę południowego fragmentu drogi. Na ten rok zaplanowano przebudowę północnej części. Trwające na tym odcinku obecnie prace polegają na budowie systemu odwodnienia. W ramach przedsięwzięcia powstanie kanalizacja deszczowa, której zadaniem będzie szybkie i skuteczne odebranie wód opadowych z terenu pasa drogowego. Po wybudowaniu około 30% zakładanej długości sieci – rozpoczną się prace związane z wykonywaniem projektowanych nawierzchni jezdni i chodnika. Od tego czasu roboty kanalizacyjne i drogowe będą już prowadzone równolegle.

 

Obecnie prowadzone roboty związane z budową „deszczówki” polegają między innymi na wykonywaniu głębokich wykopów, co z kolei powoduje pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Dziękujemy Państwu za okazywaną wyrozumiałość i przychylność w kontekście występujących niedogodności.

Wojciechowe Świętowanie

Zapraszamy na nasze gminne wydarzenia organizowane w ramach tegorocznych obchodów

Wojciechowego Świętowania:

 

Uroczyste obchody:

START 21 kwietnia (niedziela) 2024, godz. 11:00 - Msza święta w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku

26 kwietnia (piątek) 2024, godz. 9:00 - Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Serocku

 

Hawajski korowód - Wojciechowe Świętowanie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w hawajskim korowodzie podczas Wojciechowego Świętowania w dniu 11 maja 2024 r. (sobota) wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Serock, Stowarzyszenia, Organizacje, Koła Gospodyń Wiejskich, Przedszkola, Szkoły, Harcerzy oraz grupy formalne i nieformalne. 

Zbiórka: godz. 15.30 Stadion Miejski
Wymarsz: godz. 16.00 w kierunku Rynku zgodnie z ustalaną kolejnością

Przypominamy, że aby wziąć udział w korowodzie należy do 24 kwietnia 2024 r. przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia LINK:
pocztą e-mail: biuro@kultura.serock.pl
lub osobiście do siedziby Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku,
ul. Pułtuska 35,
05-140 Serock

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń CKiCz ustali kolejność.

 

Wojciechowe Świętowanie - festyn z okazji święta patrona

START: 11 maja (sobota) 2024 r.

MIEJSCE: Rynek Miejski w Serocku

16.00 Hawajski Korowód 

 • Występy dzieci, młodzieży i mieszkańców 

ok. 18.30 AMBITUS "Hity polskiego Rocka", KARPIU

ok. 20.30 Gwiazda wieczoru... MYSLOVITZ

ponadto: gastronomia, wesołe miasteczko, fotobudka, stoiska promocyjne

 

Zbiórka na AED

Wolontariusze ze SP im. Mikołaja Kopernika w Serocku z pomocą fundacji Otwarte Ramiona będą zbierać na AED dla Szkoły na festynie z okazji WOJCIECHOWEGO ŚWIĘTOWANIA.

Czekamy na Was i Waszą pomoc, a w zamian nauczymy was protokołu pierwszej pomocy RKO na fantomach. Będzie jeszcze wiele atrakcji.

 

Wojciechowe Świętowanie na sportowo

Program:

Wojciechowy turniej szachowy

START: 14 kwietnia (niedziela), godz. 10:00 

MIEJSCE: Sala widowiskowa CKiCz

 

XII Bieg Wojciechowy

 • bieg główny 10 km
 • marsz Nordc Walking 5 km
 • VII Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego dzieci i młodzieży w biegach ulicznych

START: 21 kwietnia (niedziela), godz. 10:15

MIEJSCE: Rynek w Serocku

 

Wojciechowy turniej tenisa stołowego

V Memoriał Stanisława Ściechury

START: 11 maja (sobota), godz. 10:00

MIEJSCE: Sala gimnastyczna SP Jadwisin

 

