Rotator zdjęć

Główna treść strony 2023 rok

Podpisanie współpracy z InPost

Serock dołączył do grona zielonych miast InPost. Podpisany 1 grudnia pomiędzy Burmistrzem Miasta i Gminy Serock, Panem Arturem Borkowskim a Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City, Panią Martą Zalewską list intencyjny, otwiera drogę na realizację wspólnych projektów przyjaznych środowisku i poprawiających komfort życia lokalnej społeczności.

Program InPost Green City ma na celu realizację przedsięwzięć ograniczających emisję dwutlenku węgla i ruchu samochodowego w centrach polskich miast oraz aranżowanie czystej, ekologicznej i nowoczesnej przestrzeni publicznej. Wspólnie strony będą dążyły do realizacji zielonych projektów poprzez zamontowanie w ciągu najbliższych miesięcy paczkomatu z tzw. zielonym dachem, na którym posadzony zostanie rozchodnik; montaż infokiosku w centrum Serocka, w którym będzie można znaleźć informacje o Serocku, a także informacje proekologiczne oraz organizację wspólnych pikników ekologicznych.

„Działania InPostu idealnie wpisują się w politykę zrównoważonego rozwoju, prowadzoną przez Miasto i Gminę Serock a także w nasze plany rozwoju idei smart city. Cieszę się, że dołączyliśmy do grona zielonych miast InPost i wspólnie będziemy działać na rzecz nie tylko ekologii ale także podejmiemy różnorakie działania edukacyjne i zaaranżujemy zielone obszary w gminie Serock tak, aby były one przyjazne dla mieszkańców. Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie wymierne skutki dla lokalnej społeczności i obu stron”
– Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Artur Borkowski.

  • Porozumienie z InPost
  • Porozumienie z InPost

wstecz