Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Prezentacja nowego wariantu linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

Prezentujemy Państwu nowy wariant planowanej linii kolejowej Zegrze-Przasnysz. 

Wariant będzie omawiany podczas spotkania konsultacyjnego w Jadwisinie, które odbędzie się 27 lipca 2021 r. o godz. 18.00 przy ul. Szkolnej 46 (wiata). Celem konsultacji jest wspólne wypracowanie najbardziej optymalnego wariantu linii kolejowej Zegrze-Przasnysz.

*Jeżeli warunki atmosferyczne uniemożliwią przeprowadzenie dyskusji w plenerze, spotkanie zostanie przeniesione do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, o czym poinformujemy rano w dniu zaplanowanego spotkania na stronie internetowej www.serock.pl oraz na wiejskich tablicach ogłoszeń.

 

Spotkanie w Jadwisinie przebiegać będzie według poniższego harmonogramu:

godz. 18.00     Rozpoczęcie spotkania, przedstawienie osób, które w imieniu organizatorów konsultacji będą prezentowały temat i odpowiadały na pytania

          18.10     Wyjaśnienie kwestii budzących w społeczeństwie największe emocje w związku z tematem budowy linii kolejowej

         18.20      Zaprezentowanie nowego wariantu linii kolejowej

         18.40      Wspólna dyskusja nad ostatecznym kształtem przebiegu wariantu; zbieranie sugestii uczestników; odpowiedzi na pytania

Jak przygotować się do dyskusji?

Zaprezentowane pod koniec czerwca trzy warianty przebiegu linii kolejowej Zegrze-Przasnysz wzbudziły wiele emocji. Przy okazji część społeczeństwa kwestionuje zasadność powstania kolei w tym regionie. Przypominamy: konsultacje co do zasady nie służą komunikowaniu decyzji już podjętych, co – jak zdają sobie Państwo sprawę – oznacza, że wszystkie opcje wchodzą w grę.

Nie możemy w tej chwili się skupić jednak wyłącznie na kwestii, w której pytamy czy kolej na tym terenie jest potrzebna czy nie, ponieważ odpowiedź na to pytanie przyniesie dokument, nad którym w tej chwili pracują specjaliści, czyli studium planistyczno-prognostyczne.

Przechodząc więc do opcji drugiej, w której zakładamy wariant, że kolej jest przez społeczeństwo lokalne pożądana, w tej chwili, podkreślamy – w tej chwili – musimy skupić się wokół kwestii wypracowania najbardziej optymalnego dla jej przebiegu wariantu. Takiego, który uwzględni w największym stopniu ważne dla Państwa kwestie. Chcemy, aby kolej służyła przede wszystkim naszym mieszkańcom, nam wszystkim. Żeby łączyła w sobie rozwiązanie problemów komunikacyjnych, które już występują i będą wzrastały, a jednocześnie, żeby przebieg linii kolejowej w najmniejszym stopniu wpłynął na wszystkie kwestie społeczne, które są dla mieszkańców ważne. Zdajemy sobie sprawę, że nie łatwo jest pogodzić wszystkie wyzwania, ale spróbujemy się tego podjąć. Chcielibyśmy, abyście poczuli Państwo, że nie chcemy tego zrobić bez Was.  Jesteście, wszyscy jesteśmy, najistotniejszą grupą w tym temacie i rozwiązanie, nad którym dzisiaj pracujemy ma odpowiedzieć na Wasze, nas wszystkich, problemy komunikacyjne, ale także na te codzienne, związane z ewentualnymi uciążliwościami, które generowałaby linia kolejowa. To dziś, teraz, jest – być może  jedyny – moment na to, żebyśmy wypracowali wspólnie takie rozwiązanie, które przyniesie nam wszystkim możliwość pokonania problemów komunikacyjnych, a jednocześnie zapewni komfort życia w naszej gminie.

Jedną z najistotniejszych kwestii pracy nad studium są konsultacje społeczne, związane z wariantami tras. Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, szanując zdanie wszystkich mieszkańców, wysłuchując Państwa argumentów i próbując znaleźć najlepsze rozwiązanie podczas spotkania w Jadwisinie skupimy się na dyskusji nad wariantem. Dlatego bardzo prosimy abyście przed spotkaniem zapoznali się Państwo z kwestiami, które zamieszczamy poniżej. Są one do wglądu także u Radnego i jednocześnie sołtysa Jadwisina Pana Jarosława Pielacha a także na tablicy gminnej w Jadwisinie.

Prosimy o przesyłanie pytań

Bardzo prosimy o przesyłanie do nas maili z pytaniami, na które będziecie chcieli uzyskać odpowiedź podczas spotkania. Taka opcja pozwoli nam przygotować najbardziej wyczerpujące odpowiedzi.

Na pytania czekamy do 25 lipca (niedziela). Prosimy je wysyłać na adres: planowanie@serock.pl.

Postarajmy się, aby ten czas konsultacji był czasem owocnym, w którym rozmawiamy o przygotowaniu najlepszej opcji dla ostatecznego kształtu wariantu linii kolejowej Zegrze-Przasnysz.

Zapoznaj się przed spotkaniem:

Materiały wyjaśniające kwestie z planowaną budową linii TUTAJ

Podstrona dedykowana kolei TUTAJ

  • wariant różowy

Zobacz wariant w większej rozdzielczości - kliknij TUTAJ

  • trasowanie wariant różowy
  • trasowanie wariant różowy
  • trasowanie wariant różowy
  • trasowanie wariant różowy
  • trasowanie wariant różowy

wstecz