Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

We wrześniu jeszcze więcej punktów, gdzie można się zaszczepić bez zapisów!

Wielkim zainteresowaniem cieszy się Tymczasowy Punkt Szczepień, który działa w ratuszu miejskim.
W lipcowe i sierpniowe soboty zaszczepiło się tutaj blisko 500 osób.

Osoby, które wybierają ten punkt na miejsce szczepienia przeciwko Covid-19 podkreślają, że skusił ich fakt, że na szczepienie można tu przyjść bez potrzeby wcześniejszego zapisywania się, a także, że do wyboru są dwie najbardziej pożądane szczepionki, w tym jednodawkowa. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że można tutaj zaszczepić dzieci – powyżej 12 roku życia, a nad bezpieczeństwem osób szczepionych czuwa wykwalifikowany zespół medyczny, wśród których jest także lekarz, co nie jest regułą we wszystkich tymczasowych punktach szczepień.

Z punktu szczepień w ratuszu skorzystało także wielu cudzoziemców.

Tymczasowy Punkt Szczepień w ratuszu także we wrześniu
Zainteresowanie, jakim cieszył się punkt szczepień w ratuszu w miesiącach letnich spowodowało, że podjęto decyzję o jego kontynuowaniu we wrześniu. Ponadto we wrześniu szkoły ruszą z kampanią promującą szczepienia wśród młodzieży szkolnej. Tymczasowy punkt szczepień w ratuszu będzie jedną z opcji na szybkie zaszczepienie się, na terenie gminy Serock.

Szczepienia też w Ośrodku Zdrowia w Dębem i Serocku
Od 2 września w każdy wtorek i czwartek, w godzinach 18.00-19.00 będzie można zaszczepić się także w Ośrodku Zdrowia w Dębem oraz w środy i czwartki w godzinach 15.00-19.00 w przychodni w Serocku (wyjątek: 15 września - w godzinach 14.30-16.00). W obu punktach możliwe będą szczepienia dzieci (pow. 12 roku życia) i również będą dostępne szczepionki Pfizer i Johnson&Johnson. Szczepienia będą realizowane bez wcześniejszych zapisów.

Informacje rządowe dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

  • plakat szczepienia wrzesień
  • plakat szczepienia Wola Kiełpińska

wstecz