2019 rok

Menu rwd

Serock setnym punktem konsultacyjnym Programu Czyste Powietrze na Mazowszu

19 listopada 2019 roku Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka wraz z Zastępcą Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamilą Mokrzycką podpisał  setne  porozumienie w ramach współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze. Tym razem do współpracy z WFOŚiGW w Warszawie przyłączyła się gmina Serock, którą reprezentował Burmistrz Artur Borkowski.

Serock to już setny urząd na mapie województwa mazowieckiego, który będzie posiadał Punkt Konsultacyjny Czyste Powietrze.

Dzięki zawartemu dzisiaj porozumieniu,  tym  razem mieszkańcy Serocka i okolic,  będą mieli łatwiejszy dostęp do składania wniosków o atrakcyjne dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, a tym samym komfort życia mieszkańców.

Współpraca WFOŚiGW z urzędami przy realizacji Programu Czyste Powietrze polega na tym, że Fundusz organizuje dla pracowników urzędów szkolenia dotyczące prawidłowego wypełniania wniosków i ich weryfikacji. Natomiast w urzędzie będzie działał  punkt konsultacyjny, gdzie mieszkańcy będą mogli m.in. złożyć wniosek o dotacje. Dzięki porozumieniu mieszkańcy danej gminy nie muszą już jeździć do siedziby WFOŚiGW w Warszawie, czy wydziałów zamiejscowych, ale mogą wszelkie formalności związane z Programem Czyste Powietrze załatwić na miejscu w swoim urzędzie. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie beneficjentom załatwianie wszelkich formalności blisko swojego miejsca zamieszkania.

Więcej informacji na temat programu TUTAJ

Źródło: www.wfosigw.pl 

wstecz

Powrót do topu strony