Międzypokoleniowa sztafeta z książką

21 kwietnia (niedziela) 2024 roku, godz. 12:45

 • Start i meta imprezy zlokalizowane będą na Rynku Miejskim w Serocku,
  • Impreza ma charakter otwarty i będzie przeprowadzona bez względu na warunki atmosferyczne.
  • Bieg odbędzie się na dystansie 3 x 350 m. (wokół serockiego rynku)
  • Zgłoszenia w biurze zawodów - namiot CKiCz, Rynek w Serocku
  • Warunkiem wydania numeru startowego będzie podpisanie „Oświadczenia dla osoby niepełnoletniej”, oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych”, „RODO” i „oświadczenie od NNW”, przez rodzica lub prawnego opiekuna (lista w biurze zawodów).

Prawo startu mają rodziny w skład których wchodzi:

- Senior (babcia / dziadek)
- Rodzic (mama / tata lub ciocia / wujek)
- Dziecko  (6-14 lat)

Opłata startowa – 0 zł.
Limit uczestników – 17 drużyn – 3 osobowych

ORGANIZATOR

 • Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, ul. Pułtuska 35, 05-140 Serock
  Tel. 22 782 – 80 - 70 www.kultura.serock.pl, e-mail: biuro@ckicz.serock.pl
 • Serockie Inwestycje Samorządowe, ul. Pułtuska 47, 05-140 Serock,

Tel. 22 782-73-50, www.sis.serock.pl, e-mail: biuro@sis.serock.pl

 • Wojciechowe Świętowanie 2024
 • 436260269_420417790713331_3708886692426967335_n
 • PLAKAT wojciechowe świętowanie
 • korowód
 • 437485175_420585640696546_249287742598031768_n
 • 436331777_845160190989901_7130595533625843402_n

Projekt przebudowy ul. Pięknej w Dosinie już w tym roku

Zostało rozstrzygnięte postępowanie dotyczące opracowania dokumentacji technicznej przebudowy ul. Pięknej. Zadanie skoncentrowane jest na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym użytkownikom drogi, poprzez wybudowanie chodnika. Biorąc jednak pod uwagę uwarunkowania sytuacyjno-terenowe – nie będzie to możliwe bez ingerencji w jezdnię. Dlatego też ul. Piękna zostanie poddana kompleksowej przebudowie.

Dokumentacja projektowa powinna powstać w tym roku. Jej posiadanie umożliwi nam ubieganie się o środki na realizację przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych lat uda się je zrealizować.

Z ekowarsztatami w Woli Kiełpińskiej

W minionym tygodniu odbyły się kolejne warsztaty dla najmłodszych z dziedziny ochrony środowiska, segregacji odpadów oraz zanieczyszczeń powietrza. Tym razem pracownicy Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa odwiedzili grupy przedszkolne oraz klasy: 1B, 2A oraz 3A w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Woli Kiełpińskiej.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo segregować odpady, a przy tym jakie są sposoby zagospodarowania odpadów, czyli co dzieje się z odpadem po jego wyrzuceniu do kosza. Uczniowie z przedstawicielami ochrony środowiska rozmawiali o przyczynach i skutkach zanieczyszczeń powietrza, w jaki sposób poprzez codzienne czynności można dbać o środowisko oraz jak ograniczyć ilość odpadów oraz zanieczyszczeń w środowisku.

Dla najbardziej aktywnych uczniów czekały niespodzianki w postaci ekogadżetów.

 • Eko-warsztaty
 • Eko-warsztaty
 • Eko-warsztaty

Inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku

Wystartował szesnasty już sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, w roku 2024 składa się z 16 etapów rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu. Tegoroczna inauguracja odbyła się w Serocku, a frekwencja okazała się imponująca. W kolarskim miasteczku na Rynku w Serocku stawiło się prawie 700 amatorów dwóch kółek. Potężny peleton!

