Rotator zdjęć

Główna treść strony 2022 rok

Projekt budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz coraz bliżej realizacji

Na dzisiejszej (20 kwietnia) konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach Rządowego Programu Kolej +. Wśród nich znalazł się projekt budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz.

To na razie informacja nieoficjalna, oczekujemy na doręczenie decyzji z PKP PLK o zakwalifikowaniu projektu.

Decyzja o zakwalifikowaniu projektu do realizacji w ramach programu „Kolej+” jest ukoronowaniem procesu aplikacyjnego, który dzięki wsparciu siedemnastu samorządów i ich zaufaniu udało się zakończyć w listopadzie ubiegłego roku.

Przed nami kolejny pracowity okres, w trakcie którego będziemy uzgadniać końcowy kształt umowy realizacyjnej, którą jako samorządy powinniśmy zawrzeć z PKP PLK w ciągu dwóch miesięcy od momentu oficjalnego doręczenia zawiadomienia o zakwalifikowaniu projektu.

Podczas konferencji Premier ogłosił, że budżet programu Kolej Plus zostanie zwiększony dwukrotnie do ponad 11 mld zł, z których zrealizowane zostaną 34 projekty.

Przypomnijmy: do programu złożono Studium proponujące realizację inwestycji wg trzech wariantów. W dalszym etapie prac dopracowywany będzie głównie wariant rekomendowany wg sporządzonego Studium (wariant W2). Ponieważ warianty były zdefiniowane w bardzo wstępny i ogólny sposób, na pewno będą one podlegały korektom na etapie dalszych prac.

Zgłoszony projekt, jest projektem dokumentacyjnym. Oznacza to, że do końca 2028 roku musimy zakończyć prace projektowe i doprowadzić do uzyskania pozwolenia na budowę.

O kolejnych krokach będziemy Państwa informować.

Odwiedź podstronę o projekcie - kliknij TUTAJ

wstecz