Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Punkt Szczepień Masowych powstanie w gminie Serock

W odpowiedzi na rządową propozycję organizowania przez samorządy Punktów Szczepień Masowych serocki Samorząd zgłosił Wojewodzie Mazowieckiemu gotowość utworzenia (PSM) na terenie Miasta i Gminy Serock.

Będzie to dodatkowy punkt szczepień na terenie gminy Serock - obok Populacyjnych Punktów Szczepień prowadzonych dotychczas przez podmioty wykonujące działalność leczniczą  tj. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. A.A. Kędzierskich 2 w Serocku oraz Centrum Medyczne Goldenmed przy ul. Pułtuskiej 53D w Serocku.

Rozważana lokalizacja samorządowego PSM, to lokal remontowany obecnie przez serocki SIS na potrzeby funkcjonowania Ośrodka Zdrowia w Zegrzu przy ul. Drewnowskiego 1.

Miasto i Gmina Serock we współpracy z SPZOZ w Serocku oraz CSŁiI w Zegrzu, które zapewni pomoc ratowników medycznych, podjęła już działania przygotowawcze w  celu organizacji punktu szczepień masowych. Z założenia PSM będzie działał 8 godzin dziennie, by w znaczącej mierze usprawnić szczepienia ludności przeciw Covid 19.

W celu usprawnienia procesu szczepień na terenie naszej gminy planowane jest również rozszerzenie zakresu szczepień w SPZOZ w Serocku dzięki wprowadzeniu dodatkowego dnia szczepień w soboty.

O terminie uruchomienia PSM oraz szczepieniach realizowanych dodatkowo w soboty w serockim SPZOZ będziemy Państwa informować w oddzielnych komunikatach.  

wstecz