Rotator zdjęć

Główna treść strony Czwarte warsztaty

14 grudnia odbędzie się kolejne widowisko obrzędowe organizowane w ramach projektu Rola Folklora – czyli serockie poszukiwania ludowej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach.

Widowisko obrzędowe grudniowe przybliży dawne zwyczaje obchodzenia Szczodrych Godów, jak dawniej nazywano święta Bożego Narodzenia. Nazwa ta przestała obowiązywać w Polsce w XVIII w., jednak termin ów pozostaje nadal żywy wśród ludu (przetrwał m.in. w języku kaszubskim). Wszystko skupione będzie w jednym miejscu czyli w Izbie, w czasie Szczodrego Wieczoru.

Beneficjentem projektu Rola Folklora – czyli serockie poszukiwania lokalnej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach jest Miasto i Gmina Serock. Przedsięwzięcia w ramach projektu realizowane są przez cały rok.

Zachęcamy Państwa do udziału w kolejnych warsztatach i widowiskach, a także do dzielenia się swoimi wspomnieniami o zwyczajach i lokalnych tradycjach. Spiszemy je, opracujemy i uwiecznimy na kartach serockiej publikacji. Pod koniec roku zaprezentujemy również wystawę podsumowującą projekt.

Projekt realizowany jest przez Referat Komunikacji Społecznej UMiG w Serocku tel. 22 782 88 43.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ WARSZTATOWYCH:

9 listopada,16 listopada, 23 listopada, 30 listopada, 7 grudnia,14 grudnia (dzień widowiska).