Rotator zdjęć

Główna treść strony 2016

XIV Bieg Niepodległości za nami!

W dniu 30.10.2016 r. odbyła się już XIV edycja Serockiego Biegu Niepodległości. Serockie biegi uliczne przyciągają coraz większą rzeszę biegaczy, nie tylko z naszego województwa, ale z całej Polski. W tegorocznym biegu wystartowało ponad 700 osób. Biegacze rywalizowali na dystansie 5 i 10 kilometrów, natomiast nordicowi chodziarze pokonywali trasę 5 km. Wcześniej odbyły się biegi dziecięce, młodzieżowe oraz bieg rodzinny. Mimo zmiennej pogody, przemoknięci biegacze mieli uśmiech na twarzy.

Tuż po starcie biegu głównego, na scenie wystąpiły dziewczęta z Centrum Kultury i Czytelnictwa prezentując bogaty program artystyczny i umilając wszystkim czas oczekiwania na biegaczy.

W tym roku zwycięzcy poszczególnych kategorii biegowych mieli okazję odbierać nagrody z rąk znanych sportowców, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczny bieg. Byli to: Sylwia Bogacka, Szymon Staśkiewicz oraz Krzysztof Człapski.

Serocką Dychę ponownie zwyciężył Przemysław Dąbrowski z Ostrołęki. Wśród Pań zwyciężyła Valentyna Kiliarska, pochodząca z Ukrainy. W biegu towarzyszącym – na 5 km pierwsze miejsce zajęli Piotr Sadłowski oraz Joanna Tekień.

Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji TUTAJ.

Zapraszamy za rok, na bieg jubileuszowy z okazji 600-lecia nadania praw miejskich!