Rotator zdjęć

Główna treść strony 2015

Już 5 psich adopcji w 2015 roku!

„Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa”

Miło nam poinformować, że w 2015 roku dzięki akcji „Pies czeka na człowieka”, 5 bezdomnych piesków z terenu naszej gminy znalazło nowych opiekunów.

Jednocześnie przypominamy, że osoba, która zdecyduje się na przygarnięcie bezdomnego psa, podpisuje umowę adopcyjną, w ramach której ma zapewnione dla swojego nowego pupila bezpłatne usługi weterynaryjne m.in. pakiet szczepień okresowych przeciw chorobom zakaźnym i wściekliźnie, a także sterylizację lub kastrację oraz chip.

Wszystkich, którym bliski jest los porzuconych zwierząt informujemy, że ogłoszenia o pieskach poszukujących opiekunów, wraz z ich zdjęciami ukazują się na stronie www.serock.pl w zakładce „Pies czeka na człowieka”.

Refeart Ochrony Środowiska Rolnictwa i Lesnictwa

Serocki Klub Aktywnego Seniora obchodził 10. urodziny

Już od 10 lat Klub Aktywnego Seniora realizuje działania pozwalające na rozwijanie i propagowanie różnych form twórczej działalności Seniorów, integrowanie i aktywizowanie osób starszych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez wspólne spotkania, inicjatywy oraz integracyjne wyjazdy krajoznawcze oraz wyjazdy do muzeów czy teatrów.

17 stycznia 2015 r. Klub Aktywnego Seniora działający przy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku obchodził jubileusz 10-lecia. Z okazji jubileuszu seniorzy zorganizowali wspólne  spotkanie. Podczas spotkania obecni byli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, który wręczył przewodniczącej KAS Marii Chimkowskiej - kwiaty oraz list gratulacyjny. Burmistrz w swej wypowiedzi podziękował seniorom za aktywną działalność i obecność w życiu społeczno-kulturalnym Miasta i Gminy Serock. Burmistrz zaznaczył również jak ważna jest rola seniora w społeczeństwie.  Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa Tomasz Gęsikowski, wręczył w imieniu swoim i pracowników symboliczna pamiątkę i przekazał tort jubileuszowy w podziękowaniu za wspólne lata współpracy z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

W Zegrzu oddali krew – cenny dar życia

   21 stycznia 2015 roku zegrzyńscy żołnierze oddali krew – cenny dar życia. To pierwsza w tym roku akcja zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (HDK PCK przy CSŁiI).

   W tym potrzebnym przedsięwzięciu uczestniczyli żołnierze i pracownicy wojska zegrzyńskiego Centrum oraz stacjonujących tutaj jednostek wojskowych. W akcję szczególnie zaangażowali się także elewi odbywający służbę przygotowawczą do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Łącznie 29 osób oddało 13 litrów tego życiodajnego płynu, który zostanie przekazany do banku Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

   Krew jest ciągle potrzebna dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach. Potrzebują ją także pacjenci z chorobami rozrostowymi i nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla właśnie tych osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi. Następne takie szlachetne przedsięwzięcie w zegrzyńskim Centrum odbędzie się 10 lutego 2015 roku.
 

„Wsparcie w starcie”

„Wsparcie w starcieto rządowy program, wdrożony na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej”.

Celem Programu „Wsparcie w starcie” jest rozwój przedsiębiorczości dzięki nisko oprocentowanym pożyczkom na start biznesu dla osób bezrobotnych.

DLA KOGO?

 • Absolwentów szkół średnich oraz wyższych tj. I, II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu / daty ukończenia szkoły,
 • Studentów ostatniego roku, którzy na dzień składania wniosku nie są zatrudnieni oraz nie wykonują innej pracy zarobkowej.

Program przeznaczony dla osób zakładających firmę w województwie mazowieckim.

NA CO?

 • na wydatki związane z uruchomieniem działalności gospodarczej w ramach pożyczki podstawowej,
 • na zatrudnienie osoby bezrobotnej w ramach pożyczki uzupełniającej.

Chcesz wiedzieć więcej o programie? Kliknij TUTAJ 

 

Planowane wyłączenie prądu w Borowej Górze - 23.01.2015 r.

PGE Dystrybucja S.A Oddział Warszawa RE Legionowo zawiadamia, że w najbliższym czasie planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców zamieszkałych w Borowej Górze.

