Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Nowy wzór Karty Serocczanina

29 listopada 2021 roku weszło w życie podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy Serock Zarządzenie Nr 157/B/2021 wprowadzające nowy wzór Karty Serocczanina spójny z nowym Systemem Informacji Miejskiej. Wzór prezentujemy na poniższej grafice:

 

Przypominamy, że Program „Karta Serocczanina” oficjalnie wystartował 1 stycznia 2020 roku jednak w związku z dużym zainteresowaniem pierwsze karty były wydawane już w grudniu 2019 roku. Imienna karta ze zdjęciem jest ważna przez okres 2 lat. Z tego względu pierwsze wydane karty straciły swoją ważność w grudniu ubiegłego roku. Co istotne - karty wydane na poprzednio obowiązującym wzorze są ważne do wskazanego na nich terminu.

Program cieszy się coraz większą popularnością. Do końca listopada 2021 roku wydanych zostało dla naszych mieszkańców 3204 karty. Złożenie wniosku i wyrobienie karty jest bezpłatne. O wydanie karty mogą ubiegać się mieszkańcy Miasta i Gminy Serock, którzy rozliczają podatek dochodowy (PIT) w urzędzie Skarbowym w Legionowie ze wskazaniem miejsca zamieszkania na terenie gminy Serock. Mogą ją uzyskać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Zachęcamy Mieszkańców do kontynuowania udziału w Programie oraz do składania wniosków o wydanie lub wznowienie Karty Serocczanina w Referacie Spraw Obywatelskich (Biuro Obsługi Interesanta, stanowisko nr 5).

Korzyści posiadacza Karty Serocczanina to między innymi:

 • promocyjna oferta uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych na terenie Miasta i Gminy Serock,
 • podwyższona kwota dotacji przy realizacji przedsięwzięć służących ochronie powietrza i gospodarki wodnej (zgodnie z ustawą z 2001r. Prawo Ochrony Środowiska wymiana kotłów c.o., pieców, kominków oraz budowa przydomowej oczyszczalni ścieków) na podstawie Uchwały Nr 379/XXXIV/2021 Rady Miejskiej w Serocku z dnia 17.03.2021r.,
 • oferty specjalne oraz rabaty udzielane na produkty i usługi realizowane przez 18 lokalnych Partnerów Programu, m.in.: usługi kosmetyczne, fotograficzne, geodezyjno-kartograficzne, usługi radcy prawnego, usługi w zakresie monitoringu, videobramofony oraz napędy do bram, usługi elektryczne, sprzedaż odzieży, szkolenia językowe, usługi gastronomiczne i noclegowe, projektowanie i pielęgnacja zieleni, projektowanie wnętrz, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rejsy statkiem, usługi poligraficzno-reklamowe oraz na wydarzenia kulturalne i rekreacyjno-sportowe.

Partnerzy współtworzący na dzień dzisiejszy Program to:

 1. Design Studio Agnieszka Lesiuk
 2. Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
 3. Centrum Szkoleń i Konferencji Geovita w Jadwisinie
 4. Diamond Beauty Kamila Chrzanowska
 5. Firma Handlowo-Usługowa Danuta Dukowska
 6. IMPRINEO Marcin Wroniak
 7. INTRO-RAFTER Rafał Wiraszka
 8. Kamila Ozdarska PHOTOGRAPHY
 9. Kancelaria Radcy Prawnego Violeta Micorek
 10. Kg – Serwis Karol Główczyński
 11. Lipowy Przylądek – ośrodek wypoczynkowy i restauracja
 12. Krajobrazy. Magdalena Możdżeń
 13. Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o.
 14. SIC - Kinga Wilczyńska-Czyż
 15. Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Agnieszka Wawrzyńska
 16. Wypożyczalnia Sprzętu Sportowego i Rekreacyjnego – Danuta Żurawska
 17. Złoty Lin Sp. z o.o. - Restauracja i Hotel
 18. Żegluga Mazowiecka Sp. z o.o.

Więcej informacji dotyczących Programu „Karta Serocczanina” uzyskacie Państwo w Referacie Spraw Obywatelskich pod nr telefonu 22 782 88 32 lub 22 782 88 52 oraz TUTAJ.

wstecz