Rotator zdjęć

Główna treść strony 2023 rok

Spotkanie Mikołajkowe i rozświetlenie choinki

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, dekorowanie pierników, myślenie o prezentach...
 
Mikołajkowy dzień z CKiCz w Serocku rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia pierników. Przy wejściu dzieci dostały małe pierniki, lecz to był jedynie przedsmak tego, co czekało na nie później! Poza krótką historią piernika oraz recepturą na te przepyszne korzenne ciasteczka, poznały tajniki sprawnego i precyzyjnego zdobienia dużych ciasteczek. Podczas naszych warsztatów dzieci dowiedziały się w jaki sposób przy pomocy królewskiego lukru, słodkich ozdób i posypek efektownie udekorować pierniki. Odpowiednia technika sprawiła, że wyczarowały prawdziwe cuda zamknięte w jednym dużym pierniku! Samodzielnie wykonane przez dzieci pierniki będą fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego na nadchodzące święta...
 
Koleje losu Mikołaja w zabawny sposób opowiedzieli nam aktorzy Teatru Pomarańczowy Cylinder, podczas popołudniowego spektaklu pt. „Pierwsza gwiazdka”. Komedia totalna, śmieszne dialogi, zwariowane sytuacje i barwni bohaterowie - historia z czasów, gdy Mikołaj nie miał jeszcze swojej długiej siwej brody, bo był jeszcze młody i dopiero zaczynał swoją przygodę z rozdawaniem dzieciom prezentów! Jego pomocnikami byli Renifer Ryszard oraz sympatyczny Elf, a Zajączek, czyli gość ze Świąt Wielkanocnych, bardzo chciał ich wszystkich poznać. Specjalnie dla wszystkich osób spragnionych większych wrażeń, którym mało jeszcze przygód, po spektaklu rozpoczęły się animacje. W unikatowym, dowcipnym stylu Renifer Ryszard rozpoczął zabawy, a w międzyczasie dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem!
 
Gdy wszyscy jeszcze zabawnie pląsali, na zewnątrz czekał już powóz Mikołaja i jego pomocników. W świątecznym nastroju wyruszyliśmy w pochodzie Mikołajów, by w magiczny sposób obudzić ducha świąt i rozświetlić choinkę na serockim Rynku!
 
Za niezapomniany wieczór dziękujemy naszym pomocnikom: Sołectwu Jadwisin, Serockiej Akademii Seniora oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej.
 
Zapraszamy też na XXVI Spotkanie Wigilijne ze wspólnym kolędowaniem, jarmarkiem i poczęstunkiem, które odbędzie się 17 grudnia na serockim Rynku. Nie zabraknie też Mikołaja!
 
 
źródło: kultura.serock.pl
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki
  • Serockie Mikołajki

wstecz