- Z wielką przyjemnością wróciliśmy do Serocka - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To dobrze znany przez kolarzy pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, z Rezerwatem Zegrze i Wąwozem Szaniawskiego. Tam wiodły też nasze trasy. Tak wysoka frekwencja podczas inauguracji w Serocku to świetna zapowiedź nowego sezonu, ale też wyraźny sygnał, że amatorzy MTB bardzo doceniają naszą pracę przy organizacji LOTTO Poland Bike Marathon.

Na dystansie MAX (52 km) wygrał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Szymona Lachowicza (Warszawski Klub Kolarski) i Adama Andrzejczuka (Pego.CC.iFon). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Grabowska (Enea KS Energia Kozienice), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Dominiką Sadowską (obie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Antoni Mrowiński, finiszując przed Michałem Grucą (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a trzeci był Dawid Bojarczak (Łapy). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MSR & Toyota Grupa Cygan), przed Alicją Surdyk i Aleksandrą Dorsz (obie z Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wygrał Alan Skorupka (Triathlon Siedlce Club), przed Igorem Kotlengą (Jabłonna) i Michałem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie kolarskiego miasteczka swoje wyścigi miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był MSR & Toyota Grupa Cygan, przed Damovo Bike Team i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed MSR & Toyota Grupa Cygan i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKS Kolarz Nadarzyn, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Luszkowie, przed Dudkowskimi i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 28 kwietnia w Jabłonnie. Poprzedzi je dzień wcześniej w sobotę Rodzinny Piknik Rowerowy na terenie zabytkowego Pałacu w Jabłonnie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku
 • LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia, w 1943 r., Niemcy ogłosili odkrycie masowych grobów w lesie pod Katyniem.

W 1940 r. komuniści zamordowali oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz przedstawicieli inteligencji, wziętych do niewoli lub aresztowanych po 17 września 1939 r., napaści ZSRR na Polskę.

12 kwietnia, w ramach serockich obchodów Dnia Pamięci o godz. 10.00 odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Tablicą Pamięci na serockim rynku. Uroczystość odbyła się w asyście żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Kwiaty i znicze złożyli przedstawiciele władz serockiego samorządu Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Pan Artur Borkowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock, Pan Marek Bąbolski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku, Pan Mariusz Rosiński a także przedstawiciele wojska, serockich organizacji seniorów, uczniowie i Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Serock, który podziękował mieszkańcom, uczniom, seniorom, żołnierzom za pamięć i obecność w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

O godz. 12.00 w Sali widowiskowej CKiCz odbyła się prelekcja dra Mirosława Pakuły pt. „Kozielsk, Ostaszków, Starobielsk - przedsionki piekła. 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej” z udziałem serockiej młodzieży szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia zapisu live z wystąpienia.

W sobotę (13.04) o godz. 18.00 w serockim kościele odbędzie się Msza Św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej.

Ponadto zachęcamy do obejrzenia wystawy zewnętrznej znajdującej się przy Izbie Pamięci, na ul. Św. Wojciecha, „Przerwane życiorysy”.

 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Oficjalne otwarcie Samorządowego Żłobka w Zegrzu

Pod koniec ubiegłego roku zakończyliśmy pierwszą część inwestycji w obiekcie w Zegrzu – oddaliśmy do użytku zupełnie nową przestrzeń przedszkolną, w której znalazły się nowoczesne sale zajęciowe z multimedialnym wyposażeniem, przestronne korytarze i szatnia. Ponadto nowoczesne zaplecze kuchenne służące do przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków - wszystko przyjaźnie i nowocześnie zaaranżowane. Jakże duża była nasza radość, gdy mogliśmy obejrzeć wzruszający występ artystyczny przedszkolaków, który miał być podziękowaniem od dzieci za nowy obiekt.

