Rotator zdjęć

Główna treść strony ROZWIJAMY GMINĘ

ROZWIJAMY GMINĘ

Stronicowanie

 • Opłata za sprzedaż napojów alkoholowych

  Opłata za sprzedaż napojów alkoholowych

  2019.01.07

  Urząd Miasta i Gminy Serock przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż są zobowiązani do uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2019 r.

 • Od nowego roku rusza „Mały ZUS”

  Od nowego roku rusza „Mały ZUS”

  2018.12.31

  Mały ZUS to nowy rodzaj ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Od 1 stycznia 2019 r., będą one uzależnione od obrotów przedsiębiorcy. 

  Aby skorzystać z „małego ZUS” przedsiębiorca:

  • musi prowadzić działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub innych przepisów szczególnych,
  • przychód z tytułu działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym, jeśli prowadziłeś ją przez cały rok, nie może przekroczyć trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu poprzedniego roku.

  Szczegóły na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
   

 • Świąteczny jarmark w Serocku

  Świąteczny jarmark w Serocku

  2018.12.17

  Świąteczny jarmark zorganizowany 16 grudnia przez Centrum Kultury i Czytelnictwa we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Serocku, przyciągnął prawdziwe tłumy. Liczne kramy gwarantowały, że każdy kupujący znalazł coś dla siebie. Kupić można było ozdoby choinkowe, świąteczne stroiki, wigilijne potrawy, miód, świeczki, ręcznie malowane kubki, zabawki i inne upominki. Nie straszne było zimno – gorąca herbata, lub kto wolał - grzane wino, zupa rybna czy inne ciepłe potrawy, które można było zjeść na miejscu – ogrzewały i dodawały energii. Blisko trzydziestu sprzedających przygotowało swoje stoiska m.in. rękodzielnicy, Koła Gospodyń, Sołectwo Jadwisin, Złoty Lin oraz inni lokalni przedsiębiorcy.     
   

 • Jarmark świąteczny na serockim rynku

  Jarmark świąteczny na serockim rynku

  2018.12.12

  Już w najbliższą niedzielę, na serockim rynku odbędzie się spotkanie wigilijne dla mieszkańców miasta i gminy Serock. Wcześniej jednak – od godziny 16.00 zapraszamy Państwa na przedświąteczny jarmark. Na zachętę, i niejako obietnicę udanych zakupów – galeria produktów, które między innymi można będzie kupić. Serdecznie zapraszamy!    

 • PUP zaprasza na konferencję

  PUP zaprasza na konferencję

  2018.12.03

  Konferencja Partnerstwo Lokalne na Rzecz Ożywienia Gospodarczego w Powiecie Legionowskim z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego, przedsiębiorców, III sektora, sektora ekonomii społecznej i aktywnych mieszkańców powiatu legionowskiego, odbędzie się 11 grudnia 2018 r.  w sali widowiskowej w legionowskim ratuszu w godzinach 9.00-12.30

 • Nabór wniosków w sprawie dotacji

  Nabór wniosków w sprawie dotacji

  2018.11.16

  Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie od dnia 14.11.2018 r. do dnia 21.11.2018 r. ogłasza nabór wniosków w sprawie przyznania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach środków z  Funduszu Pracy.

 • Serock na PAIH Expo 2018

  Serock na PAIH Expo 2018

  2018.10.26

  25 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyło się ogólnopolskie Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą. W wydarzeniu, organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, uczestniczyli polscy przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem swojej działalności na rynkach zagranicznych, przedstawiciele polskich agencji wsparcia biznesu, Biur Zagranicznych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Specjalnych Stref Ekonomicznych, samorządów, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 
  O wysokiej randze wydarzenia świadczy udział Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Pana Mateusza Morawieckiego oraz Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Pani Jadwigi Emiliewicz.

   

 • Zaproszenie na II Forum Gospodarcze Powiatu Legionowskiego

  Zaproszenie na II Forum Gospodarcze Powiatu Legionowskiego

  2018.10.11

  Zaproszenie na II Forum Gospodarcze Powiatu Legionowskiego, które odbędzie się w dniu 30 października br. w Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie przy ulicy Kościuszki 8 A, w godz. 11.00-15.00.

  Do udziału w wydarzeniu zaproszono ponad 200 przedsiębiorców. Ponadto, uczestnikami spotkania będą reprezentanci administracji publicznej, samorządów lokalnych, instytucji rynku pracy, instytucji pomocy społecznej, podmiotów ekonomii społecznej z terenu powiatu legionowskiego oraz powiatów sąsiednich.

  Wśród gości honorowych będą m.in. Prezesi i Dyrektorzy Biur Powiatowych Izb Gospodarczych z województwa mazowieckiego.

  W załączeniu Program spotkania wraz z klauzulą informacyjną RODO.

   

 • Spotkanie z przedsiębiorcami

  Spotkanie z przedsiębiorcami

  2018.10.08

  5 października w ratuszu odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji współpracujących z serockim samorządem. Uroczystość była okazją do wspólnej refleksji nad zmianami jakie zaszły w gminie. Bez wątpienia są one wynikiem dobrej, często wieloletniej, współpracy Urzędu z osobami prowadzącymi różnego rodzaju działalność gospodarczą oraz z instytucjami, które działają w różnych sferach życia społecznego i gospodarczego.

  Serdecznie dziękujemy Państwu za obecność.

   

 • Zaproszenie na targi EXPO 2018

  Zaproszenie na targi EXPO 2018

  2018.10.03

  Zapraszamy serockich eksporterów i inwestorów do udziału w targach PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą, które odbędą się 25 października 2018 r. na PGE Narodowy w Warszawie. Wydarzenie będzie miało charakter warsztatowy, co umożliwi firmom pozyskanie praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata. W targach będą uczestniczyć przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Serocku. W celu pozyskania szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Urzędu pod nr tel. (22) 782 88 27.
  Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o targach przekazane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu:

   

Stronicowanie