2018 rok

Menu rwd

Konkurs „Pomnik przyrody - okazały i dostojny” rozstrzygnięty!

Informujemy, że w dniach 21 maja – 28 września 2018 r. został przeprowadzony konkurs przyrodniczy ,,Pomnik przyrody – okazały i dostojny”. Główną ideą konkursu było zaproszenie mieszkańców gminy Serock do aktywnego udziału w poznawaniu bogactwa przyrodniczego gminy Serock oraz poszerzenie wiedzy na temat form ochrony przyrody obowiązujących w Polsce. Konkurs skierowany był do mieszkańców Miasta i Gminy Serock. Prace zgłaszane do konkursu miały opisać lub zobrazować i przedstawić pomniki przyrody znajdujące się na terenie gminy Serock. Prace mogły być wykonywane w różnych formach artystycznych (fotografia, praca literacka, praca plastyczna). Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku do lat 6, dzieci w wieku powyżej 6 lat do 14 lat, młodzież w wieku powyżej 14 lat do 18 lat, dorośli powyżej 18 roku życia.
Do konkursu ogółem zgłoszono 23 prace, wśród których były: fotografie cyfrowe, rysunki wykonane pastelami, kolaże ze zdjęć, rzeźby ceramiczne, prace wykonane techniką fusing (gorącego szkła). Wśród prac było również opowiadanie dotyczące historii starego drzewa.
Wyłonienie prac tych najlepszych spośród wszystkich stanowiło nie lada wyzwanie dla Komisji Konkursowej, zwłaszcza, że każda z prac była inna, na swój sposób oryginalna.  W związku z czym postanowiono wyłonić i nagrodzić dwie prace:
- Pani Ewa Jasik  - praca wykonana trybem manualnym. Zdjęcia głazu narzutowego i zdjęć pejzażu (okolice Serocka), wykonane techniką podwójnej ekspozycji.
- Pani Krystyna Wszołek – kolaż ze zdjęć wykonanych przez autora. Dąb szypułkowy widziany z różnej perspektywy, o różnych porach dnia, przedstawiony w okolicy, w której się znajduje.
Z uwagi na wysoki poziom wykonania pozostałych prac, uwzględniając walory artystyczne, wkład pracy własnej oraz pomysłowość autorów prac Komisja Konkursowa postanowiła wyróżnić autorów wszystkich prac zgłoszonych do konkursu.
Nagrody w konkursie zostały wręczone uczestnikom 15 listopada (czwartek) 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku. Wszystkie prace konkursowe, które brały udział w wystawie,  można oglądać do dnia 15 listopada 2018 r., podczas zorganizowanej wystawy w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz

Powrót do topu strony