Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

#Szczepimy_się w ratuszu

31 lipca w Tymczasowym Punkcie Szczepień w budynku ratusza szczepienia będą realizowane szczepionką Johnson & Johnson - wyłącznie powyżej 18. roku życia oraz szczepionką firmy Pfizer.

Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. Punkt będzie czynny w godzinach 8.00 - 13.00.

Z myślą o najmłodszych pacjentach w wieku 12-15 lat, przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.

Opiekę medyczną w punkcie zapewni SP ZOZ w Serocku. Nowo powstały punkt szczepień wyposażony jest w odpowiednią infrastrukturę organizacyjno-techniczną zgodną z wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Do dyspozycji pacjentów jest stanowisko obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Tymczasowy Punkt Szczepień w serockim ratuszu zorganizowanym został przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku przy współpracy z SP ZOZ w Serocku.

Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego.

Przydatne informacje dotyczące innych możliwosci zaszczepienia się przeciwko Covid 19  w gminie Serock TUTAJ

 

  • szczepimy w ratuszu

wstecz