Rotator zdjęć

Główna treść strony Newsy - kolej

Newsy - kolej

Stronicowanie

 • Otwarcie ofert w przetargu - Kolej Zegrze-Przasnysz

  2023.10.25

  W dniu 24 października nastąpiło otwarcie ofert w przetargu przygotowanym przez Zamawiającego – spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dot. opracowania dokumentacji projektowej dla planowanej linii kolejowej Zegrze – Przasnysz. W następnym kroku Zamawiający podda ocenie złożone oferty, a proces wyboru wykonawcy powinien zakończyć się podpisaniem umowy w I kwartale 2024 roku.

  Projekt przewiduje budowę ok. 70 km nowej linii kolejowej, zapewniającej wysoką dostępność dla mieszkańców regionu za pośrednictwem 11 nowych stacji i przystanków, z których 3 znajdą się w granicach gminy Serock. Linia zagwarantuje bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą zarówno mieszkańcom Serocka, jak i miast i gmin zlokalizowanych na północ od naszego miasta. Miasto i Gmina Serock, wraz z gminą Wieliszew, Nieporęt, powiatem legionowskim, a także samorządami gmin i powiatów północnego Mazowsza i Samorządem Województwa Mazowieckiego od początku ściśle współpracują w celu urzeczywistnienia wizji zapewnienia regionowi komunikacji kolejowej z aglomeracją warszawską. Dzięki tej współpracy zrealizowane zostało Wstępne Studium Planistyczno-Prognostyczne przedmiotowej inwestycji, a obecnie trwają prace nad rozpoczęciem docelowego procesu projektowania linii.

  Więcej o inwestycji można przeczytać tutaj:

  https://www.serock.pl/4324,kolej-zegrze-przasnysz

 • Zmiany rozkładu jazdy LKA - kolej do Zegrza Płd

  2023.06.07

  W związku ze zbliżającym się uruchomieniem Linii SKM S-4 do Zegrza Południowego, od 12 czerwca 2023 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy LKA Linii  5 i 6 oraz Linii 4 (rozkład obowiązujący w soboty, niedziele i święta).

 • Kolej Zegrze-Przasnysz - podpisano umowę na dokumentację projektową

  Kolej Zegrze-Przasnysz - podpisano umowę na dokumentację projektową

  2022.10.07
 • Podpisano aneksy do umów partnerskich w sprawie budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

  Podpisano aneksy do umów partnerskich w sprawie budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

  2022.06.27

  27 czerwca podpisano aneksy do umów z partnerami zjednoczonymi wokół tematu budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz.

 • Spotkanie z partnerami projektu linii kolejowej

  Spotkanie z partnerami projektu linii kolejowej

  2022.04.27

  25 kwietnia partnerzy projektu budowy linii kolejowej Zegrze – Przasnysz spotkali się w Pułtusku na zaproszenie Burmistrza Miasta Pułtusk.


Stronicowanie