Rotator zdjęć

Główna treść strony TYMCZASOWY PUNKT SZCZEPIEŃ W URZĘDZIE

Tymczasowy punkt szczepień w urzędzie

Tymczasowy Punkt Szczepień przeciwko Covid -19 w Serocku będzie funkcjonował w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, przy ul. Rynek 21 w każdą sobotę lipca – 17, 24, 31. 07. 2021 r.  w godz. 8.00 do 13.00.

Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. 

Z myślą o najmłodszych pacjentach w wieku 12-15 lat, przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.

Opiekę medyczną w punkcie zapewni SP ZOZ w Serocku. Nowo powstały punkt szczepień wyposażony jest w odpowiednią infrastrukturę organizacyjno-techniczną zgodną z wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Do dyspozycji pacjentów jest stanowisko obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Tymczasowy Punkt Szczepień w serockim ratuszu zorganizowanym został przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku przy współpracy z SP ZOZ w Serocku.

Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego.

#Szczepimy_sie_w_gminie_Serock