Eliminacje Powiatu Legionowskiego do „Kolędowego Serca Mazowsza”

12 stycznia 2015 r. w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki zostały przeprowadzone eliminacje Powiatu Legionowskiego do VII edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”.
W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 21 podmiotów artystycznych (około 200 osób) działających w instytucjach oświatowych oraz ośrodkach kultury na terenie Garnizonu Zegrze: w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, filii Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie Drugim, Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonnie, Gminnym Centrum Kultury i Sportu Filia w Chotomowie, Zespole Szkół w Zegrzu, w Ośrodku Kultury w Wieliszewie, Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.
Wykonawców oceniała Rada Artystyczna w składzie:
Przewodnicząca, Jolanta Wojtaś – Zapora , kierownik Oddziału Działalności Kulturalnej WCO, oraz :
-  Barbara Żarnowiecka – starszy instruktor Klubu CSŁiI,
- szer. kadet Michał Nidziałek – kadet Kursu Muzyków Orkiestr Wojskowych.
Tytuł Laureata „wyśpiewali” następujący uczestnicy:
- duet Katarzyna i Magdalena Pasierbowicz z Gminnego Centrum Kultury i Sportu Filia w Chotomowie (kategoria klasy IV – VI),
- Milena Ignaciuk z Gminnego Centrum Kultury w Łajskach (kategoria klasy I – III),
- Karolina Ilnicka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie (kategoria klasy I – III),
- Katarzyna Kiraga z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku (kategoria klasy I – III),
- Zespół Wokalny Kantado Koro z Ośrodka Kultury w Wieliszewie (kategoria klasy IV – VI),
- Zespół Smyczki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonnie (kategoria klasy IV – VI).
Ponadto Rada Artystyczna przyznała dwa wyróżnienia: dla Chóru Echo Nieporętu z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie oraz dla Igora Jaszczuka z zespołu Młodzież 50+ z Fili Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie Drugim.
Laureaci eliminacji powiatowych wezmą udział w finale VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”, który odbędzie się 16 stycznia 2015 r. w Siedlcach.
Wszystkim artystom życzymy powodzenia!


Zdjęcia: Kinga Wilusz
Tekst: Katarzyna Sobiecka – Tomporowska

Czekamy na Wasze pomysły!

Już wkrótce Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Serock zmieni swoją siedzibę. Książki będziemy wypożyczać na parterze budynku  przy ul. Tadeusza Kościuszki  15.

Miejsce po dawnej bibliotece zostanie wyremontowane i odnowione. Czekamy na Państwa pomysły, dotyczące sposobu zagospodarowania pomieszczeń dawnej biblioteki, o powierzchni 135 m2 pod adresem ul. Kościuszki 8. Należy zwrócić uwagę, że ze względu na usytuowanie tego miejsca (wspólnota mieszkaniowa) - proponowane przez Państwa rozwiązania i pomysły nie mogą być uciążliwe dla mieszkańców (hałas, zapachy, itp.). Jeżeli macie ciekawe sugestie -  jak wykorzystać to miejsce, prosimy o przesłanie ich na adres mailowy  promocja@serock.pl. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają nagrody – gadżety promocyjne UMiG w Serocku.

Czekamy na Wasze pomysły!

Spotkanie przy szopce bożonarodzeniowej w Nowej Wsi - Anno Domini 2015.

W Nowej Wsi, jak co roku w Boże Narodzenie.

Szopkę tu ubrało Sympatyków Stowarzyszenie.

Jest Maria i Józef, i Chrystus maleńki,

Sianko i światełka drewnianej stajenki.

 

W styczniową „wiosenną”, choć mokrą sobotę

Pod szopkę każdy przybył, co miał na to ochotę,

Spotkał się z proboszczem, zaraz po Kolędzie

Wiedząc, że śpiewanie zaraz się odbędzie.

 

Za zakrętem stali

Kolędy śpiewali

Każdy przyszedł pieszo

Aniołki się cieszą

 

Ksiądz wesoły także

Że tu we wsi wszakże

Jest taki obyczaj

I zgoda zazwyczaj.

 

Nowej Wsi mieszkańcy, ze śpiewnikiem w ręku

wiele kolęd odśpiewali głosami pełnych wdzięku.

Po raz pierwszy w dziejach - świątecznie rozświetlona

Była wioska nasza śpiewem i radością mocno przepojona.

 

A nasz Ksiądz Dobrodziej, jak nas przyzwyczaił,

Dobrym słowem nas uraczył, o Bogu zagaił.

O parafii, o przyjaźni, także o rodzinie

Obiecał, że za nasze uczynki Niebo nas nie minie.

 

Dariusz Stradomski
Stowarzyszenie Sympatyków Nowej Wsi

Planowane wyłączenie energii elektrycznej 12.01.2015 r. w Serocku

PGE Dystrybucja S.A Oddział Warszawa RE Legionowo zawiadamia, że w najbliższym czasie planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców zamieszkałych w Serocku.

