Rotator zdjęć

Główna treść strony 2022 rok

Weekend 14-15 maja w Serocku - zobacz, co się będzie działo

To kolejny majowy weekend, podczas którego odbędzie się wiele gminnych przedsięwzięć.

SPACERY HISTORYCZNE
14 i 15 maja – zapraszamy na spacery historyczne w ramach Nocy Muzeów. W sobotę po Serocku oprowadzał będzie przewodnik Pan Andrzej Dybek, a w niedzielę – przewodniczka Pani Marzena Baranowska. Start o godzinie 10.00 spod Izby Pamięci i Tradycji Rybackich, ul. Św. Wojciecha 1.

W niedzielę po Zegrzu oprowadzał będzie dr Mirosław Pakuła.

GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA
o godzinie. 17.00 Mszą świętą w kościele w Woli Kiełpińskiej rozpocznie się Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości pod remizą w Woli Kiełpińskiej, rozpoczną się o godzinie 18.00 a zakończą występem zespołu Aż po świt.

5. PÓŁMARATON ZEGRZYŃSKI
14 maja o godzinie 9.00 z serockiej plaży wystartuje Półmaraton Zegrzyński, który co roku przyciąga rzesze biegaczy. Zachęcamy do kibicowania!

WOJCIECHOWE ŚWIĘTOWANIE NA SPORTOWO
Trwają rozgrywki w ramach tegorocznego Wojciechowego Świętowania. 14 maja od godz. 9.00 w hali Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, ul. Wolskiego 8 będzie trwał turniej tenisa stołowego – III Memoriał Stanisława Ściechury.

15 maja od godziny 9.30 – na boisku w Woli Kiełpińskiej zmierzą się z sobą 6. piłkarskie.
Szczegóły na stronie www.sis.serock.pl 

SAMOCHODOWA MAJÓWKA 2022
15 maja o godzinie 10.00 z serockiego rynku wystartują uczestnicy 3 rundy Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski PZM oraz 5 rundy Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Polski.

IZBA PAMIĘCI I TRADYCJI RYBACKICH W SEROCKU
Od maja Izba Pamięci i Tradycji Rybackich czynna jest w każdy weekend (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) od 11.30 do 17.30. Wstęp bezpłatny. Więcej TUTAJ

WYSTAWY OUTDOOROWE
Podczas wiosennego spaceru warto obejrzeć wystawę przygotowaną na 5. urodziny Izby Pamięci w Serocku, zawieszonej przy budynku Izby, ul. św. Wojciecha. Opodal znajduje się także druga wystawa – przygotowana co prawda na ubiegłoroczną 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, ale z ponadczasowymi treściami, do zapoznania się z którymi gorąco zachęcamy. Przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kiełpińskiej zawieszona została wystawa, poświęcona 90-letniej historii jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kiełpińskiej.

TARGOWISKO
Przypominamy, że oprócz targu, który tradycyjnie odbywa się na serockim rynku, rolnicy i ich domowników mogą handlować na wyznaczonym do tego miejscu przy ul. Zacisze. To dobra okazja, aby uruchomić proces kupna/sprzedaży produktów od lokalnych rolników. Zachęcamy do korzystania z tego wariantu. Więcej TUTAJ.

STATEK Z WARSZAWY DO SEROCKA
Serockie rejsy turystyczne po Jeziorze Zegrzyńskim i przeprawy katamaranami ruszają w pierwszy czerwcowy weekend, ale już teraz można przypłynąć do Serocka z Warszawy statkiem Zefir. Szczegóły TUTAJ.

APLIKACJA GMINNA „SEROCK”
Wszystkie powyższe informacje, zaproszenia na przedsięwzięcia oraz szereg informacji praktycznych znajdziecie na naszej nowej, gminnej, aplikacji SEROCK. Gorąco zachęcamy do jej pobrania na Państwa smartfony. Więcej informacji TUTAJ.

PARKOWANIE – POZA RYNKIEM
W ramach akcji UWOLNIJ RYNEK – zachęcamy Państwa do pozostawiania swoich samochodów na parkingach zlokalizowanych na terenie miasta – poza rynkiem. W ten weekend dodatkową ku temu przesłanką jest odbywająca się w kościele parafialnym w Serocku I Komunia święta (godz. 12.15), która z pewnością zgromadzi wiele osób. 

 

 

  • uwolnij rynek
  • spacery historyczne
  • Gminny Dzień Strażaka
  • Półmaraton Zegrzyński
  • Wojciechowe świętowanie na sportowo
  • samochodowa Majówka 2022
  • Izba Pamięci i Tradycji Rybackich

wstecz