Rotator zdjęć

Główna treść strony 2023 rok

Jarmark Świąteczny w Serocku

Cicha noc towarzyszy świętowaniu Bożego Narodzenia. Niesie pokój i zapowiedź dobrych dni i dobrych wieczorów. W „przeddzień” (a właściwie na tydzień przed) tego świętowania spotkaliśmy się na serockim rynku, aby wsłuchać się w tę ciszę i wypełnić nią nadchodzące dni oczekiwania na świętowanie.
 
Towarzyszący miejskiej Wigilii jarmark świąteczny 17 grudnia zgromadził ponad dwudziestu wystawców, którzy oferowali dekoracje świąteczne, upominki na prezenty, smakołyki, czy stroiki. Ze sceny popłynęły kolędy, pastorałki i życzenia przekazane przez władze samorządowe.
 
Po raz pierwszy zaprosiliśmy mieszkańców do zabawy, w której ubieraliśmy słupki parkingowe w cieplutkie ubranka. Drogę na rynek zdobiły więc elfy, mikołaje, krasnale, bałwanki. Choć zimowa sceneria odeszła wraz ze śniegiem chwilę wcześniej, to atmosfera świętowania niosła się po serockim rynku przez całą niedzielę.
 
Serdecznie dziękujemy Państwu za liczną obecność, dobre słowa, piękne życzenia i życzliwość. Niech ten czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia upłynie Państwu w spokoju i radości, który pozwoli Wam pięknie przeżyć nadchodzące święta.

wstecz