Grudniowy numer Informatora Gminy Serock

Zapraszamy do lektury.

Zmiana terminu odbioru odpadów z miejscowości Dębinki, Karolino, Marynino

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że odbiór odpadów z miejscowości Dębinki, Karolino i Marynino (z uwagi na przypadające święto Trzech Króli- dzień ustawowo wolny od pracy) z dnia 06.01.2015r. został przeniesiony na 10.01.2015r. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramami dostępnymi TUTAJ, czy na urzędowych tablicach ogłoszeń zlokalizowanych na terenie gminy. Harmonogramy dostępne są do pobrania w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Serock, Miejsko- Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Serocku oraz u sołtysów poszczególnych miejscowości.

 

Masz talent? Zaprezentuj go w Wieliszewie

Zapraszamy mieszkańców powiatu legionowskiego do udziału w konkursie "Nasz Talent", którego organizatorem jest Gmina Wieliszew, a nad którym patronat objął Starosta Legionowski.  

Jest to już 6. edycja Konkursu, którego zadaniem jest promocja osób utalentowanych i wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 17 stycznia 2015 r., od godz. 16.00, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie.

Uczestnikiem Konkursu może zostać każdy bez względu na wiek. Miejsce zamieszkania uczestnika - w obrębie Powiatu Legionowskiego. Zgłoszenia Organizatorzy przyjmują do 12 stycznia 2015 r.

Więcej TUTAJ

Ferie zimowe 2015

Ferie zimowe w województwie mazowieckim rozpoczynają się 19 stycznia 2015 roku i potrwają do 1 lutego 2015 roku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami gminnych placówek dla dzieci i młodzieży na spędzenie tego wolnego czasu.

Aby zobaczyć oferty, kliknij TUTAJ

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

11 stycznia 2015 roku już po raz XXIII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundusze zbierane były "dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów".

W gminie Serock zorganizowane zostały dwa sztaby: w Szkole Podstawowej w Jadwisinie i w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Poniżej znajdują się informacje o atrakcjach, ktore czekały na Państwa tego dnia w gminnych sztabach.

 

Sztab WOŚP w Szkole Podstawowej w Jadwisinie ul. Szkolna 46

Graliśmy i gotowaliśmy dla Orkiestry i dla Was w Szkole Podstawowej w Jadwisinie 11 stycznia 2015

Od 13:00 do 19:00

Oj znowu się działo w Jadwisine... XXIII już ( jak ten czas leci) finał WOŚP nie mógł odbyć się bez udziału sztabu z Jadwisina od lat już grającego w świątecznej orkiestrze pod dyrygenturą pani Moniki Krajewskiej. Dzięki niej właśnie, orkiestra w Jadwisinie od kilku już lat gra niestrudzenie, nieustająco i nigdy nie fałszuje. Można wręcz stwierdzić, że z roku na rok jest doskonalsza. Również tym razem atrakcji było całe mnóstwo, wolontariuszy i uczestników zaś jeszcze więcej, jeszcze bardziej ochoczych, szczodrych i szczerych. Dzięki nim właśnie pobiliśmy kolejny rekord zbierając 18.496 złotych!!!!!!!!!!!!!!!. Jadwisińską orkiestrę wspierało dzielnie Tradycyjne Koło Gospodyń  z Dosina serwując smakowite pierogi, chleb ze smalcem, gofry i frytki:).Rodzice uczniów jadwisińskiej podstawówki przygotowali smakowite wypieki do kawiarenki. Nie zabrakło pysznej i rozgrzewającej kawy, od pana Piotra Bułynko oraz tradycyjnej grochówki bigosu i flaków  przygotowanych przez panią Małgosię i panią Krysię. Na scenie królowała Pani Beata Mularska wspólnie z panią  Izą Woźniak i panią Magdą Wujkowską. Centrum Łączności i Informatyki z Zegrza  udostępniło nagłośnienie oraz zorganizowało strzelnicę wraz ze stoiskiem promocyjnym. Ponad to jak zawsze odbyła się loteria oraz licytacja fantów i puściliśmy światełko do nieba dzięki Państwu Barbarze i Dariuszowi Kosewskim. Takiego finału mogą nam pozazdrościć wszyscy. Scena zapełniona była po brzegi, mnóstwo atrakcji, talentów, szczerych i otwartych ludzi, wytrwałej młodzieży, wrażliwych, pracowitych, pełnych zapału i entuzjazmu. Cudowna integracja całej społeczności, nieustająca świetna zabawa, orkiestra serc... tak właśnie należy określić wieczór 11 stycznia 2015 roku. Szczególne podziękowania za ten niezwykły wieczór i za wspólne granie należą się sołtysom:  wsi Jadwisin  panu Krzysztofowi Pielach i Dosin panu Jarosławowi Nowakowskiemu oraz wszystkim mieszkańcom, którzy ponownie włączyli się do świątecznego grania z naszą orkiestrą.

