Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Najważniejsze informacje z regionu

Zapraszamy do Serocka

Zapraszamy do Serocka

Światłowód w Serocku

Światłowód w Serocku

Atrakcyjne działki gminne na sprzedaż

Atrakcyjne działki gminne na sprzedaż

Bieg Wojciechowy i Piknik Ekologiczny przyciągnęły tłumy

Bieg Wojciechowy i Piknik Ekologiczny przyciągnęły tłumy

Banery

niepodleglosc

Aktualności

"W świecie baśni" - wystawa w serockim ratuszu

2017.06.27

Wystawę można oglądać w ratuszu w dniach 26 czerwca - 13 lipca

Jubileuszowy V Zlot MERC-INTEGRA 2017

2017.06.26

24 czerwca, już po raz piąty mieliśmy okazję podziwiać plejadę Mercedesów.

„Realizacja kompostowni pryzmowej w Zakładzie Kształtowania Terenów Zielonych na działce nr ew. 100/2 obr. 4 Dębe”

2017.06.22

Zaplanowana na dzień 27 czerwca 2017 roku o godzinie 10.00, w siedzibie tut. Urzędu rozprawa administracyjna, w której będzie brał udział Inwestor, a w której może wziąć każdy zainteresowany prowadzonym, opisanym powyżej postępowaniem, ma na celu zapewnienie społeczeństwu czynnego udziału w prowadzonym postępowaniu.

Całodobowe ambulatorium w Legionowie

2017.06.21

21 czerwca br. starosta legionowski oraz przedstawiciele wszystkich gmin powiatu podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia całodobowego ambulatorium, które mieścić będzie się w budynku NZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4.

Wianki w Serocku

- 2017.06.20

Dźwięki liry korbowej rozbrzmiewające podczas koncertu Kapeli ze Wsi Warszawa, występy i warsztaty taneczne. Tak 17.06 rozpoczęliśmy na plaży w Serocku obchody Nocy Świętojańskiej.

Tak świętujemy jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich

Treść strony

Serock - położony nad Jeziorem Zegrzyńskim, opodal Warszawy, to miasto z długą historią i bogatą ofertą turystyczną. Średniowieczne korzenie miasta i gminy są dziś jednym z jej walorów. Grodzisko znajdujące się na wysokim brzegu Narwi zamieszkiwali niegdyś rzemieślnicy trudniący się rybołówstwem, retmaństwem, flisactwem. Dziś jest to miejsce historyczne, z którego łatwo dotrzeć do zabytków położonych nieopodal: późnogotyckiego kościoła, rynku ze średniowiecznym brukiem i zachowanym układem ulic, dawnego zajazdu pocztowego, czy fragmentów wałów napoleońskich.

Główną atrakcją turystyczną gminy jest Jezioro Zegrzyńskie z bulwarem nadnarwiańskim, szlakiem pieszo – rowerowym, molo i nowoczesną plażą, która w sezonie letnim tętni życiem. Organizowane w ciągu roku imprezy gminne oraz przedsięwzięcia sportowo – rekreacyjne przyciągają miłośników dobrej zabawy i aktywności fizycznej.

Serock prawa miejskie uzyskał w 1417 roku. W tym roku będziemy obchodzić jubileusz 600-lecia tego wydarzenia. Już teraz zapraszamy Państwa na to wielkie, całoroczne święto Miasta, gminy, jej Mieszkańców i sympatyków.

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera
Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.