Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Święto Darów Ziemi - 5 września

5 września, jak co roku, spotkamy się na lokalnych dożynkach w Woli Kiełpińskiej. Święto Darów Ziemi tradycyjnie rozpocznie uroczysta Eucharystia, podczas której lokalni gospodarze złożą na ołtarzu dary ziemi, las, pól, rzek. 

Po Mszy barwny korowód przejdzie na plac obok kościoła, gdzie odbędzie się dożynkowy festyn. Stoiska promocyjne, lokalne produkty, gastronomia, konkursy, zabawy, a na scenie koncerty - to wszystko czekać będzie tego dnia na publiczność. Gwiazdą festynu będzie zespół LemON!

Podczas festynu gościć będziemy także delegacje z naszych miast partnerskich: Dzierżoniowa, Radzionkowa, Lanskroun (Czechy), Ignalina (Litwa) i Balatonalmadi (Węgry). Przedstawiciele Ignaliny zaprezentują na stoisku promocyjnym swoje regionalne produkty i opowiedzą o kulturze, tradycjach, zwyczajach. 

Cieszymy się, że będziemy mieli okazję spotkać się z Państwem podczas Święta! Zachęcamy także do odwiedzenia naszego stoiska promocyjnego, w którym promować będziemy System Informacji Miejskiej i zachęcimy do zabaw. 

 

  • Gminy należące do Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego zawarły porozumienie, by wspólnie edukować swoich mieszkańców i namawiać do wymiany źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. Podczas Święta Darów Ziemi odbędzie się piknik ekologiczny w ramach programu Twój piec - nasze powietrze.
Podczas eventu czekać będzie na zgromadzonych wiele atrakcji, które promują ekologiczny styl życia:
- warsztaty i pokazy z energią odnawialną i ochroną powietrza
- rowery wytwarzające energię siłą mięśni
- warsztaty recyklingowe z tworzenia biżuterii z niepotrzebnych materiałów
- mega puzzle z eko-miastem
- mega ekologiczny dmuchany fotel, na którym można robić zdjęcia
- monidło
- malowanie plakatów ekologicznych na prawdziwej sztaludze
- warsztaty tworzenia własnych toreb płóciennych
- koło fortuny z ekologicznym quizem i nagrodami
 
  • Tego dnia - 5 września - w Klubie Seniora (Szadki 6B, obok remizy OSP w Woli Kiełpińskiej) będzie działał tymczasowy punkt szczepień. W godzinach 10.00-16.00 będzie można się tu zaszczepić szczepionką Pfizer (także dzieci powyżej 12 roku życia) i Johnson&Johnson - bez wcześniejszych zapisów. 
 
 
  • Święto Darów Ziemi
  • szczepienia w Woli Kiełpińskiej

wstecz