Imprezę organizowały:

Szkoła Podstawowa im. J. szaniawskiego w Jadwisinie

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Jadwisinie

Centrum Szkolenie Łącznści i Informatyki w Zegrzu

ZEBRALIŚMY PONAD 18 TYS ZŁ!!!!!!!! DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                                                                                                                                                              

Sztab WOŚP w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Wolskiego 8

Rozpoczęliśmy o 12.00. Powitał wszystkich i całą imprezę poprowadził emerytowany dyrektor Ośrodka Kultury p. Piotr Kowalczyk.

W trakcie trwania finału mieliśmy szansę obejrzeć i posłuchać wielu utalentowanych mieszkańców gminy Serock. Rozpoczęliśmy występem grup przedszkolnych z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku, następnie wystąpili podopieczni p. Mateusza Kilka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Serocku z programem przygotowanym na 25lecie uchwalenia Konwencji Praw Dziecka oraz grupa wokalno – taneczna Violinki ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie

Z ogromnym entuzjazmem spotkał się występ grup tanecznych ze Studia tańca „Swag” oraz występ Mateusz Sokolnickiego „Mat Soko” oraz Łukasza Karpika „Karpiu”. Na koniec dnia mogliśmy również posłuchać koncertu zespołów: Local Bues Band oraz ESPALDA.

 

Z atrakcji sportowych obejrzeliśmy pokaz Judo prowadzony przez Kingę Zalewską oraz Zumbę dla każdego – prezentowały się dzieci, młodzież i panie.

Można było również zagrać z naszymi młodymi mistrzami w ping-ponga oraz spróbować swoich sił w brydżu sportowym.

Najmłodsi z radością korzystali z kącika zabaw oraz bardzo chętnie malowali buzie.

Wiele osób korzystało również ze stoisk kosmetycznych Oriflame i Mary Kay.

W 23 finał WOŚP entuzjastycznie włączył się Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności

W ramach swojego stoiska zorganizował:

- kamuflaż wojskowy,  czyli malowanie twarzy po “wojskowemu”

- mini wystawy sprzętu wojskowego o różnym przeznaczeniu

- prezentacja mini systemu wojskowej polowej łączności przewodowej

- prezentacja sprzętu wojskowej łączności radiowej

- prezentacja elementów wyposażenia indywidualnego żołnierzy.

Najmłodsi chętnie przymierzali hełmy oraz maski gazowe.

Jednym z ważniejszych punktów programu były licytacje. Najbardziej rozchwytywane okazały się przedmioty prezentowane przez Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności oraz vouchery na kolacje w okolicznych restauracjach: Narvil, Karczma pod Strzecha, restauracji Bosman.

Dzięki uprzejmości serockich przedsiębiorców oraz zaangażowanych mieszkańców licytowaliśmy również: vouchery na zabiegi kosmetyczne oraz fryzjerskie, przedmioty ze sklepu żelazno-hydrualicznego braci Kozłowskich, zaproszenia do teatru Kamienica i pamiątki od polskich gwiazd ofiarowane przez dyrektora Centrum Kultury i Czytelnictwa p.Tomasza Gęsikowskiego , piękny tort w kształcie serca zrobiony przez Ilonę Wojtkowską Domowy Raj, kosmetyki Oriflame, gadżety z logo Wielkiej Orkiestry oraz lalki szyte specjalnie na tę okazję i torby szyte przez miejscową krawcową oraz wiele, wiele innych przedmiotów.

Zlicytowaliśmy również wycieczkę na komisariat policji w Serocku.

O Nasze podniebienia zadbały:

 • Restauracja Kuchnia Polska: bigos i pierogi
 • Garmażeria Łasuch: zupa ogórkowa
 • Restauracja Pauza: bigos, fasolka
 • Restauracja Złoty Okoń: przepyszna pomidorowa
 • Tradycyjne Koło Gospodyń Wiejskich DOSIN chleb ze smalcem, pierogi oraz ciasta pieczone przez Mieszkanki Gminy Serock.
 • zimne napoje - sklep "U Włada"
 • kawa i herbata - Agnieszka Kazimierczak

 

Nasz finał nie udałby się również bez pomocy wolontariuszy – tych młodszych z Gimnazjum im. Traugutta w Serocku oraz grona mieszkanek gminy serock.