Obecnie jesteśmy tuż przed uruchomieniem pierwszego w gminie żłobka. Został on utworzony w dawnym budynku zegrzyńskiego przedszkola. Funkcjonalnie stanowi jedną całość ze wspomnianym wcześniej nowo powstałym obiektem. W nowej placówce zapewnimy opiekę 28 dzieciom. W tym celu stworzyliśmy dwie sale zajęciowe. Jedna z nich, to miejsce dla 20 dzieci z wyodrębnioną przestrzenią do wypoczynku, oddzieloną od części do zabawy za pomocą ściany mobilnej o dużej izolacyjności akustycznej; druga – mniejsza sala - przeznaczona jest dla 8 dzieci. Każda z sal, dla wygody i bezpieczeństwa najmłodszych - ma bezpośredni dostęp do łazienki. W sąsiedztwie budynku stworzyliśmy plac zabaw. Wyodrębniliśmy tam strefy dla dzieci przedszkolnych oraz żłobkowych dobierając urządzenia właściwe do wieku.

Mamy nadzieję, że małym „żłobkowiczom” i ich rodzicom spodoba się pierwsza tego typu placówka w gminie.

 

 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja
 • Żłobek fotorelacja

Powierzenie stanowiska Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Zegrzu

4 kwietnia 2024r. Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski wręczył powierzenie stanowiska Dyrektora Samorządowego Przedszkola im. Wodnika Szuwarka w Zegrzu Pani Katarzynie Zajączkowskiej, która została wyłoniona na to stanowisko w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego.

Stanowisko  dyrektora  zostało powierzone na okres od 1 lipca 2024 r. do 31 sierpnia 2028 r.

Gratulujemy i życzymy sukcesów oraz zadowolenia z pracy zawodowej.

 • zdjęcia
 • zdjęcia
 • zdjęcia
 • zdjęcia

Legion HDK w serockim przedszkolu

3 kwietnia br. Oddział Klubu Honorowi Dawcy Krwi Legion w Powiecie Legionowskim wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock, Panem Arturem Borkowskim odwiedził przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku.

Dzieci z grupy „Malinki” dowiedziały się że Honorowi Dawcy Krwi są prawdziwymi bohaterami naszego codziennego życia. A następnie z pomocą specjalnie przygotowanych kolorowanek poznawały informacje o Honorowym Krwiodawstwie.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

50 lat minęło... Złote Gody

❤️❤️ To już kolejne 21 par, które dołączyły do grona serockich małżeństw o imponującej długości małżeńskiego stażu.

W tegorocznych obchodach wzięły udział pary, które w 2023 r. obchodziły 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.
 
Jubilatów obchodzących Złote Gody 28 marca powitali w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski, Zastępca Burmistrza Pan Marek Bąbolski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Pan Mariusz Rosiński.

Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat, czyli Złote Gody, to niezwykle wzruszająca rocznica nie tylko dla Jubilatów ale także ich rodzin. Podczas uroczystości małżonkowie otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Przyznaje je Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Stanowią one wyróżnienie dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym małżeństwie.
 
Podczas czwartkowego świętowania Złotych Godów nie zabrakło toastu i tortu. Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu młodych serockich artystów z zespołu Kantyczki pod przygotowaniem wokalnym Pani Moniki Misiury.
 
Jeszcze raz naszym drogim Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja
 • Złote Gody fotorelacja

6 kwietnia 2024. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Serocka!

Zaczyna się! Rusza 16. sezon LOTTO Poland Bike Marathon! 🌟 Inauguracja odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Serocku. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, odwiedzi jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się na zabytkowym Rynku w Serocku.
 
Każdy może wystartować, bez względu na wiek - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Dla dorosłych mamy dwa dystanse do wyboru MINI i MAX, a dla młodzieży i dzieci dystans FAN oraz Mini Cross dla przedszkolaków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 😊🚵‍♂️
 
Rywalizacja w Serocku rozegra się na dystansach MAX (52 km), MINI (29 km) i FAN (10 km - dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross na Rynku w Serocku będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat. 🚴‍♀️🏁
 
Z wielką przyjemnością wracamy do Serocka - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To piękny, pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, wymarzony do jazdy na rowerach górskich. Pojedziemy przez Góry Pobyłkowskie, Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. I jeszcze kultowy finisz. Ostatnie 200 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek. 🏞️🚴‍♂️
 
