Rotator zdjęć

Główna treść strony 2022 rok

Zgłoś zapotrzebowanie na węgiel

W związku z opracowywaniem planu dystrybucji węgla, który Miasto i Gmina Serock planuje zakupić dla mieszkańców, informujemy o możliwości zgłaszania przez gospodarstwa domowe wstępnego zapotrzebowania na węgiel. W tym celu prosimy o kontakt pod nr tel 22 782 88 55 lub 22 782 88 35.

Dane, które należy przekazać, to imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, rodzaj węgla (groszek, miał, orzech) oraz ilość potrzebnych ton.

Zebrane informacje pozwolą określić skalę potrzeb gospodarstw domowych w Mieście i Gminie Serock na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie naszej gminy. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą w kolejnym etapie składali wniosek o zakup preferencyjny (przekazywane w tej chwili zapotrzebowanie będzie musiało zostać potwierdzone wnioskiem, który udostępniony zostanie mieszkańcom po wejściu „ustawy węglowej” w życie).

Zgodnie z projektem rządowej ustawy, gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnych 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego.

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, na bieżąco będziemy przekazywać najistotniejsze informacje w tym temacie.

 

Fot. PAP/Leszek Szymański

wstecz