Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Smaki Regionów - konkurs z serockim akcentem

W dniu 06 września 2021 r. w Cząstkowie Polskim gm. Czosnów odbyła się XX  Edycja konkursu kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”- województwo mazowieckie.

Wzorem lat ubiegłych w konkursie tym uczestniczyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Dosin, Koła Gospodyń Wiejskich Marynino oraz rolniczka prowadząca rolniczy handel detaliczny. Panie godnie zaprezentowały swoje kulinarne zdolności zgłaszając do konkursu sześć produktów z terenu gminy Serock.  

Produkty Pań zostały nagrodzone przez Przewodniczącą Kapituły Krajowej Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego - Panią Izabellę Byszewską oraz przedstawicieli Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego - Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Laureatką konkursu w kategorii przetwory i produkty pochodzenia zwierzęcego była bezkonkurencyjnie Pani Joanna Dyga  z Gąsiorowa, która zdobyła I miejsce za ŻÓŁTY  SER  GĄSIOROWSKI.

Wyróżnienie w kategorii inne  produkty regionalne zdobyła Pani Teresa Krzyczkowska z Szadek za SODZIAKI.

Wyróżnienie w kategorii napoje regionalne zdobyła Pani Halina Nałęcz z Marynina za nalewkę SEKRETNA MALWA.

Kulinarne spotkanie było długo oczekiwane przez Nasze gospodynie, bowiem w 2020 r. z powodu pandemii konkurs został odwołany. Zapewne dlatego atmosfera na tegorocznym konkursie była wyjątkowo miła i smaczna.

Gratulujemy sukcesu.

  • Zdjęcie z konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki...
  • Zdjęcie z konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki...
  • Potrawa konkursowa - "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki...
  • Potrawa konkursowa - "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki...

wstecz