Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Mistrz z Zegrza

26 września 2020 r. Jakub Rochnowski zwyciężył w II eliminacjach Mistrzostw Polski tym samym uzyskując tytuł Mistrza Polski w motorowodnej kat. GT30.

Był to zakończony wielkim sukcesem debiut w tej klasie młodego, piętnastoletniego zawodnika, który jest obecnie najmłodszym motorowodniakiem startującym w tej kategorii. W bieżącym roku do rywalizacji stanęło ośmiu, w większości bardzo już doświadczonych zawodników z polskich klubów motorowodnych.

Jakub jeszcze niedawno rywalizował w młodzieżowej klasie GT15 i choć wiekowo mógłby jeszcze dalej w niej startować, już w tym roku zdecydował spróbować swoich sił w dorosłej klasie GT30. Na tegoroczne Mistrzostwa Polski pojechał z planem, by zdobywać cenne doświadczenie, a finalnie pokonał wszystkich zawodników.

Mimo deszczowej pogody zawody przebiegły wzorowo i w doskonałej atmosferze, świetnie sprawdziły się także służby zabezpieczające i przede wszystkim publiczność, której znaczna liczba zgromadzona wokół jeziora naprawdę była imponująca.

Zawody w Rogoźnie zakończyły tegoroczny sezon Motorowodnych MP.  W sumie odbyły się dwie eliminacje, 12 września w Trzciance i 26 września w Rogoźnie. W obu Jakub znalazł się na najwyższym miejscu podium.