Rotator zdjęć

Główna treść strony 2014

Święto Szkoły w serockim Gimnazjum im. Romualda Traugutta

Coroczne obchody święta szkoły są okazją do wspomnienia tych, którzy szczególnie zasłużyli się dla ratowania zgnębionej ojczyzny. Romuald Traugutt, patron naszej szkoły oraz powstańcy styczniowi zasługują na to, abyśmy zawsze pamiętali o ich ofierze, wyrzeczeniach i cierpieniu, jakiego musieli doświadczyć, aby dać świadectwo patriotyzmu i miłości do własnego kraju.

W środę, 22 stycznia 2014, podczas uroczystego apelu, po raz kolejny wspominaliśmy bohaterów powstania, żeby pamięć o nich nigdy nie umarła. Często zastanawiamy się, w jaki sposób przekazać uczniom gimnazjum wartości , którym hołdował nasz patron. W tym roku pani dyrektor Małgorzata Szczerba wygłosiła niezwykle interesujące przemówienie dotyczące historii szkoły w Serocku. Przedstawiła wiele faktów z życia miasta, na potwierdzenie tego, iż nadanie Gimnazjum imienia Romualda Traugutta nie było przypadkiem. Następnie uczniowie przedstawili, krótki program artystyczny, w którym znalazły się utwory poetyckie oraz fragment prozy, będący wspomnieniem o ostatnim dyktatorze powstania, a także niezwykle wzruszająca kolęda powstańcza w wykonaniu jednej z uczennic. Uczniowie przygotowali również prezentację, podsumowującą działania szkoły w roku 2013, który to rok, został ogłoszony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Rokiem Powstania Styczniowego. Na zaproszenie Pana Prezydenta nasze gimnazjum brało bowiem udział w uroczystościach związanych z obchodami 150 rocznicy wybuchu powstania.

 Podczas apelu zostały rozdane nagrody dla laureatów konkursów wiedzy o patronie szkoły oraz   limeryk o Romualdzie Traugutcie i bohaterach powstania.

 Mamy nadzieję, iż będzie to kolejna uroczystość, która zostanie w pamięci wszystkim obecnym na sali gimnastycznej zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz miasta, emerytowani nauczyciele, oraz uczniowie i pracownicy Gimnazjum w Serocku.

Aleksandra  Rokicka – Szymajda

 

 

Jeden ze zwycięskich limeryków

„Droga do wyzwolenia”

Od długiego czasu naród był w niewoli,

Od braku wolności nic bardziej  nie boli.

Połączyli  siły czerwoni i biali,

Aby w styczniu ruszyć razem na Moskali

I przybliżyć naród do wolności

Weronika Mrozowska z kl.Ia

  • -
  • -
  • -
  • -

wstecz