Rotator zdjęć

Główna treść strony 2023 rok

Nowa sala gimnastyczna w Jadwisinie

17 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie. To pierwszy pełnowymiarowy obiekt będący własnością gminy Serock, i pierwszy o tak wysokim standardzie. Sala gimnastyczna z boiskiem do koszykówki, boiskami treningowymi do piłki ręcznej  i boiskami do siatkówki została wybudowana wraz z zapleczem sanitarno-technicznym, szatniami, pomieszczeniami dla trenerów oraz magazynem.

W ramach inwestycji utworzono także nowe pokoje nauczycielskie, bibliotekę, dwie w pełni wyposażone sale lekcyjne i świetlicę. Obiekt – co warte podkreślenia – jest w dużej mierze energetycznie samowystarczalny. Obok wybudowane zostało nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej, plac zabaw oraz mała infrastruktura w ramach zagospodarowania terenu.

Inwestycja realizowana była przez Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o. a na jej realizację inwestor pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska, w wysokości 1.712.900 zł netto. Koszt całej inwestycji, to kwota ok. 14 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane było wstępnie na koniec stycznia 2024 roku, tym bardziej cieszy fakt, że już od kilku tygodni uczniowie mogą korzystać z nowej sali.

  • sala gimnastyczna w Jadwisinie
  • sala gimnastyczna w Jadwisinie
  • sala gimnastyczna w Jadwisinie
  • sala gimnastyczna w Jadwisinie

wstecz