To będzie pierwszy z szesnastu etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2024, największej na Mazowszu i jednej z największych w Polsce serii maratonów na rowerach górskich. 🚵‍♂️🏅
 
Najważniejsza w imprezach Poland Bike jest dobra zabawa dla całych rodzin, a priorytetem perfekcyjna organizacja i bezpieczeństwo uczestników – podkreślił Grzegorz Wajs. - Biuro Zawodów na Rynku w Serocku otworzymy już w piątek, ale zapisać się można także w sobotę. Zapraszam na inaugurację LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku! 🎉🚴‍♀️
 
BIURO ZAWODÓW
Kolarskie Miasteczko (Serock, Rynek) – 5 kwietnia (piątek) godz. 14.00-17.30 i 6 kwietnia (sobota) od godz. 8.30
 
PROGRAM ZAWODÓW
godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2020-2022) oraz II (2018-2019)
godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross
godz. 11.15 - start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)
godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN
godz. 12.30 - start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)
godz. 14.30 - dekoracja dystansu MINI
godz. 15.00 - dekoracja dystansu MAX
 
LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.
 
 
W związku z imprezą informujemy o czasowej zmianie organizacji ruchu
 
6 kwietnia 2024 r. od godz. 08.00 do godz. 16.00
 
- całkowite wyłączenie z ruchu ul. Rynek pomiędzy ul. 11-go Listopada a ul. Brukową /usytuowana linia start - meta zawodów/
od godz. 11.00 do godz. 16.00
 
- ograniczenia w ruchu w centrum miasta na ul. Wolskiego, Zdrojowej, Retmańskiej, Brukowej, Niskiej, Rybaki, Rynek, 11-go Listopada, Nasielskiej, Polnej, Chrobrego / czasowe wstrzymanie ruchu na czas przejazdu zawodników/
Ruch pojazdów w ww. okresie w okolicy Rynku odbywać się będzie ulicami: Kościuszki (wjazd) i 11-go Listopada (wyjazd). Jednocześnie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w dojeździe do miejsca zamieszkania, o czym na bieżąco będą informować strażnicy miejscy w dniu imprezy oraz telefonicznie pod nr. 603 873 290 lub (22) 782 88 06.
 
Mając na uwadze powyższe zwracam się do Państwa z prośbą o zaparkowanie swoich pojazdów w miejscu innym niż wyłączone z ruchu.
Przepraszamy za czasowe utrudnienia w ruchu zapraszając jednocześnie do wzięcia udziału w imprezie.
 
 
 

Podziękowania Radzie Seniorów Miasta i Gminy Serock

Dobiega końca kadencja Rady Seniorów Miasta i Gminy Serock. Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 marca, przedstawiciele Rady Seniorów omówili najważniejsze działania, zrealizowane w ciągu ostatnich pięciu lat. Serdecznie dziękujemy Państwu za Waszą aktywność, niezliczone inicjatywy i wszelkie wsparcie.

Cieszymy się, że dobra współpraca między samorządem a grupami senioralnymi obfituje w tak wiele zrealizowanych przedsięwzięć, służących poprawie życia tej szczególnej grupy naszych mieszkańców.

 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów
 • zdjęcia podziękowania Radzie Seniorów

Wesołego Alleluja!

Święta Wielkanocne jednoczą nas wokół tajemnicy
Zmartwychwstania i siły, jaką zawiera w sobie życie.
 
Życzymy Państwu, aby te świąteczne dni były pełne wiosennej radości,
wielkanocnej nadziei i prawdy, która płynie z paschalnego przesłania.
 
Niech ten czas będzie obfitował w wyjątkowe spotkania i życzliwe gesty, niech pozwoli
zebrać piękne życzenia i odrodzi energię, która pozwoli je realizować.
 
Zdrowych, radosnych, wiosennych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą:
 
 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński
Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski