Rotator zdjęć

Główna treść strony 2016

Inwestycje na 600-lecie miasta

Rok 2017 w gminie Serock będzie upływał pod hasłem obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi. Oprócz szczególnych imprez, spotkań oraz uroczystości, do których trwają wzmożone przygotowania będzie to również rok, w którym będziemy kończyć zadania inwestycyjne i strategiczne ze względu na charakter tego święta.

Pierwszym ważnym zadaniem była rewitalizacja i adaptacja zabytkowego budynku dawnej szkoły na Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku (przy ul. Św. Wojciecha 2). Inwestycja została rozpoczęta już w roku 2009, kiedy to podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do  przeprowadzenia robót budowlanych, mających na celu poprawę stanu technicznego budynku. W roku 2014 dokonano gruntowej przebudowy obiektu i przeprowadzono generalny remont. Prace, ze względu na zabytkowy charakter budynku, były prowadzone pod ścisłym nadzorem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. W roku 2015 rewitalizację budynku dopełniono poprzez zmianę zagospodarowania terenu w jego bezpośrednim sąsiedztwie.  Ostatnim etapem działań związanych z  tworzeniem Izby Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku jest jej wyposażenie w meble oraz elementy multimediów takie jak: monitory, projektory, komputerowe stacje robocze, tablety  wraz z oprogramowaniem w postaci aplikacji multimedialnych do obsługi ekspozycji. Wyposażenie w multimedia i ekspozycje będzie stanowiło istotę Serockiej Izby Pamięci. Obecnie został ogłoszony przetarg na to zadanie. Jego zakończenie przewidziano na koniec marca 2017 r.

Ponadto w roku bieżącym, oprócz muralu wykonanego na ścianie budynku sąsiadującego z nowo powstałą Izbą Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku, przeprowadzono także gruntowny remont ul. Św. Wojciecha oraz ul. Farnej - ulic bezpośrednio przylegających do budynku. W ramach przebudowy ulic wykonano nową nawierzchnię jezdni, chodników oraz przebudowano odwodnienie. Kolejnym przedsięwzięciem bezpośrednio związanym ze zbliżającym się świętem jest rewitalizacja rynku w Serocku. Poniekąd inwestycja jest kontynuacją zadania rozpoczętego w roku 2015 polegającym na przebudowie odwodnienia, ciągu pieszego oraz przełożeniu historycznego bruku na zachodniej pierzei.  W dniu 29 września br. została podpisana umowy z Wykonawcą firmą ZIEL-BUD z Warszawy na dalsze prace, które tym razem będą polegały na przebudowie kanalizacji deszczowej na terenie rynku, wymianie istniejącego oświetlenia doziemnego zlokalizowanego przy nasadzeniach oraz wokół budynku ratusza oraz przede wszystkim na wymianie nawierzchni parkingów oraz ciągów pieszych na terenie rynku. Istniejąca kostka  betonowa oraz kwietniki z klinkieru zostaną  wykonane w nowej technologii przy zastosowaniu materiałów tożsamych z pierwszym etapem zrealizowanym w poprzednim roku. W tym etapie nie będą prowadzone żadne prace związane z historycznym brukiem zlokalizowanym na środkowej części rynku.

UWAGA! UTRUDNIENIA KOMUNIKACYJNE NA RYNKU!

Tym samym, począwszy od dnia 2 listopada br. należy się liczyć z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi w obrębie prowadzonych prac. Ze względu na duży zakres inwestycji oraz krótki termin na realizację, Wykonawca w pierwszej kolejności dokona wyłączenia z użytkowania środkowej alejki oraz parkingu wraz z chodnikiem po jednej stronie rynku celem wykonania niezbędnych rozbiórek oraz prac budowlanych. Prosimy zatem w szczególności wszystkich korzystających z targowiska o cierpliwość, wyrozumiałość oraz parkowanie swych pojazdów, w miarę możliwości, poza okolicami Rynku, gdzie parkowanie będzie bardzo utrudnione, szczególnie w dni targowe. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań aby zminimalizować uciążliwości związane z robotami budowlanymi.

  • autor: Referat Przygotowania i Realizacji Inwestycji

wstecz