2019 rok

Menu rwd

Zapraszamy na przedsięwzięcia weekendowe

Najbliższy weekend obfitował będzie w wydarzenia nawiązujące do staropolskiej tradycji Nocy Kupały. 22 czerwca bowiem spotykamy się na serockich "Wiankach" - przedsięwzięciu, podczas którego tradycyjnie puszczane będą na rzekę barwne, kwietne wianki.

W tym roku będzie jednak jeszcze bardziej słowiańsko i bardziej magicznie - o godzinie 19.00 grupa biorąca udział w warsztatach teatralnych pod okiem Ani Kutkowskiej i wokalno-muzycznych pod okiem Bogusi Segiet zaprezentuje widowisko obrzędowe poświęcone właśnie Nocy Kupały. Zarówno warsztaty jak i widowisko organizowane są w ramach projektu "Rola Folklora - czyli serockie poszukiwania lokalnej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach".

Zachęcamy Państwa, aby tego dnia ubrać się na biało i ozdobić głowy kwietnymi wiankami.

Tego dnia czekać będzie na Państwa również wiele innych atrakcji: występy artystyczne, pokaz spadochroniarski, koncert szantowy i wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Wcześniej - również na plaży - będzie miała miejsce część sportowo-rekreacyjna Wianków. Następnego dnia natomiast - na Wianki zaprasza również sołectwo Wierzbica.

Tradycyjnie zapraszamy także do Izby Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku oraz do skorzystania z oferty rejsów statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim oraz rejsów katamaranem.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o organizowanych w gminie przedsięwzięciach zapisz się do bazy Mobilnego Systemu Informacji SISMS lub ściągnij na smartfona aplikację BLISKO. 

Pozostałe zaproszenia oraz szczegóły na plakatach poniżej.

 

wstecz

Powrót do topu strony