Rotator zdjęć

Główna treść strony 2022 rok

Nowe oblicze Biura Obsługi Mieszkańców w serockim ratuszu

Choć remont ratusza jeszcze całkowicie się nie zakończył, to z przyjemnością informujemy, że od środy - 17 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku zostanie uruchomione nowe Biuro Obsługi Mieszkańca (BOM). Mamy nadzieję, że spotka się ono z Państwa uznaniem i podniesie komfort obsługi interesantów.

Do Państwa dyspozycji oddajemy osiem nowych stanowisk, osobne dla każdego referatu. Obsługę usprawni elektroniczny system monitorów i biletów, które trzeba będzie pobrać przy wejściu.

W ramach wykonanych prac remontowych wprowadzono szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku zamontowano przesuwne drzwi wejściowe, pionową platformę, dzięki której osoby mające trudności w poruszaniu się, będą mogły swobodnie dostać się na wyższe kondygnacje. Parter wyposażony został w toaletę dla osób z niepełnosprawnością. Ponadto jedno ze stanowisk przystosowano do pełnej obsługi osób niepełnosprawnych (głuchych i niedosłyszących, niemych i niewidomych). W toalecie znalazł się także przewijak dla najmłodszych dzieci.

Cała przestrzeń parteru została czytelnie oznakowana i wyposażona w pętle indukcyjne ułatwiające funkcjonowanie osobom niedosłyszącym.

W powiększonej przestrzeni komunikacyjnej oraz dzięki likwidacji barier pionowych łatwiej będzie się także poruszać osobom odwiedzającym urząd z wózkami dziecięcymi. W przestrzeni przewidziano również kącik dla najmłodszych, który umili im czas przebywania w ratuszu. Dla oczekujących interesantów dostępne są przestronne kanapy oraz stoliki.

Zapraszamy Państwa do budynku wejściem głównym. Godziny pracy urzędu nie ulegają zmianie.

Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków, które gmina Serock otrzymała w wyniku konkursu szczepionkowego „Rosnąca odporność” w ubiegłym roku (1 mln zł) oraz z projektu realizowanego przez PFRON pn. „Dostępny samorząd – granty”, który finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020.

  • nowe BOM
  • nowe BOM
  • nowe BOM
  • nowe BOM
  • nowe BOM
  • nowe BOM
  • nowe BOM
  • nowe BOM

wstecz