Korzystając z okazji Sztab WOŚP Serock chciałby podziękować wszystkim darczyńcom wspierających nas przy organizacji 23 finału WOŚP w SEROCKU. Dzięki Wam i hojności naszych mieszkańców udało nam się zebrać  ponad 15 tysięcy złotych!!

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!

Fotorelacja z 23. Finału WOŚP w Jadwisinie

Fotorelacja z 23. Finału WOŚP w Serocku

„POWSINOGI” - relacje klubowe

Projekt  poświęcony 70-tej rocznicy POWSTANIA WARSZAWSKIEGO realizowany w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 zainteresował i skupił 72 osoby (troje prowadzących tj.; kier. Grupy, wychowawcę, przewodnika oraz podopiecznych i członków ich rodzin).

Planowane cztery wyprawy;27.IX.,11.X., 8.XI., 30.XII., odbyły się zgodnie z planem. Jedynie choroby pomieszały szyki uczestnikom, tak że nie każdemu udało się uczestniczyć we wszystkich czterech edycjach. Uczestniczką całości projektu była Daria Tańska oraz wolontariuszka Monika Żądło. Daria została  wyróżniona na ostatniej wyprawie plakietką odblaskową UŚMIECHU – należą się jej się wielkie brawa.    

Powstały piękne prace plastyczne upamiętniające te chwile. Projekt połączył trzy pokolenia; dzieci, rodziców i dziadków. Przekazywana wiedza przez przewodników stała się bliższa, lepiej przyswajana a także wzbogacona o wspomnienia własne rodzin, zwłaszcza przez pokolenie dziadków. Jak się okazuje i w naszym środowisku mieszkają potomkowie Tych, którzy w Powstaniu Warszawskim walczyli, a nawet oddali swe młode życie. Wszyscy uczestnicy projektu poszerzyli swą wiedzę o tak zwanych grobach „NA ŁĄCCE”  (osób pomordowanych więźniów PRL od połowy 1948 roku do 1956 roku).  
 
Jako pomysłodawca i organizator tego projektu wszystkim jego uczestnikom serdecznie dziękuję. Najgorętsze  słowa podzięki kieruję do wszystkich dorosłych którzy poświęcili swój czas młodemu pokoleniu i pomogli przyswoić tę jakże trudną wiedzę o własnym kraju i własnym narodzie. Słowa wdzięczności  kieruję  do P. Beaty, od której otrzymaliśmy znicze. Rozświetliły one groby POWSTAŃCZE oraz groby „NA ŁĄCZCE”  Nekropoli Powązkowskiej. Zaś 30.XII.dzieci i młodzież  utworzyła z nich pięknie jaśniejący znak POLSKI WALCZĄCEJ symbol powstańczy pod pomnikiem poświęconym POWSTANIU WARSZAWSKIEMU na zakończenie projektu.

Ostatni spacer po Warszawie w świątecznej szacie nasunął nowy pomysł dla naszej grupy, na II semestr. Będą to spacery po Warszawie śladami „LALKI” Bolesława Prusa.
To nowe wyzwanie zostało zaakceptowane przez grupę, odkurzy   lekturę z czasów młodości dziadków i rodziców, wprowadzi w czarodziejski świat książki dzieciaki i młodzież.
Projekt rozpoczniemy biwakiem  i wspólnym czytaniem fragmentów lektury. Do jego realizacji zaprosiliśmy  panią Krystynę przewodnika, z którą tak mile i owocnie spędzaliśmy czas, a zaproszenie zostało przyjęte.

Wspólnym spontanicznym pomysłem jest wcielenie się w epokę po przez spacer w strojach z tamtych lat po jednym z opisanych parków. Spodziewam się wspaniałej zabawy i zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do udziału w tym projekcie. Szczegółowy plan projektu ukaże się niebawem.

Janina Orzepowska
Starszy Wychowawca
Koordynator G.Z.Ś.Ś. w Serocku 

Nie czekaj, pozbądź się azbestu!

Informujemy, że aby w bieżącym roku skorzystać z dotacji na demontaż lub odbiór wyrobów zawierających azbest, należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2015 roku, kompletny wniosek.
Wniosek wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej www.serock.pl w zakładce odbiór azbestu lub dla mieszkańca – ochrona środowiska, a także w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku w pok. nr 11 lub pod nr tel. (0-22) 782-88-39 i (0-22) 782-88-40.
Wnioski złożone po ww. terminie, będą możliwe do zrealizowania dopiero w 2016 roku.


Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa