Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Pierwsze konsultacje w sprawie Kolei Północnego Mazowsza za nami

28 czerwca odbyło się spotkanie konsultacyjne w formule online, dotyczące wariantów tras linii kolejowej Zegrze-Przasnysz dla mieszkańców gmin Nieporęt, Serock, Pokrzywnica i Pułtusk. Spotkanie prowadził przedstawiciel biura projektowego zajmującego się opracowaniem Wstępnego Studium Planistyczno-Prognostycznego linii kolejowej Zegrze-Przasnysz.  

W konsultacjach uczestniczył Burmistrz Artur Borkowski, przedstawiciele UMiG w Serocku oraz ponad 250 osób. Państwa liczne uczestnictwo i żywy udział w debacie pomógł zdiagnozować i potwierdzić miejsca problemowe przedstawianych wariantów, upewnił także o konieczności  zachowania ostrożności w podejściu do tej sprawy.

Podczas dyskusji wynikła także potrzeba zorganizowania dodatkowych spotkań z mieszkańcami wsi Dosin, Skubianka, Borowa Góra, Stasi Las oraz Karolino. Spotkania te odbędą się w dniach 13.07 i 14.07.2021 r., według następującego harmonogramu:

  • 13.07.2021 r., godz. 17.00 na terenie placu zabaw w Borowej Górze, dla mieszkańców Borowej Góry, Dosina i Skubianki,
  • 14.07.2021 r., godz. 17.00 na terenie placu zabaw w Stasim Lesie, dla mieszkańców Stasiego Lasu i Karolina.

Jeżeli warunki atmosferyczne nie będą umożliwiały przeprowadzenie dyskusji w plenerze, spotkania zostaną przeniesione do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, o czym poinformujemy rano w dniu zaplanowanego spotkania na stronie internetowej www.serock.pl oraz na wiejskich tablicach ogłoszeń. Prosimy o śledzenie aktualności.

Jeszcze raz zapraszamy państwa do wypełnienia ankiety pod linkiem: https://forms.gle/oee2WNPAjduEt4sW8

oraz do składania uwag na adres: konsultacje@metroprojekt.pl oraz planowanie@serock.pl

Pytania i odpowiedzi w sprawie kolei TUTAJ. 

wstecz