Rotator zdjęć

Główna treść strony Warto zobaczyć

Mural przy ul. Wąskiej

Obraz przedstawia spływającą kaskadami wodę i pływające w niej ryby. Woda spływa po schodach znajdujących się w ciągu ulicy Wąskiej w Serocku. Na brzegach cieku wkrótce pojawią się faszyny, łodzie rybackie i inne atrybuty związane z nadbrzeżnym położeniem miasta.
Mural ten jest  widoczny tylko z jednego miejsca: dla wchodzących po schodach od ulicy Niskiej.

Pomysłodawcą tej artystycznej formy prezentacji jest Miejsko-Gminny Zakład Wodociągowy w Serocku, a wykonawczynią muralu Pani Karolina Bieńkowska – Pugacz od urodzenia mieszkanka Serocka.

Pani Karolina jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Architektura Wnętrz. Przygodę artystyczną, jak sama mówi, rozpoczęła już w gimnazjum, uczęszczając na zajęcia plastyczne do Pani Pauliny Nowaczyk. Przez kolejne cztery lata kształciła się z rysunku, malarstwa i rzeźby w pracowni prof. Jerzego Mierzwiaka. W szkole średniej jej zainteresowania skierowały się w stronę przestrzeni we wnętrzach i design’u. Na pierwszym roku studiów powstały już pierwsze projekty mebli. Pani Karolina to osoba lubiąca wyzwania artystyczne, a takim jest przedmiotowy mural. „Nie ma dla mnie nic lepszego jak wspólne ulepszanie przestrzeni, która nas otacza” – mówi o swojej pasji.

  • -

wstecz

Powrót do topu strony