Rotator zdjęć

Główna treść strony 2021 rok

Rewitalizacja placu zabaw w Maryninie

Z nadejściem wiosny co raz więcej działań inwestycyjnych będzie zauważalnych w terenie.

Jednym z większych przedsięwzięć zaplanowanych na ten rok, obok chociażby rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej, czy planowanych inwestycji drogowych, jest rewitalizacja placu zabaw w Maryninie. 23 marca została zawarta umowa na realizację tego zadania. Wykonawcą robót jest firma BAOBAB BRANDYS Sp. z o.o. z Warszawy. W ramach przedsięwzięcia powstanie boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, przestrzenie zabaw dla dzieci z podziałem na strefy wiekowe, siłownia zewnętrzna z elementami street workout. Oprócz tego - jako swego rodzaju nowość na gminnych placach zabaw – stworzona tu zostanie łąka umożliwiająca odwiedzającym organizację „pikniku na kocu”. Zostanie ona wyposażona w leżaki i hamaki, które z pewnością będą stanowić atrakcję dla zwolenników mniej aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Aranżując przestrzeń staraliśmy się kierować ideą utworzenia miejsca wypoczynku w otoczeniu przyrody – stąd przewidziane w projekcie liczne nasadzenia drzew i krzewów.

Ponadto wśród atrakcji jakie zaoferuje nowe miejsce znajdą się między innymi: dziesięciometrowa zjeżdżalnia, trampoliny ziemne, zjazd linowy, huśtawki, bujaki sprężynowe, wielofunkcyjne urządzenie do zabaw piaskiem. Projekt przewiduje także wykorzystanie urządzeń zainstalowanych w ubiegłych latach na terenie rekreacyjnym, pozostających w dobrym stanie technicznym. Cały teren oświetlony zostanie lampami LED i objęty monitoringiem wizyjnym.

Planujemy, że już w wakacje tego roku będzie można bawić się na zmodernizowanym placu zabaw w Maryninie, do czego serdecznie zachęcamy.

  • autor: Referat Przygotowania i Realizacji Inwestycji

wstecz